GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 34 din 66 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 50 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mier 11 Iul - 20:46

Am ascultat conferintza de presa Schultz - Ponta ... Romania este in pericol de-a fi monitorizata inca 2-3 ani si nici vorba de intrat in Schengen anul acesta ...ar fi o palma grea si sper sa nu o luam ...altfel Marga va trebui sa apeleze la acel prieten al lui , prieten la randul sau cu tzarul Putin , pentru a fi primiti in Federatia Rusa Very Happy ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mier 11 Iul - 21:48

dupa mineriade ,asta e cea mai grea palma pe care psd-ul acuma infratiti cu amicii liberali,o dau romaniei.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Joi 12 Iul - 20:48

Nu degeaba se zice ''graba strica treaba ''... oricum Basescu pica la referendum , nu era nevoie de atatea modificari ale legislatiei facute in scurt timp si cu efect vadit ...aveau suficienta vreme ( 2-3 luni sa o faca ) si nu se scandaliza nimeni ...dar din trufie sau egoism de-a arata cine ''este seful '', au recurs la practici nedemocratice , au incalcat legi intr-un mod pe care il fac doar regimurile dictatoriale .
Partea proasta , aceea care o simt eu , este ca mare parte din romani nu inteleg acest fapt sau trec cu usurintza peste zicand : ''sa faca orice doar sa-l dea jos pe ala , iar Europa sa-si vada de treaba ei '' ... suntem cu un picior in Europa insa si daca vrem sa fim cu amandoua e musai sa ne aliniem la principiile lor ... astazi il da jos pe ''ala'' in acest mod , maine o vor face si mai lata pentru alte interese ... nu asta este lumea pe care mi-o doresc nici mie nici copiilor mei , intre cele patru puteri in stat trebuie sa fie mereu un echilibru ...cel mai bine ar fi sa plece toti trei ; piratul , dottore si pokeristul ... alegerile anticipate ar fi o solutie ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Mar 17 Iul - 5:22

Am primit lucruri interesante pe e-mail, poate le-ati primit si voi, dar pun si pe aici:

http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-12740049-cauzele-semnificatiile-efectele-unei-suspendari.htm

http://biserica.org/phpBB2/viewtopic.php?p=5248

Mi-au placut, poate aveti timp sa cititi.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  puricelu Mar 17 Iul - 20:02

Am si eu o dilema... Care este legata de Parlamentul Romaniei... Este un fenomen acest parlament ! Cel putin prin componenta lui ! Cu condamnati ce circula liberi si mai sunt si votati... Ba mai si voteaza ! Si, cum stau asa ... pe ganduri (nu va fie teama ... nu cad) imi pun o intrebare: daca vre-un "istet" din astia, puscariabil, de prin parlament, ii vine vreo idee sa propuna un proiect de lege ca toti romanii sa circule pe unde vor ei si parlamentul o aproba ! Sa vezi atunci haos !!! Curtea constitutionala nu se mai poate pronunta daca este sau nu constitutionala legea respectiva. Si sa vezi atunci haos pe strazile din Romania: masini si romani ! Nu mai conteaza nimic. Legea le va da voie oamenilor sa circule pe unde vor iar soferilor le va fi interzis sa-i sperie si cu un semnal sonor, daramite sa-i mai calce ! Cine-mi rezolva aceasta dilema ?!?

puricelu
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mar 17 Iul - 22:14

Victor Socaciu , parlamentar ''competent'' a ajuns la o parere uluitoare in ce priveste electoratul si implicit cei care candva l-au votat : '' poporul nu este competent sa judece ''....adicatelea ne-a facut prosti , idioti scratch ... offfff

'' Pe scurt, domnul Socaciu a fost întrebat de ce insistă USL asupra mobilizării pentru suspendarea preşedintelui când tot USL neagă rezultatul unui alt referendum, cel referitor la reducerea numărului de parlamentari şi la parlamentul unicameral. Răspunsul năucitor a fost că referendumul acela a fost "o porcărie" (sau o expresie echivalentă, citez din memorie), iar poporul "nu este competent" să judece astfel de chestiuni, care ar fi doar pentru o elită (probabil psd-istă). Presat de moderatoarea emisiunii să dea explicaţii, Victor Socaciu a insistat asupra incompetenţei politico-juridice a electoratului, care, din cauza deteriorării sistemului de învăţământ, oricum nu ar înţelege diferenţa între bi- şi unicameralism, deci nu are a se pronunţa asupra structurii parlamentului. Dar dacă poporul nu înţelege aceste lucruri, cum de înţelege el ce şi cum trebuie să voteze la alegeri? Mai mult, dacă este atât incompetent în chestiuni politice elementare, cum de ar fi competent poporul să decidă dacă preşedintele trebuie suspendat sau nu? Oricum am lua-o, dacă urmăm logica lui Victor Socaciu, înseamnă că şi referendumul din 29 iulie ar trebui să fie viciat de "incompetenţa" poporului...''


sursa - http://hydepark.ro/articol/articol/psd-si-poporul-incompetent-977.html
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Mier 18 Iul - 3:10

Bine ca sunt ei destepti, ca altfel s-ar duce tara de rapa. Laughing
Din nefericire, ei sunt "baietii destepti".
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  puricelu Mier 18 Iul - 22:00

Draga domnule shadow, dupa mintea mea asta ... "viciata" (parerea lui Socaciu), oare cine a ales PSD-ul ca sunt atatia prin Parlamentul tarii ? Oare nu niste oameni "viciati" (stai linistit, nu fac parte dintre ei !!!) la creier, precum dansul ?!? Daca-i asa, eu zic sa introducem toata tara in carantina, pana la o reevaluare a sanatatii mintale a populatiei de care cred ca e nevoie in aceste momente ! Pentru ca, asa cum spunea un profesor in drept, romanii au votat si parlamentari si presedinte pentru un mandat intreg nu pentru un mandat in care se poate intampla orice !!! Ce-ar fi sa-l suspendam pe Socaciu ca ne-a facut inculti pe toti ? Noi suntem de vina pentru legile de doi lei pe care ei le-au votat pentru sistemul de invatamant ? Sau ai fost tu, cumva, de acord, te-au intrebat pe tine cum sa fie legea invatamantului si nu ne-ai spus si noua ? Sau manualele alternative cum sa fie si nu ne-ai informat ? Pai, daca-i asa, sa-ti fie rusine !!! Daca nu, jos cu ... cum il cheama ? Aaaa, Socaciu !!!

puricelu
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Joi 19 Iul - 5:42

Norvegienilor cred ca le este frica de creierele noastre, nu de infractori, care oricum umbla fara frontiere.
Ca sa nu mai zic ca ai lor ii bat la fund pe ai nostri.

http://www.rtv.net/cat-ne-urasc-norvegienii-tara-fiordurilor-ameninta-ca-va-iesi-din-schengen-daca-intram-noi_36500.html
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty VOTATI DA LA REFERENDUM!

Mesaj  Annya Joi 19 Iul - 14:07

De ce nu se vorbeste mai mult de dezastrul de la ANRMAP, de tot ce au furat ei,de zecile de licitatii trucate, unele chiar si pe fonduri europene! Apoi ca avem
Au furat astia atat ca deja e ceva normal. Asta e trist, foarte trist. Ar trebui sa ne trezim si pe 29 sa le-o dam, daca tot le place sa fure, sa si-o fure!VOTATI DA LA REFERENDUM!


Annya
1
1


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 19 Iul - 14:13

Da, asta chiar e trist. Ca toata lumea fura - incepand de la cel mai inalt nivel - si starea asta a devenit normalitate Very Happy
Eu nu votez nimic... nicaieri Very Happy Indiferent cine o sa vina la putere, o sa fure la fel de mult Laughing Ma rog....ceva mai putin pentru ca nu prea a mai ramas nimic de furat Very Happy
Da' nu-i nimic... au ramas inca atatea proprietati private si atatia oameni marunti care nu-s in stare sa si le apere Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty DA

Mesaj  Annya Joi 19 Iul - 14:18

Pai daca tu nu o sa votezi nimic atunci sa nu te plangi de soarta tarii sau ca tu o sa fii tratat ca o marioneta.Acum cand insfarsit a venit randul nostru sa ne spunem punctul de vedere noi nu facem nimic...pacata...

Annya
1
1


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 19 Iul - 14:23

Tu chiar crezi ce zici? Very Happy
Eu nu ma plang de soarta tarii si cu atat mai putin de a mea. Constat doar.
Oricum, tot marionete o sa ramana si cei care merg la vot. Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  parwous Joi 19 Iul - 14:29

Sa ne spunem punctul de vedere ? Cand ? Cand mai sunt 2 luni de mandat ale lui Basescu ? Aaa acum suntem zmei. Taiem si spanzuram. Exact tipic romanului. Nu se duce la doctor cand are cateva simptome. Se duce direct la operatie. De ce sa-si rezolve problema cand inca e mica ? Ani de zile lumea n-a stiut decat sa vorbeasca, sa critice si sa-l injure dar atitudine n-a luat nimeni. Acum ingrasam porcul in ajun Wink
parwous
parwous
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty JOS BASESCU!

Mesaj  Annya Joi 19 Iul - 14:32

Bineinteles,imi sustin deciziile si ceea ce spun pana la capat.Este normal sa imi doresc un viitor mai bun in aceasta tara deoarece in Romania m-am nascut.Daca merg la vot inseamna ca si eu contribui cu ceva pentru mine,nu stau si ma plang,sau mai rau spun ca nu imi pasa ce o sa se intample...

Annya
1
1


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 34 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 34 din 66 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 50 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum