GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 4 din 66 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 35 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Vin 7 Mai - 10:04

Ce ne ofera STATUL?
-in picioare -varice
-pe scaun- hemoroizi


Masurile anuntate ieri de Base vor intra in vigoare de la 1 iunie anul acesta. S-a ales acesta solutie deoarece statul nu mai are bani, iar majorarea TVA si a cotei unice de impozitare n-ar fi adus venituri la buget decat abia peste 3 luni......DAR, dupa estimarile unor analisti se va ajunge si la asta. Toata lumea plange bugetarii, dar va fi o reactie in lant.....Pupincuristii lui Base titreaza pe prima pagina, cu litere de-o schioapa : "Prima zi in lupta cu criza"....pana acum n-a stiut ca e criza? Surprised
Daca el a declarat dupa alegeri ca ne-a ciuruit, noi, cei care nu l-am votat ii spunem: BA A MA-TII !!!!
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  snow Vin 7 Mai - 10:07

Sad Iar se strica liftul azi.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Mr Nobody Vin 7 Mai - 14:10

Fratilor, am cam pus-o! Naspa! Ma apuc sa-mi fac gospodarie, sambata cotetul pt. gaini, duminica pt porc. Si gradina!
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  kitty Vin 7 Mai - 14:26

oare sa fie acolo scaparea? Stirea zilei - Pagina 4 Icon_smile
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Mr Nobody Vin 7 Mai - 14:31

Scaparea nu, amanarea dezastrului, da! Vorbesc f serios! Desi lucrez la privat, absolut sigur in cateva luni ne ducem si noi pe copca.
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  kitty Vin 7 Mai - 14:39

A rezistat poporul asta atatea secole..... au fost razboaie, secete , foamete, molime.... si-au razbit....cumva o sa razbim si noi ...... nu trebuie sa ne apucam de injurat..... desi recunosc ca e mai usor..... decat sa rezolvam problemele care ne apasa.

Dar vreau sa cred ca vom razbi.....
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Mr Nobody Vin 7 Mai - 14:45

Ai si tu dreptate! Studiu de caz: disponibilizat, la peste 50 ani, prins, ca majoritatea romanilor si cu o rata, ceva, pe la banci, un copil prin scoli etc. In afara de a injura, cam ce varianta ai? Ipostaza de erou? De infractor? De recalificat?
Nu este cazul meu, deocamdata, dar te rog, da-mi si mie o solutie viabila in situatia de mai sus!
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  kitty Vin 7 Mai - 14:58

Nu as putea sa-ti spun eu ce va face omul respectiv.... Sa ne fereasca bunul Dumnezeu de ce e mai rau..... dar atata vreme cat avem 2 maini , 2 picioare si o inima sanatoasa....vom face ce vom putea pentru a ne duce existenta ( si nu ma gandesc la a da in cap cuiva) .....
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Mr Nobody Vin 7 Mai - 15:00

Scuza-ma, nu te vad dand la sapa, spaland bude sau rasucind mortar pe santier-daca ai avea sansa sa faci ceva de genul! Astea cu sanatatea , maini si picioare sunt fumate. Altceva, concret!
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  kitty Vin 7 Mai - 15:08

Daca as avea de ales intre a muri de foame si a da cu sapa (stiu sa dau cu sapa.....imi ajutam bunicii in vacanta.....si nu am murit....chiar am facut muschi), a spala bude ( cred ca poti folosi manusi si perie .....nu cred ca se moare nici din asta.... doar si buda de acasa o spal ..... nu chem vecinii ) sau rasucind mortar pe santier ( asta e drept ca nu am incercat dar daca nu e prea greu ..... si nu am alta solutie decit asta ...... o fac .... decit sa injur )

Astea cu sanatatea , maini si picioare sunt fumate
Cred ca doar cind nu le ai stii ce inseamna cu adevarat....sa le ai. Slava Domnului .... ca le am !
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Mr Nobody Vin 7 Mai - 15:12

Nu te cred!
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  kitty Vin 7 Mai - 15:20

Stirea zilei - Pagina 4 462227 Stirea zilei - Pagina 4 766305 Stiu .... esti prea suparat!

Ma consider norocoasa ca nu am cunoscut inca saracia..... recunosc ca nu am suferit prea mult pana acum ....parintii mei au pus intotdeauna copiii pe primul plan ..... au facut eforturi in sensul asta.... dar am invatat de la ei ce inseamna sacrificiul, munca cinstita si sunt mandra de ei (chiar daca nu le-o spun cat de des ar merita) ...
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Mr Nobody Vin 7 Mai - 15:42

Hai sa-ti spun: am si eu o fata, studenta in ultimul an la veterinara. Am educat-o in spiritul cinstei, al banului castigat cinstit, prin munca, al corectitudinii, asa cum sta bine unei familii cu o cariera bogata in domeniul militar-ofiteri superiori. Nici macar nu-ti imaginezi cat regret acest lucru! Acum incerc sa o conving de faptul ca am gresit, ca nu asa trebuie sa fii pentru a razbi in viata in ziua de azi. Nu reusesc.
Ce cred despre tine: esti f tanara, inca nu te-ai lovit de problemele vietii, te-au protejat parintii. Presupun ca locuiti impreuna. Ca, in continuare, isi fac datoria de a estompa cat mai mult partea urata, reala, a vietii de zi cu zi. Se poate sa ma insel. Stii, asa, din vorbe, toti suntem priceputi la toate. Avem o singura problema: o singura viata. Sacrificiu? Pai numai asta aud, de cand m-am nascut, de cand am inceput sa citesc, prin manualele de istorie, asta este cuvantul de capatai! Pana cand? Daca ar avea cum sa-mi garanteze faptul ca, daca eu m-as omora acum, fiica mea ar duce-o normal, civilizat, ca o fiinta umana in sec 21, nu as ezita sa ma sacrific. Si ca mine majoritatea parintilor. Dar ... nu, toti suntem miei, asa ne nastem si asa murim, cu acest cuvant pe buze.
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  kitty Vin 7 Mai - 15:51

Poate asta e menirea noastra a oamenilor sa luptam pina inchidem ochii...... si sa fim demni.... sa nu regretam atunci cind vine vremea ca am fost PREA lasi ( nu reusim intotdeauna .... dar macar ne straduim) . De ce am zis oamenii...oare vietuitoarele nu lupta pentru viata lor..... crezi ca sta caprioara in padure sa viseze la iarba verde care o mananca vara ....si sa nu roade scoarta copacilor iarna ca e tare (sau sa nu-si strice dintii) .....
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Mr Nobody Vin 7 Mai - 15:55

Nu, nu asta este menirea noastra. Daca asta ar fi fost, ramaneam in copaci!
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 4 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 66 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 35 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum