GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

BANCURI SI GLUME

+23
Indra
Andy11
Annmarie
Florin Popa
shu
casp
Amrita
SoulOfOcean
eledas
dorina_s
birdman
liviaionita
Wolff
Queensland
mario368
pitulicea
lion
habibi77
Faun
atat de simplu
myrk
RALUCA
itina
27 participanți

Pagina 28 din 53 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 40 ... 53  Urmatorul

In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mier 18 Feb - 9:54

Rezumarea primului mesaj :

Asa cum o anunta si titlul, aici e locul bancurilor si-al glumelor de tot felul geek Dar... nu doar bancuri, ci bancuri comentate Smile
Un comentariu bun face la fel de mult ca un banc bun Smile Si face dovada ca gandim Wink Very Happy Hai sa nu fim doar niste roboti care copiem o informatie dintr-un loc si o mutam in altul....
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Mier 19 Oct - 18:32

Într-un oraș s-a deschis un magazin, în care femeile puteau să aleagă și să-și cumpere un soț. La intrare erau afișate regulile de funcționare:

Puteți vizita acest magazin doar o dată în viață.
În magazinul nostru sunt 6 etaje: calitatea bărbaților se mărește cu fiecare etaj.
Vă puteți alege oricare bărbat de la un etaj sau puteți să urcați mai sus.
Este strict interzisă întoarcerea cu un etaj mai jos.
O femeie a stat mult timp pe gânduri, dar, totuși, a decis să viziteze «Мagazinul de soți», pentru a-și găsi un partener de viață.

După ce a citit atent regulile, ea a intrat în magazin și a studiat primul etaj. Aici, ea a văzut un afiș: «Bărbați, care au serviciu». Zâmbind, femeia a urcat la al doilea etaj, fără ca să se rețină la primul.

Afișul de la al doilea etaj spunea: « Bărbați, care au serviciu și iubesc copiii». Zâmbind, femeia a urcat la al treilea etaj, fără ca să se rețină la al doilea.

Tăblița de la al treilea etaj anunța: « Bărbați, care au serviciu, iubesc copiii și sunt nemaipomenit de frumoși». «Oho! — s-a mirat femeia. — Sunt și așa bărbați!» Dar, fără să se rețină și aici, femeia a urcat la al patrula etaj.

Tăblița de la al patrulea etaj avea următorul conținut: « Bărbați, care au serviciu, iubesc copiii, sunt nemaipomenit de frumoși și își ajută soția în treburile casnice». «Minunat!» — a exclamat femeia, dar a mers la al cincilea etaj.

La etajul cinci, femeia a citit următoarele: « Bărbați, care au serviciu, iubesc copiii, sunt nemaipomenit de frumoși, își ajută soția în treburile casnice și sunt foarte romantici». Femeia a vrut foarte mult să se oprească la acest etaj și să își aleagă un soț, dar a fugit la al șaselea.

Acolo, o aștepta inscripția: «Dumneavoastră sunteți vizitatoarea №2816973423 a acestui etaj și noi dorim să Vă anunțăm că aici nu sunt bărbați. Acest etaj există doar pentru a demonstra încă o dată că este imposibil să îi faci pe plac unei femei. Vă mulțumim că ne-ați vizitat!»

Apropo, vis-a-vis de «Magazinul de soți» activează deja de mult timp «Magazinul de soții». La primul etaj se află femeile, cărora le place să facă sex. La al doilea — femeile bogate, cărora le place să facă sex. Iar mai sus de etajul 2 nu a urcat încă nici un bărbat…



Mda. S-a "lungit" gluma. Mi se pare ca "bancul" asta e scris de o femeie. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mier 19 Oct - 21:26

Laughing Laughing  Fain bancul cu ciupercutele.

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Bancul cu magazinul de barbati il stiam, dar comentariul lui myrk a fost "la locul lui". Ce banc a facut el, repede Razz  Sa razbune stirpea masculina rolling on the floor

De fapt, cred ca nu el l-a facut....cel cu magazinul de femei scratch
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Mier 19 Oct - 21:28

Asta e: nu credeam sa-nvat a surprinde esenta vreodata! Laughing

Ma bucur ca ai ras... si ca te-ai prins! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mier 19 Oct - 21:51

Normal ca m-am prins. Barbatii sunt niste materialisti confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Mier 19 Oct - 22:47

Nu, nu te-ai prins. Multi s-au oprit la etajul 1! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  atat de simplu Mar 25 Oct - 13:47

O femeie ajunge la magazinul din cartier cu zece minute inainte sa se inchida.
- Buna seara, aveti gaini?
Vanzatorul plictisit si obosit, scoate singura gaina din lada frigorifica. O pune pe cantar:
- 1.5 kg. Ramane?
- Alta mai mare nu aveti?
Vanzatorul, nervos baga gaina in lada si, neavand alta, tot punga aia o scoate. O aseaza pe cantar si tine si degetul apasat:
- 1.9 kg.
- Perfect, le vreau pe amandoua!

Asa-s de plictisita si eu, incat nu prea am de comentat acum. Razz Sper sa nu-mi fac de lucru si eu asa cum si-a facut vanzatorul. Stiti vorbele alea: lenesul mai mult pagubeste... Oricum, intr-un fel, sunt curioasa cum a scos-o omul ala la capat cu gaina, cum i-a dat el femeii 3.4 kg de carne. Presupun ca nu s-o fi transformat gaina aia intr-un picior de-a lui Dino, in asa fel incat sa atarne greu in plasa. No
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  Florin Popa Mar 25 Oct - 13:52

Esti sigura ca era gaina? Nu era cumva curcan? Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Mier 2 Noi - 10:29

Unii romani n-au stiut care-i traditia de Halloween si au taiat porcul.  Laughing


Orice sarbatoare la romani inseamna, pe langa traditia spirituala  Razz, mancare si bautura din belsug. Asa incat sa nu ne mire: au procedat foarte bine! Dragostea si toate chestiile spirituale trec prin stomac!  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mier 2 Noi - 11:42

Asta inseamna ca romanul tine la traditiile lui mai mult decat la ale altora, ceea ce-i foarte bine Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Mier 2 Noi - 14:06

Just.  Wink
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Vin 4 Noi - 16:12

M-am prezentat la medicul de familie pentru controlul periodic.
- Cu viata sexuala cum mai stati? Saptamana asta ati facut dragoste?
- Stiti, sunt un om insurat. Iar ziua mea de nastere e in decembrie.


Ce mai tura-vura... sunt un barbat cu principii. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  atat de simplu Vin 4 Noi - 18:21

Laughing Laughing Laughing Hai ca m-ai facut sa rad. Vezi ca se apropie ziua ta. Esti pregatit? Twisted Evil
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Vin 4 Noi - 19:11

Da. Ma antrenez!  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Dum 6 Noi - 21:39

Nu stiu daca sunt o persoana importanta, dar azi am fost la supermarket si usile s-au deschis singure.

Usile s-au simtit. D-aia m-am simtit si eu.  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  itina Dum 6 Noi - 21:41

Interesant!  Laughing Iata un punct de vedere de urmat!  Laughing
itina
itina
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 28 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 53 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 40 ... 53  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum