GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+4
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
8 participanți

Pagina 13 din 33 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 23 ... 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  myrk Lun 26 Mar - 0:30

Incasa. Presupun. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 26 Mar - 9:18

N-ai presupus bine Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Lun 26 Mar - 9:25

Atunci presupun eu ca este insera. Very Happy
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Sam 31 Mar - 9:20

Ai presupus bine, tu Razz ok

La treaba cu voi... cei care n-aveti treaba Razz

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 1513 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 2252

3 + 4 = 7


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 2 Apr - 21:22, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  daniell Dum 1 Apr - 20:44

spun eu daca nu-i cu suparare,...PARCARE
daniell
daniell
1
1


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Dum 1 Apr - 20:46

Asta e ok De ce ne-am supara? Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  daniell Dum 1 Apr - 20:58

E,si eu mai nou pe aici... Smile
daniell
daniell
1
1


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  myrk Dum 1 Apr - 21:00

Adica ala e par? Eu credeam ca e caciulita. Fes. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Dum 1 Apr - 21:08

Laughing Laughing  La fes nu m-am gandit.
Lasa, daniell, ca nu esti chiar asa de nou Very Happy
Inca una.

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 2253 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 3354

3 + 3 = 6
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 2 Apr - 7:40

Salata?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 2 Apr - 9:15

Da, da ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  myrk Lun 2 Apr - 15:59

Aici nu mergea si periata? Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 2 Apr - 21:28

Aia nu-s peri, e par Razz

Inca una usoara Smile
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 2254  Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 3355

3 + 3 = 6


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Joi 12 Apr - 9:40, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  myrk Lun 2 Apr - 21:37

Sa nu zici ca-i furtun! De unde-ti vin ideile astea? Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 2 Apr - 21:38

Ba chiar asta e Laughing Cum de unde-mi vin? Ce nu-ti place la ele? Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 13 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 33 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 23 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum