GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LUMEA FILMULUI (2)

+13
shu
casp
Amrita
shadow
Queensland
Obi-Wan Kenobi
seaman65
myrk
parwous
RALUCA
atat de simplu
itina
pitulicea
17 participanți

Pagina 8 din 19 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Urmatorul

In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  pitulicea Mier 9 Iul 2014 - 19:55

Rezumarea primului mesaj :

Majoritatea dintre noi am uitat in ultimul timp,cum arata o sala de cinematograf.
Data de 28 decembrie 1895 marchează nu numai prima proiectie cinematografică ci si nasterea unei noi arte, arta cinematografică, cea de-a saptea artă cum mai este cunoscută. Sunt 117 ani de la rularea primului film. Pe marile ecrane ale lumii au rulat sute de mii de filme si milioane de actori, care la un moment dat ne-au incantat privirea.
Acesta este un topic despre a saptea arta, un topic in care sa va spuneti parerile sau gusturile despre film si astfel, sa le impartasiti si altora.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

IMPORTANT: Cei care postati aici, VA ROG, scrieti titlul filmului asa incat sa reiasa clar care e acesta. Diferentiati-l cumva de restul postarii. Faceti-l sa sara in ochi din primul moment.  cyclops  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Amrita Joi 14 Ian 2016 - 22:18

upsss.... am cam uitat regulile....
Pitu, o sa vezi tu cand ajungi la anii mei..... Laughing clown

Amrita
Amrita
4
4


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Amrita Joi 14 Ian 2016 - 22:22

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



In urma cu ceva timp am vazut acest film motivational pentru femeile oropsite,injosite,
tinute sub papuc acasa in bucatarie......... Very Happy clown
cat si pentru cele libere si independente de orice fiinta de pe lumea asta mare..... Laughing
Amrita
Amrita
4
4


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  atat de simplu Sam 16 Ian 2016 - 18:43

Tocmai descarc "the danish girl" si cred ca o sa-l urmaresc imediat. Mi-a facut pofta Doro de filme, ca am citit pe-acolo. Si am si ramas in urma tare de tot.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Vizitator Sam 16 Ian 2016 - 20:11

The Hateful eight (Cei opt odiosi) - 2015

Nici nu trebuie sa stii cine este regizorul, iti vei da repede seama ca este vorba despre Tarantino, care nu se dezminte nici de aceasta data. Daca Django dezlantuit vi s-a parut dur, stati sa vedeti in westernul acesta duritate si limbaj ''colocvial'' Razz
La cativa ani dupa razboiul civil din America, un vanator de recompense (Kurt Russel, care adesea mi l-a amintit pe Christoph Waltz in Django) gonea cu diligenta prin zapada ptr. a-si duce prizoniera (Jennifer Jason Leigh) intr-un orasel unde urma sa fie spanzurata. I se alatura in calatorie un alt vanator de recompense, fost soldat in razboi (Samuel Jackson) si inca un personaj ciudat, un nemernic care mergea in acelasi orasel ptr a-si lua in primire, culmea, postul de serif. Viscolul puternic ii obliga sa poposeasca la pravalia lui Minnie, in putietate. Cei mai tari de inger, se pot uita sa vada ce delicateturi ii asteapata in pravalie Laughing
Mie mi-a placut foarte tare filmul, dar gusturile mele sunt mai putin ortodoxe in materie de film, asa ca mi-am facut datoria sa va avertizez. Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Amrita Sam 16 Ian 2016 - 21:29

O sa ma uit la filmul recomandat de Doro : Homarul.
Asa de frumos descrie Doro filmele , de parca le face reclama! Laughing

Multumesc Doro...... Pup you ca sa-ti treaca supararea , doar tu stii ca n-a vrut nimeni sa te supere.... cheers
Amrita
Amrita
4
4


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  shadow Sam 16 Ian 2016 - 21:39

Amrita a scris:O sa ma uit la filmul recomandat de Doro : Homarul.
Vreau un comentariu dupa Cool , desi nu cred ca ai sa te uiti pana la final Rolling Eyes , dar ma pot insela  Laughing Laughing

Ma pregatesc sa vad ep 3 din Last Kingdom ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Amrita Sam 16 Ian 2016 - 22:34

Nu-mi place filmul Homarul.
De unde-o fi stiut Shadow ca n-o sa mi placa???? Laughing

Cred ca sunt o carte deschisa.... clown Razz

Caut o comedie, acelea sunt preferatele mele..........
Amrita
Amrita
4
4


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  atat de simplu Sam 16 Ian 2016 - 22:37

Cand nu voi sta pe forum, ma voi uita si eu la homarul ala. Razz Filmul pe care l-am vazut azi mi-a placut.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Vizitator Sam 16 Ian 2016 - 22:51

eu v-am averitzat ca este un gen care nu place tuturor Laughing Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Amrita Sam 16 Ian 2016 - 22:53

Nu-i bai Doro !
Tu l-ai descris asa de frumos, incat am crezut ca e fain! Laughing Razz
Amrita
Amrita
4
4


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Lumea filmului

Mesaj  Vizitator Sam 16 Ian 2016 - 23:03

e clar ca nu e The Ghost  Razz , eu l-am descris asa cum l-am perceput eu, dar iata ca poate sa fie inselator ptr altcineva, de gustibus non est disputandum Smile  Uita-te la The revenant, poate o sa-ti placa Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Vizitator Lun 18 Ian 2016 - 22:07

LUCY-2014

Din nou vine Luc Besson cu o ''gaselnita'' thriller-SF. Nu stiu daca Al cincilea element sau Nikita mi-au placut mai mult, cred ca aproximativ tot pe acolo. Nu m-a dat pe spate dar nici nu mi-a venit sa renunt la vizionare. Tanara Lucy se trezeste ca i se vara impotriva vointei ei, o punga de ''ceva'' in burta, am uitat cum ii spunea si in urma unei nemiloase corectii, se trezeste transformata in super woman. Mie mi-a placut mai ales ideea, ca asa ma las eu prinsa de idei Razz , daca nu aveti ceva grozav de facut, puteti sa incercati filmul asta, mai ales ca il puteti revedea si pe Morgan Freeman Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Vizitator Lun 18 Ian 2016 - 22:30

Mult mai mult m-a impresionat un film mai vechi de-al lui Hilary Swank, actrita care imi place ff tare. Smile

Boys don't cry - 1999

Filmul este despre tragedia unei fete care isi dorea sa fie baiat, dorinta care a dus-o...nu va spun unde, dar cred ca va fi interesant sa descoperiti voi. Wink Filmul asta mi-a facut pielea de gaina de cateva ori, chiar pot spune ca mi-a placut mai mult decat precedentul, ptr ca mi-a atins latura emotionala. Cred ca sunt mai multe cazuri decat credem noi, de persoane prizoniere in propriul trup. Oamenii astia nu sunt nebuni sau doar excentrici, au o drama pe care majoritatea nu o pot intelege sau tolera, ba mai rau, se simt datori s-o condamne cat mai violent cu putinta.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  shadow Dum 24 Ian 2016 - 19:23

Pentru o seara linistita de duminica am ales sa vad un film care l-am tot amanat tocmai pentru ca nu aveam dispozitia necesara , e vorba despre The Iron Lady ...
M-a fascinat tot ce-am auzit si am vazut despre respectabila doamna de-a lungul anilor , sper ca  filmul sa fie la inaltime .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Vizitator Dum 24 Ian 2016 - 20:00

Mie mi-a placut The Iron Lady, Maryl Streep nu a coborat stacheta si a facut un rol extraordinar, pentru care a si primit Oscarul, probabil ca am si scris despre film la vremea cand l-am vazut. Cred ca ai facut o alegere buna. Smile
Si ca o mica nota anecdotica, Meryl Streep a primit parca 3 premii Oscar de-a lungul carierei si daca nu ma insel, exact asta a fost Oscarul (statueta) pe care a uitat-o la toaleta... doar era un flecustet, acolo! Razz
Vizionare placuta!
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

LUMEA FILMULUI (2) - Pagina 8 Empty Re: LUMEA FILMULUI (2)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 19 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum