GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa fii bolnav in Romania!

+30
dorina_s
Florin Popa
eledas
Indra
itina
Violoncella
Queensland
veronica_franco
tegeusa
Nicole
Irinna
Melodia
parwous
Nana_Duval
shadow
atat de simplu
oli
Tizona
mrs nobody
seaman65
Demostene
Eleonore
daffy_
HAUU_HAUU
Mr Nobody
kitty
Radu
snow
habibi77
pitulicea
34 participanți

Pagina 27 din 53 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 40 ... 53  Urmatorul

In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:24

Rezumarea primului mesaj :

Un oradean care a trait trei ani cu un bisturiu in corp da in judecata statul roman la Haga

Oradeanul Ionel Nistor, in varsta 54 de ani, a fost operat in anul 2004 pentru o infectie la coloana la o clinica din Cluj, insa dupa operatie a resimtit dureri in zona operata, iar abia dupa trei ani a descoperit cauza, lama unui bisturiu uitata de catre medici. Astfel, a fost nevoit sa aiba o a doua interventie, la Bucuresti, pentru a i se inlatura lama de bisturiu din corp, arata NewsIn.

Prin urmare, oradeanul a depus plangeri impotriva medicului care l-a operat in 2004, Florian Stefan, la Colegiul Medicilor Cluj si la Parchet, cerand despagubiri de 400.000 de euro, insa in instanta dosarul este inca pe rol. Colegiul Medicilor l-a absolvit pe chirurg de orice culpa. Acesta s-a disculpat explicand ca "fragmentul a fost descoperit la distanta de orice structura vitala sau nervoasa si local nu prezenta aspect inflamator".

Din cauza accidentului, oradeanul este nevoit sa poarte un corset de plastic pentru a-i ajuta coloana, nu este apt de munca si traieste dintr-o pensie de handicap. "In tara mea am fost tratat ca un animal, ultima solutie este sa-mi caut drepatea la Curtea Internationala de Justitie de la Haga", a declarat Ionel Nistor.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea_de_stepa in Mar 9 Mar - 20:31, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  shadow Mar 12 Ian - 22:26

Myrk , multă sănătate !
Sa îți revii complet după “forma ușoară de gripa “ !
Așa considera unii covidul , eu ca unul ce l am avut sunt de alta părere ....

O fi psiholog Anatol , eu stiu însă ca a studiat parapsihologia la Moscova și este membru a câtorva societăți de psihologie ezoterică și spirituală : ce au astea in comun cu bolile infecțioase și virusologie habarn am .
Una e știința și altceva paraștiința .

shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Mar 12 Ian - 22:46

Multumesc mult, la fel!

Chestia e ca nu e gripa, am avut anul trecut si ceva asemanator cu gripa- probabil gripa a fost, prin primavara, destul de nasol, adica am fost racit cobza vreo 3 saptamani, vreo cateva zile n-am putut sa ies din casa, lat, dar acum asta n-a fost gripa, n-am fost racit nici macar o secunda. Dar sunt si forme mai usoare de covid, am amici care au facut forma aia de n-ai gust si miros si-atat, niciun alt simptom.

Despre Anatol nu stiu cine a zis si ce a zis, inca n-am reusit sa citesc nimic din urma.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  shadow Mar 12 Ian - 22:56

Gheorghe Piperea , un avocat și postul tv A3 : e clar ca ne luam din medii diferite informațiile Laughing .

A3 și RTV sunt doua posturi pe care nu ma uit decât dacă vreau sa mi stric ziua Very Happy .
Prefer buletinele informative de pe Pro tv și Prima iar ca televiziuni de știri DG 24 , Realitatea ,B1 și TVR ul .
Fac o medie între ele fiindcă adevarul e mereu la mijloc ...

Myrk , am spus gripa cu ghilimelele de rigoare , eu nu sunt unul din cei ce neagă existența virusului , gradul mare de infectare și pandemia .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Mar 12 Ian - 23:23

Da da, am inteles asta cu gripa, multi spun ca nu e decat o gripa. Dar am constatat pe propria piele ca nu e gripa, o fi virusul asemanator cu cel gripal.

Pai eu aproape ca nu ma (mai) uit deloc la stiri. Ma gandeam ca ati comentat pe-aici despre anumite subiecte cu care nu sunt in tema. Dar n-am citit (inca) pentru ca sa nu ma contaminez. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  shadow Mier 13 Ian - 11:56

Ieri a murit in urma contactarii virusului sars cov 2 Bogdan Stanoevici , actor si fost ministru in guvernul Ponta .

Era unul dintre cei care considerau virusul o simpla raceala , nu considera masca utila , era un acerb militant contra masurilor luate  :
”Pentru mine este o botniță. Nu vă apără de coronavirus, oameni buni. Dar n-am spus niciodată să nu o purtați. Purtați-o. Cei care vreți să o purtati, purtați-o, eu mă crucesc în continuare când văd pe stradă tineri purtând mască pe stradă, ca să ce?”.
”Majoritatea celor declarați decedați ar fi murit oricum, poate să pară cinic, toți cei care au murit peste 80% aveau boli foarte grave, unele în stare terminală”.


De ce boala suferea el ? Nu stiu . Se credea de neatins si da , era cinic ...
Multi nu inteleg cat de parsiv este acest virus si la cate complicatii poate da nastere .

Fie-i tarana usoara ...
shadow
shadow
6
6


pitulicea nu apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Mier 13 Ian - 12:03

Laughing Laughing Laughing Laughing Tu chiar crezi ca Bogdan Stanoevici a murit de Covid???? Pentru ca asa au spus la Tv si in presa? Laughing Laughing Laughing Ia mai fa sapaturi.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  shadow Mier 13 Ian - 12:53

Probabil tu crezi ce indruga Codrin Stefanescu si dna Sosoaca  Surprised .

Nici de la tv, nici din presa, de pe pagina de facebook a lui Mirel Curea , prieten vechi a decedatului  :
„Nu se poate, totuși, să se bată câmpii în halul ăsta! Pe Bogdan Stanoevici nu l-au omorât nici doctorii, nici nozocomialele! Prezentarea târzie la spital, a 8-a zi, și trei comorbitități serioase i-au fost fatale”.
“În 23 decembrie, în momentul în care CT-ul pulmonar a evidențiat o afectare pulmonară catastrofală, de 90%, s-a luat legătura cu Prof. Dr. Șerban Bubenek, șef secție ATI, Spital Fundeni, în vederea transferării pacientului și inițierii procedurii ECMO (extracorporeal membrane oxygenation), mai pe înțeles, „plămân artificial”, ceea ce s-a și întâmplat în 24 decembrie. În ciuda tuturor eforturilor depuse, starea actorului a continuat să se deprecieze până la deces.
Forma gravă de Covid-19 dezvoltată de Bogdan Stanoevici a fost determinată de comorbiditățile pe care le avea: astm bronșic din copilărie, fost fumător cu fibroză pulmonară și hipertensiune arterială stadiul 1''.

Ce inteleg eu : daca nu s-ar fi imbolnavit de covid  , acest banal virus gripal ,ar fi trait si astazi .....
Nu stiu ce gasesti de ras  confused .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Mier 13 Ian - 12:58

Laughing Laughing Laughing Da-mi voie sa rad in continuare.
Pe Bogdan Stanoevici il regret sincer Sad
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Joi 14 Ian - 16:14

Interesant ce zice d-na doctor (postare facuta in urma cu 1 ora) scratch  Stiu ca minte, dar nu e singura care minte in tara asta Very Happy Nici in Israel Laughing

Conform producătorilor vaccinului dezvoltat de Pfizer/BioNTech, bazat pe tehnologia ARNmesager, eficiența serului este de 65% la prima doză administrată, chiar și pentru noua tulpină Sars-Cov2. Cu toate acestea, datele statistice îi contrazic flagrant în țara care are cea mai mare rată de vaccinare din lume, Israel. Mai exact, ieri, când deja numărul vaccinărilor ajunseseră la 2 milioane în țara care are o populație de 9,2 milioane, s-a înregistrat cel mai mare număr al noilor cazuri de îmbolnăviri cu noul coronavirus, 9997, iar rata de infectare la numărul de teste efectuate a fost, de asemenea, un record negativ, 7,6 %, conform datelor furnizate de Ministerul Sănătății din Israel.
Culmea, în ciuda vaccinării pe scară largă, precum și a celei de-a treia etape de lock-down sever, rata de infectare din Israel crește. Mai mult, chiar și oficialii din Ministerul Sănătății din Israel par să recunoască, cu jumătate de gură, că eficiența vaccinului este una care devine îndoielnică, și recunosc că nu au datele necesare pentru a fi siguri că serul împiedică transmiterea virusului. „17% din noile cazuri severe de azi, adică 180 de cazuri (număr care depășește rezultatele înregistrate până acum, n. red.), au apărut chiar dacă persoanele au primit prima doză”, a spus Sharon Alroy-Preis, șefa departamentului de sănătate publică din Ministerul Sănătății, citată de presa israelită. “De altfel, oamenii trebuie să se protejeze în continuare chiar dacă, deja, au făcut și cea de-a doua doză și oricum, măsurile impuse de lock-down-ul din Israel nu vor fi ridicate prea curând, indiferent de numărul de vaccinați.” a mai precizat oficialul israelian.
”Nu am avut niciodată o asemenea situație (de infectare și raportare a cazurilor grave, n. red.)”, a mai precizat oficialul, îngrijorarea ei fiind legată de noua tulpină de coronavirus, cea britanică, care se răspândește cu repeziciune în ciuda măsurilor de izolare luate de Guvern. Vaccinarea în Israel a început pe 19 decembrie 2020.
Dr Adina Alberts
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Joi 14 Ian - 17:39

Mda. Interesant.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Vin 15 Ian - 9:10

Un articol interesant si multe, multe studii... unele de pe vremea cand cercetarea si studiile se faceau de dragul stiintei. Azi, rezultatele studiilor sunt in majoritate "cumparate" de catre cei care le finanteaza Smile Asa trebuie sa fie, pentru ca sa-si atinga interesele. Totul e un joc de interese, de bani, de putere. Iar mintile oamenilor sunt usor de spalat si de manipulat Sad
Cei ca shadow sau Florin nu o sa creada nici acum. E treaba lor. Sa poarte cinci masti, una peste alta. Ar trebui, totusi, sa se intrebe de ce infectarile au crescut dupa ce s-a instituit obligativitatea purtarii mastilor? De ce nu au scazut? Da' daca asa le zic "mintile luminate" la Tv si presa aservita, inseamna ca toti ceilalti mint, iar cei care spun adevarul sunt conspirationisti  Laughing  Laughing


Da Zhou et al., analizând în 2015 literatura de specialitate au ajuns la concluzia că „lipsesc dovezile substanțiale pentru a susține afirmația că măștile de față protejează fie pacientul, fie chirurgul, de contaminarea cu o infecție.”
De citit tot articolul: http://contramundum.ro/2020/09/14/ce-s-ar-intampla-daca-chirurgii-nu-ar-purta-masca/?fbclid=IwAR2ekF9xGfDZx8kk5fGccPE3yhX2OP05l2-UrDk3r7lQDPfbO3T-gxE2XPY
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 16 Ian - 9:48

Inca un doctor care minte, inca un conspirationist Smile Interesant cum sunt tot mai multe voci, in toate tarile, care ies si spun adevarul.
Asta e ceea ce se intampla in Franta, dar asta e exact ce se intampla si la noi. Pentru ca, ne place sau nu ne place, toate se intampla dupa un scenariu scris de niste minti bolnave si pus in practica de guvernele platite si subjugate sa ne subjuge la randul lor.
Vaccinati-va cu incredere. E vorba doar de sanatatea voastra, in mod cert  Laughing


VACCIN: Potrivit psihiatrului Frédéric Badel, guvernul divizează societatea pentru a o conduce ca pe o sectă.
Populația este acum împărțită în două grupuri. Primul, eterogen, este alcătuit din persoane în favoarea vaccinului. Reunește pe cei care, din convingere sau oboseală, sunt gata să se supună pentru a ieși din criză. Oameni care cred fără ezitare în mesajul transmis în valuri. Vor rămâne receptivi la toate mesajele de pericol și vor fi de acord cu metoda de ieșire din criză, chiar dacă aceasta este însoțită de o privare durabilă a drepturilor lor.
De asemenea, găsim în acest grup oameni care s-au separat de toate informațiile, de mult timp, pentru a se proteja și care au devenit indiferenți față de orice discurs. Pentru ei, principalul lucru este să nu mai auzi despre subiect, ca și cum creierul lor ar fi fost deconectat.
Al doilea grup îi reunește pe detractorii vaccinului, cei care au scăpat de influența mediatizării, care au primit adesea sfaturi sau au căutat informații în afara surselor convenționale, rămânând în același timp sensibili la realitatea mediului lor (serviciile spitalicești nu sunt saturate, număr de decese comparabile cu anii precedenți, măsuri luate disproporționat, reducerea drepturilor fundamentale fără justificare etc.).
Acești oameni și-au dat seama, de asemenea, că vaccinarea nu îi va scuti de măsurile de distanțare socială și, prin urmare, că nu va fi restabilită convingerea că guvernul nu va păstra în mod arbitrar controlul asupra populației și activităților sale. Mai presus de toate, ei observă interferența din ce în ce mai mare a statului în viața lor de zi cu zi și în viața lor privată.
Aceste două grupuri sunt acum separate printr-o linie care va fi dificil de deplasat. Manipularea a arătat limite care erau previzibile și nu va avea niciun efect asupra celor pe care a încercat, fără succes, să îi convingă. Aceste grupuri s-au stabilizat, numărul lor s-a fixat și, indiferent de argumentele prezentate, de scandalurile iscate sau de dovezile aduse, se vor îneca într-o narațiune națională.
Prin urmare, nu mai este timpul să publicăm rezultatele studiilor care dovedesc eficacitatea unui produs, minciuna despre altul, să producem curbe care să demonstreze natura infinitezimală a riscului pentru sănătate și natura disproporționată a reacțiilor de panică. Surditatea și orbirea domnesc suprem la oamenii care, condiționați, sunt lipsiți de judecată și nu pot admite că faptele obiective pot contrazice realitatea pe care au construit-o. Se comportă ca și cum creierul lor ar fi fost deconectat.
Acum că liniile de despărțire care împart populația devin mai clare, acest guvern (francez – n.n.) nu mai are posibilitatea de a reveni la poziții mai rezonabile și proporționale. El a făcut tot posibilul în domeniul manipulării, a mobilizat toate sferele de influență, rămânând în același timp credibil unei parti semnificative a populației. Pentru cei care, rebeli, refuză să se alăture, sunt necesare alte metode mai coercitive. Semnele acestei derive totalitare se regăsesc în tehnicile de spălare a creierului utilizate, identice cu cele ale sectelor.
Au fost acolo de la început, dar cum puteam crede că un guvern ales democratic se poate întoarce împotriva poporului său? Astăzi, o parte din acest popor este scufundat în sărăcie, dezordine, încep să se sinucidă, tulburările psihiatrice se înmulțesc și ... consiliul științific continuă să hrănească marea masa a unei armate de credincioși halucinați. Mâine, orice virus, real sau fictiv, va putea din nou să semene teroare printre populațiile gata să fie vaccinate pentru a păstra o oarecare libertate. Sunt gata pentru asta.
Și dacă testele actuale sunt încă utilizate - împotriva oricărei logici - chiar și populațiile vaccinate vor fi pozitive și vor rămâne contagioase. Măsurile de distanțare vor rămâne regula. Un semn suplimentar al înșelăciunii: se prezic deja valurile care vor veni și datele lor de debut. Toată știința a părăsit într-adevăr societățile noastre.
Consecințele umane sunt teribile. Toate metodele de convingere au dispărut, oamenii sunt mai izolați ca oricând, suferă de măsuri abuzive impuse de o mână de lideri, fără nicio consultare, sub masca asigurării siguranței lor. Țesătura societății s-a destrămat sub măsurile impuse de un regim dement, scăpat de sub control, desfășurând de multă vreme o foaie de parcurs în ciuda oricărei considerații a realului. Măsurile luate afectează sănătatea populației și ucid. Sunt anti-sanitari.
Dictatura este în mișcare. Modul nostru de viață s-a schimbat într-adevăr; Covidul este doar pretextul, catalizatorul. Această deteriorare a condițiilor noastre de viață și măsurile disproporționate luate pentru a combate un virus dau credință discursului celor care îl văd ca mijlocul de a stabili o nouă ordine mondială care trebuie să ne distrugă intimitatea și drepturile individuale. Primele observații arată semnele realizării acestei noi ordini.
Dr. Frédéric Badel, medic-psihiatru specializat în stres post-traumatic, Bordeaux – https://lemediaen442.fr/vaccin-pour-le-psychiatre-frederic-badel-le-gouvernement-organise-la-division-pour-regner-comme-une-secte/
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  shadow Sam 16 Ian - 10:31

Da , inca un doctor , precum dna  Adina Alberta - Catarama , un exceptional medic estetician care mai nou s-a reprofilat , e infectionist amator  Twisted Evil  , unul al naibii de bun daca stie ce rezultate are sa aiba campania de vaccinare din Israel .
Primul vaccin in Israel s-a facut pe 19 decembrie , dupa 14 zile persoanele respective au avut imunitate  50% - 60% , asta fiind taman de revelion cand lumea a socializat infectandu-se .
Cata carte iti trebuie ca sa intelegi ca la sfarsit de an erau prea putine persoane imune prin vaccinare astfel incat sa se previna situatia de acum ?

Rapelul se face la 21 de zile  si abia dupa alte sapte zile se considera ca ai imunitate totala .
Primul rapel s-a facut pe 9 ianuarie in consecinta abia astazi primii israelieni vaccinati au imunitate  , cateva mii probabil : cu toata consideratia dar dna doctor chiar ne ia de prosti pe multi ...

Frédéric Badel este la randul sau psihiatru , nu e conspirationist , doar manipulator : n-am sa mai repet ce-am spus in cazul altui doctor parapsiholog si numerolog .


Totul e un joc de interese, de bani, de putere. Iar mintile oamenilor sunt usor de spalat si de manipulat
Mare dreptate ai : doua treimi din cei care sunt contra vaccinarii sunt din mediu rural .

De ce crezi ca Israelul are deja peste 2 milioane de vaccinati ? Nu este obligatorie vaccinarea  .
Are o populatie informata avand unul dintre cele mai bune sisteme de invatamant din lume cu o rata de alfabetizare de 98%.
E colosal , acolo nu merg chestiile astea ieftine care circula pe facebook si alte site-uri fantoma .
Prin comparatie Romania are o rata de 40% analfabeti functionali la varsta de 16 ani : pai cum naiba sa nu infloreasca manipularea si vorba ta , conspiratia  ?!
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 16 Ian - 10:48

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Nu pot decat sa rad. Sunt uimita, dar pot sa rad.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 16 Ian - 10:51

Inca 30.000 de medici care ne manipuleaza Smile Nu-i bagati in seama, aveti in continuare incredere in Oculta Mondiala. Ei va vor binele  Laughing  Laughing

Demnitate si curaj din partea medicilor francezi
In Franta, pe 9 ianuarie, peste 30.000 de medici au decis sa ofere o alternativa la politica guvernamentala anti-Covid si au format un comitet de sanatate pentru apararea liberatatii de prescriptie medicala si a libertatii pacientilor de a alege sau nu vaccinarea.
Un Consiliu științific independent, fără conflicte de interese, este înființat pentru a ghida o altă politică de sănătate și a emite avize.
In conferinta din 9 ianuarie, la Paris, acestia subliniază că există alte căi terapeutice foarte eficiente în fața acestei pandemii și că nimic nu justifică măsurile guvernamentale actuale. Vor sa emita recomandari la nivel national ca medicii generalisti sa recomande pacientilor, preventiv, vitamina D, zinc, Vitamina C, pentru ca s-a dovedit stiintific ca acestea reduc numarul cazurilor grave. Oricum, eficienta acestora este mai solid dovedita decat cea a mastilor.
De asemenea, vor ca medicii generalisti sa aiba dreptul de a recomanda un tratament ambulatoriu precoce (macrolide, antibiotice precum azitromicina, imuno modulatori precum hidroxi-clorochina etc.) pentru ca este dovedit stiintific ca acest tratament medicamentos precoce scade cu 50% letalitatea.
Au format celule responsabile cu domenii precum verificarea cifrelor comunicate de guvern, informarea corecta a populatiei, libertatea pacientului de a alege daca sau nu sa fie vaccinat.
O initiativa laudabila si onorabila. Oameni care inca gandesc si reactioneaza. Sunt un model de urmat.
Informatia trebuie comunicata, poate ca va fi contagioasa si va declansa o reactie in lant.
Dr. G.C. Alexandre
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 27 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 53 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 40 ... 53  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum