GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 35 din 66 Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 50 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 19 Iul - 14:34

Laughing Ca bine zici, parwous.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  puricelu Joi 19 Iul - 22:06

Annya, imi pare rau sa te dezamagesc insa unul dintre profesorii universitari a afirmat ca, atat pentru presedinte cat si pentru parlamentari, pentru consilieri in primarii, consilii judetene si alte persoane care sunt pe listele de vot, populatia isi exprima dreptul de vot o singura data - la 4 sau 5 ani, depinde de mandatul fiecaruia. Daca se horateste cineva sa declanseze procedura de suspendare a cuiva dintre cei alesi - adica sa-i scurteze mandatul ce i s-a incredintat, pentru un anumit motiv, atunci ar trebui sa incepem sa le scurtam mandatele oricarui cetatean ales democratic care a facut o tampenie, gen: nu mi-a placut cum s-a uitat la mine; nu mi-a vorbit corect in limba franceza; nu a mediat corespunzator etc. Acest lucru nu este decmocratic !!! Nu se poate ca intr-un stat democratic, odata ce ai investit pe un om politic cu o functie pe o anumita perioada, sa incerci sa-i scurtezi mandatul ca asa ti s-a sculat tie ! Adica, sa-l demiti. Asa, se poate sa-l demitem si pe Socaciu care a spus ca poporul nu stie ce-i aia parlament unicameral, facandu-ne pe majoritatea inculti ! Sau, parlamentarii care tradeaza partidele si trec de la un partid la altul, schimband majoritatea parlamentara. Nu consider ca este o democratie. Din contra, este o societate care se pliaza dupa bunul plac al fiecaruia care vine la putere ! Daca vrem sa continuam asa, cu acest tip de societate, fiecare sa faca ce vrea, cand vrea si cum vrea - sa-l susendam pe Basescu.

puricelu
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Joi 19 Iul - 22:41

uite ca avem si tineret psd-ist sau liberal care ne indeamna sa votam.un fel de soimii patriei sau pionieri sau utecisti.merge bine masinuta psedisto liberala de propaganda Laughing Laughing
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Lun 23 Iul - 22:07

Se pare ca unora D'zeu le asculta rugile Very Happy ...nimic rau atata vreme cat prostii nu ajung in Parlament Neutral ...


shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  puricelu Mar 24 Iul - 15:46

Obi-Wan, daca ai vorbit despre ceea ce am scris eu, se pare ca nu ai inteles nimic ! Nu-i bai... Poate ca-i mai bine asa. Eu, oricum, nu aveam de gand sa votez, daca citesti mai atent sper sa iti dai seama. Sper, nu se stie niciodata... Cat despre mine, puteai sa afirmi ca am fost liberal !!! Pana cand Nastase i-a dat lui Patriciu rafinaria de la Petrobrazi ! Un PSD-ist ii da unui PNL-ist o fabrica in care niciunul nu au nimic, nici macar un fir de praf !!! De-atunci am renuntat sa mai fiu liberal. Este ca ciuma rosie. Toti o apa si un pamant ! Eu eram liberal datorita conceptelor economice insa, punerea acestora in practica, in Ro, s-a dovedit a fi extrem de dificila, daca nu imposibila... Ca si comunismul - idealism forte, practic - nul ! Iar, mai apoi, cand am vazut ca Tariceanu scoate afara PDL-ul de la guvernare, mai cumpara cu cateva sute de euro niste actiuni si la rascumparare ia pe una 65 de mii de euro (!!!), pe urma vinde si din platoul marii Negre, partea ce-i revenea tarii nostre cu petrol si gaze iar fosta lui nevasta secretizeaza contractul dupa ce castiga peste 1 milion de euro din intocmirea actelor notariale si asa mai departe, de asa clasa politica sa nu-ti fie lehamite ? De Basescu prea multe nu am ce sa-ti spun, doar ca l-am auzit spunand la radio, cand Tariceanu se pregatea sa vanda si petrolul si gazele din subteranul Romaniei, sa nu le vanda ca sunt ale romanilor. Singurul care a tinut la romani. Poate stii tu mai multe... Restul ... vanare de vant !!! O zi buna tie si tuturor !

puricelu
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  puricelu Mar 24 Iul - 15:50

shadow, am uitat sa-ti spun si tie: este acelasi Socaciu care, deunazi, afirma ca poporul roman nu intelege multe, nu-i pregatit sa inteleaga ce e cu Parlamentul unicameral !!! Cu alte cuvinte, prostii raman acasa, istetii merg in parlament !!! Cam asta afirma dl Socaciu, PSD-ist !!! Ii multumim ... Era un canteret extraordinar ! Pacat ca nu a ramas asa ...

puricelu
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mar 24 Iul - 17:34

puricelu eu nu am zis absolut nimic despre commenturile tale.incerc sa stau departe de problemele politice.pur si simplu ma enerveaza unii care apar si iti zic ,voteaza cu ala,sau nu vota cu ala,sau voteaza da,sau nu.comentul meu era o referire la postarea annyei
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mier 25 Iul - 21:05

Puricelul cam sare din loc in loc fara sa fie atent la detalii Cool ...da' nu-i bai Laughing ..
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Ostional Mier 25 Iul - 21:57

PURICELU e PDL-ist,basist si partinitor;vedem ca cunosti detalii despre ceilalti ,dar despre basescu si sleahta lui de HOTI, nu spui nimic! Daca stii atat de bine cine si cat a furat la psedei si pnlei si vii sa te agiti aici spunandu-ne CE? De ce nu insiruiesti hotiile acestei gasti de hoti si prostituate care au terminat aceasta tara? Eu l-am votat pe acest mizerabil in 2004 ,ca alternativa la mizerabilul Iliescu si ai lui,iar acum ma duc sa spun DA, scarbita de betivul mincinos si familia sa de hoti ordinari.Cine vine..nu stiu..dar sper ca pana in toamna apare cineva ,ca doar nu ne-o fi uitat Dumnezeu de tot!..Iar daca da...raman sa vad cum isi taie jugularele unii altora....caci numai asa scapam de ei Mad Crying or Very sad de ei! Doamne AJUTA!
Ostional
Ostional
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mier 25 Iul - 22:35

Osti , sa nu dam dintr-o extrema in alta Laughing ...nu ma intereseaza simpatiile politice a Puricelului , fiecare avem dreptul la o parere , faceam referire la faptul ca n-a fost atent la ce-am comentat...in fine .

Ma mira sa vad atata inversunare la tine impotriva lui Basescu scratch , inteleg ca esti o persoana umblata prin lume ...mereu am ales intre doua rele in ultimii 20 de ani dar acum pe langa tot ce-a calcat cu bocancii aceasta aliantza usl-ista in ultimele 3 luni , actiunile lui Basescu si proasta guvernare a pdl-ului este usa de biserica ...pot sa traiesc cu veniturile taiate cu 25% , n-am sa mor de foame , dar nu pot vedea cu ochi bun pierderea drepturilor si libertatilor castigate cu greu , pas cu pas din '89 incoace .
Daca chiar vrei sa-i gasesti pe cei mai mari hoti mai cauta ...de cand lumea se stie ca hotul e cel care striga cel mai tare ''hotul !!!''...unii dintre ei sunt in puscarie , altii au ridicat mana in parlament votand demiterea ( unul chiar ambele maini ) ...le-a mai ramas ''chiorul si betzivul'' de dat jos ca sa poata schimba conducerea DNA si sa guverneze apoi '' in liniste '' asa cum au facut-o si in alte perioade de ''glorie'' ...
Nu-l ridic pe Basescu in slavi , nu este nici pe departe perfect , dar daca a facut si ceva bun : a dat mana libera justitiei , n-a fost partinitor , si asta se vede ( pentru cine vrea sa vada ) prin numele mari arestate sau cu procese in curs din pld , nu numai din usl ...
Gata , am scris destul Very Happy ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Ostional Mier 25 Iul - 23:16

DRAGUL MEU, pentru mine intr-adevar ai scris destul!!!!!!!!!!!!!!!!
Te stimez dar.....enough...for me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chiar am uitat, ca esti in apropierea |Ceahlaului.Muntele e purificator.....Eu nu sunt de azi...nici de ieri.. DECI: dupa cum am scris,cunosc ISTORIA de la '89 incoace.N-am ridicat osanale lui Iliescu,patriciu si.a,ba din contra l-am votat pe porcul betiv,hot si tradator...care acum imi provoaca greata. Daca tu poti trai fara cei 25% din venituri inseamna ca ai venituri consistente din alte parti..............Un profesor amarat cu 1200 roni--25% , e muritor de foame...dragul nostru shADSOW DE 90 DE ANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!POATE AI PENSIE DE EROU..DE EROU DE..EROU DIN TOATE RAZBOAILELE MONDIale posibile.......de aceea esti ata de achtiat dupa justitia lui basescu....Doamne ce mila mi-e de tine!!Nu pot sa-ti spun FOSILA ,cu toate ca,am frisoane.... Esti un exemplu??????????????????????????!!!!!Maybe!!!.............................Oare de ce nu putem fi cinstiti??????
Ostional
Ostional
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mier 25 Iul - 23:28

Nu draga Osti ...nu-s nici bugetar ,nici pensionar , nici revolutionar de meserie Smile , iar bataturile de pe mani imi dispar doar iarna cand muncesc fizic mai putin ...tocmai de aceea am mari indoieli cand vad ca cei care ne conduc acum au restabilit ''drepturile revolutionarilor '' , vorba intre noi , o rusine nationala ( n-am nimic impotriva indemnizatiilor primite de catre raniti sau urmasii celor care au cazut in revolutie , ci a acelora care n-au avut de suferit dar vor drepturi pentru ca au iesit in strada , de parca doar 25 sau 30 de mii dintre noi au facut miscarea din decembrie )...
Spui ca ai calatorit mult , tocmai de aceea credeam ca te calauzesti dupa alte principii , ca ai vazut multe pe unde ai trecut si ai un grad de comparatie.........acum nu mai cred nimic ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Ostional Mier 25 Iul - 23:57

Draga Shadow,...nu esti NICI bugetar,NICI pensionar,NICI revolutionar(de meserie) ..atunci ce esti la 90 de ani?????Dracula???Aceasta mizerie NATIONALA NU are nimic cu indemnizatiile ranitilor sau urmasilor lor!Chiiar crezi ca tunurile fiscale,furturile ordinare au neaparata legatura cu"indemnizatiile primite de raniti"cum spui tu...Cei 30.000 de mii crezi ca reprezinta deficitul acestei tari, unde hotii lui Iliescu si basescu au furat miliarde...?Chiar daca traiesti in Ceahlau, orizontul hotiei din aceasta tara ,se reduce la cei 3o.oop de revolutionari/adevarati ori NU??Da am calatorit mai mult decat ti-ai putea inchipui si NU din banii statului..iar"principiile" mele.spun ca acesti mizerabili ,care au furat aceasta tara ,trebuie sa restitruie tot ce au furat, indiferet cum se cheama:Iliescu,nastase,patriciu, basescu,udrea,blaga,shadow ori ostional!!
Dac nu e clar iti desenez! Stirea zilei - Pagina 35 762404 respect
Ostional
Ostional
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  tegeusa Joi 26 Iul - 0:04

mai oameni buni, ma tem ca va trebuie medicamente... voi, aia mici, ati ajuns sa puneti tara la cale Laughing Laughing Laughing
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Ostional Joi 26 Iul - 0:16

TEGE ,nu te teme,

Noi nici in sabii nu ne luptam,nici in ciorapi nu ne mirosim..doar poate incercam sa fim sinceri..Oi fii tu mic si dependent de medicamente si alte anagezice, chiar nu cred ca dupa 'spe beri sa vii sa pui stop unor discutii la care nu cred ca,ai poarta deschisa! Razz Sa fii iubit si sa ai bere la discretie! Laughing
Ostional
Ostional
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 35 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 35 din 66 Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 50 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum