GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce este pe primul loc pentru tine?

+16
mariana m
Queensland
oli
pauletz
Pingu
magda17m
Tizona
OkazionalSmoker
tegeusa
seaman65
elis27
shadow
RALUCA
veronica_franco
habibi77
pitulicea
20 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Ce este pe primul loc pentru tine?

Familia
 
Cariera
 
Prietenii
 
Partenerul
 
Copiii
 
 
 
Vezi rezultatele

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  pitulicea Mar 24 Iul - 15:22

Rezumarea primului mesaj :

Ce este pe primul loc pentru tine?
Hai sa vedem care ne sunt prioritatile si ce consideram ca este mai important in viata Smile

Nu asteptam raspunsuri lungi, nu cerem explicatii, nu asteptam justificari. Doar un click in sondaj Wink
Puteti sa ne dati detalii, sau puteti sa le treceti sub tacere. Importante sunt rezultatele sondajului, nu raspunsul pe care-l da fiecare dintre voi.
Curaj!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  pauletz Sam 12 Ian - 21:55

nimic nu e imposibil daca, tu simti ca ceea ce iti doresti este adevarat, parerea mea... Razz
pauletz
pauletz
3
3


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  seaman65 Dum 13 Ian - 16:06

IN orice directie ai lua-o, e si bine e si rau. Mai devreme sau mai tarziu regreti. Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  pitulicea Dum 13 Ian - 17:20

Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  oli Lun 22 Iul - 21:58

am votat si eu. as fi votat familia dar cum famila mea sunt fetele am ales copiii
oli
oli
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  pitulicea Mier 7 Aug - 9:55

Vad ca nu punem prea mare pret pe prieteni Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  Vizitator Mier 7 Aug - 12:54

categoric familia, ptr. mine nu am facut la fel de prompt si fara ezitare ce am facut ptr. cei din familie, asa ca am ajuns la concluzia ca pe ei ii iubesc mai mult decat ma iubesc pe mina insami. dar cum nu am privit niciodata lucrurile din perspectiva asta, am cam ramas pe ganduri privind in trecut si mi-a mai si venit o intrebare idioata...pana unde am merge cu sacrificiul ptr. familie? sau cand putem considera ca ceea ce facem ptr. cei dragi noua, este un sacrificiu? ori poate ca nu exista sacrificiu atunci cand este vb. de familie. scratch 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  Queensland Mier 7 Aug - 15:33

Copiii sunt pe primul loc pentru mine... Cum inca n-am o noua familie, doar o tentativa, care sper din suflet sa se materializeze in curand, pentru copii duc aceasta munca de Sisif, departe de doi dintre ei... Dar Dumnezeu e mare si bun si-mi va ajuta si mie sa-i am pe toti langa mine, abia atunci ma voi putea declara pe deplin fericita !
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  Vizitator Mier 7 Aug - 15:39

Copilul si pentru mine. Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  mariana m Dum 11 Aug - 18:10

Cred ca sondajele astea sunt facute sa ma puna in incurcatura!Copilul este evident cel mai important, asa a fost si asa va fi dar deja nu mai are atata nevoie de mine si cred ca e foarte bine asa, caci m-a impins sa imi regandesc prioritatile.Si atata le-am gandit si le-am regandit ca imi dau seama ca nu pot face o departajare...functie de nevoi, poate fi pe locul I oricare din variante insa lipseste ceva, ar trebui sa fiu si eu printre optiuni Smile 
mariana m
mariana m
4
4


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  pitulicea Dum 11 Aug - 18:15

Laughing Laughing  Imi place cum gandesti.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  mariana m Dum 11 Aug - 18:21

Smile Daa?!Multumesc! Pup you 
mariana m
mariana m
4
4


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  pitulicea Dum 11 Aug - 18:48

Pup you 
Bine zici tu, mariana....din sondajul asta lipseste varianta EU!
E tocmai ce as bifa acum Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  myrk Mier 18 Dec - 0:59

Hai sa nu fim ipocriti, pe primul loc e totdeauna propria persoana... cu mici exceptii!  confused  Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  atat de simplu Mier 18 Dec - 20:58

Eu n-as spune ca exceptiile alea sunt chiar atat de mici.  Smile Mai degraba as crede ca, in cazul in care ne referim la propria persoana, de multe ori e vorba doar de instinctul de supravietuire, instinct pe care si-l poate sti doar fiecare in parte, deci apartine fiecaruia (tot in parte)  Smile .Eu cred ca importanta pe care o dam anumitor persoane din viata noastra fluctueaza.Depinde de moment.Pe rand, sunt toti importanti.  Laughing 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  shadow Mier 18 Dec - 22:35

myrk a scris:Hai sa nu fim ipocriti, pe primul loc e totdeauna propria persoana... cu mici exceptii!  confused  Smile 

Hai ca nu suntem  ipocriti   Surprised , nu toti  ... exceptiile ''mici '' sunt mari  cand ai o viatza in doi sau ''in mai multi ''( copiii de exemplu ), nu poti sa mai fii pe primul loc  : acest lucru e valabil daca alegi sa treci singur prin lume  sau cand ii desconsideri pe cei care te iubesc si  alaturi de care traiesti   ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 3 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum