BANCURI SI GLUME

Pagina 40 din 40 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40

In jos

BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea la data de Mier 18 Feb 2015 - 9:54

Rezumarea primului mesaj :

Asa cum o anunta si titlul, aici e locul bancurilor si-al glumelor de tot felul geek Dar... nu doar bancuri, ci bancuri comentate Smile
Un comentariu bun face la fel de mult ca un banc bun Smile Si face dovada ca gandim Wink Very Happy Hai sa nu fim doar niste roboti care copiem o informatie dintr-un loc si o mutam in altul....
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea la data de Joi 26 Iul 2018 - 19:28

Laughing Laughing Ce ingenosi sunt unii.
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Joi 27 Dec 2018 - 11:10

Intr-o zi, Tache se hotaraste sa-i faca o vizita prietenului sau, Mache. Ajungand la casa acestuia, vede o placa mare la poarta: "Caine rau! Intrati pe propria raspundere! Mai aveti timp sa va razganditi!"
Usor intimidat, intra in curte. De caine, nici urma. La usa casei vede alta placa: "CAINE RAU! Daca tineti la viata, intoarceti-va acum!"
Speriat de-a binelea, deschide usor usa si paseste in hol, unde il intampina amicul Mache.
Intr-un colt, un caine apatic.
- Salut, Mache! Dar ce-i cu toate avertismentele astea, vad ca dulaul tau zace cat se poate de pasiv. Parca ziceai ca-i rau?!
- E rau, e foarte rau, raspunde Mache, dar se consuma in el…

Asa si eu, ca si cainele asta Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk la data de Mar 29 Ian 2019 - 17:25

Da, dar tu esti un caine bun. Sensibil. Sensibili amandoi. Laughing Dar daca esti sensibil, atunci nu mai esti rau. Atunci de unde expresia: sufar ca un caine? Probabil cainele sufera de accese de suferinta, cat si de sensibilitate. De unde rezulta ca nu e nici bun, nici rau. Asa si cu omul. Laughing

Daca sufera de accese, inseamna ca e accesibil. Cand e accesibil, e bun. Cand nu, nu. Deci cand sufera, atunci e accesibil. Si bun.

Deci suferinta inseamna bunatate. Cand esti rau. Laughing Te face sensibil. Very Happy

Cand esti caine bun, nu te consumi. Deci nu suferi. Very Happy Te consumi doar pentru ca nu esti Superdog. Laughing

myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk la data de Vin 8 Feb 2019 - 11:53

Doi soricei merg la film. Rontaie doua role. Unul din soricei il intreaba pe celalalt: ei, ti-a placut filmul? - Ba, mie mi-a placut mai mult cartea!

Mie mi-au placut floricelele si fata! Laughing
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk la data de Lun 18 Feb 2019 - 22:02

- Draga mea, stii ca barbatul meu ma inseala?
- Cum asa, fato?
- Pai avem patru copii si niciunul nu seamana cu el!!  Laughing

Normal. Daca nu seamana, nici nu rasare!  Laughing
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Ieri la 21:00

Laughing Laughing Ce barbat ticalos!

Tu ai mai multa minte decat un soricel Razz

Acuma am vazut cat ai despicat cainele in patru Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk Ieri la 21:46

Un barbat a intentat divort. Avea 9 copii, semanau cu el, dar a descoperit ca era steril din nastere.  Laughing

A lasat-o, dar n-a putut s-o lase. Femeia a ramas cu buzele umflate. Iar.  Laughing 

Inca o ticalosie marca masculina.  Laughing
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Astazi la 9:25

Cum a descoperit ca era steril?  Laughing  Laughing  

Unu' trecea pe lângă o piatră funerară pe care scria: "Aici se odihneşte fostul ministru al X, un om cu un suflet bun, un om onorabil".
- Doamne Sfinte! îşi face cruce tipul. Ăştia au băgat trei oameni în acelaşi mormânt!

Uite, la asta nu m-as fi gandit  Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 40 din 40 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Sus