GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+4
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
8 participanți

Pagina 23 din 33 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Vin 10 Ian - 15:32

Da, rugi la mure Smile

RUG1, rugi, s. m. 1. Tulpina (târâtoare) a unor plante. 2. Mur1. 3. Măceș. 4. Compus: rug-de-munte sau rug-de-zmeură = zmeur. – Lat. rubus.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 13 Ian - 19:24

Mi se pare mie sau ceva nu a fost in regula cu ultima propunere?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 13 Ian - 20:17

Mie mi se pare in regula, dar daca ti s-a parut ceva in neregula, trebuia sa spui CE nu ti s-a parut in regula Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 13 Ian - 20:51

Nu, am inteles. Credeam ca e vorba de "ruga" si "minte". Nu se potrivea cu numarul de litere. Nu am fost atenta. Scuze.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 13 Ian - 21:28

Se mai intampla. Uneori chiar numar gresit Very Happy
De data asta am numarat bine si-i si usoara pe deasupra Razz

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Zzz10 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Adobe-10

3 + 3 = 6
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 13 Ian - 22:14

Simpla la prima vedere , un con și un dac ... cuvântul e puțin uzitat , eu n-am auzit de el pana acum : daca condac este soluția . Rolling Eyes
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mar 14 Ian - 8:51

Tocmai de-asta am pus doua poze usor de recunoscut. Daca le altaurati si dati o cautare sa vedeti daca exista un astfel de cuvant, sa-l gasiti Smile
Ai dat solutia buna ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Mar 14 Ian - 20:54

flower   Prea multe explicații Razz ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  myrk Mar 14 Ian - 22:24

Ia sa pun si eu una simpla! Laughing

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 G-404011 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Img_2811

1+3=4 Wink
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mier 15 Ian - 9:28

Laughing Laughing La asta eu stiu cel mai bine raspunsul Razz I + COS
Doar citesc aproape zilnic...cate 13 Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mier 15 Ian - 11:25

Eu ma refeream la faptul ca este rug de mure si cuvantul este RUGA MINTE.
Dupa capul meu, RUG e diferit de RUGA.
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mier 15 Ian - 11:35

Nu, solutia era 3+6, nu 4+5.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mier 15 Ian - 11:42

Ok, scuze. Eu am gresit. Very Happy
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mier 15 Ian - 11:47

Stiu Laughing Laughing Si atat de simplu gresise la fel.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mier 15 Ian - 11:52

Se mai intampla. Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 23 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 33 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum