GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce este pe primul loc pentru tine?

+16
mariana m
Queensland
oli
pauletz
Pingu
magda17m
Tizona
OkazionalSmoker
tegeusa
seaman65
elis27
shadow
RALUCA
veronica_franco
habibi77
pitulicea
20 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Ce este pe primul loc pentru tine?

Familia
 
Cariera
 
Prietenii
 
Partenerul
 
Copiii
 
 
 
Vezi rezultatele

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 4 Empty Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  pitulicea Mar 24 Iul - 15:22

Rezumarea primului mesaj :

Ce este pe primul loc pentru tine?
Hai sa vedem care ne sunt prioritatile si ce consideram ca este mai important in viata Smile

Nu asteptam raspunsuri lungi, nu cerem explicatii, nu asteptam justificari. Doar un click in sondaj Wink
Puteti sa ne dati detalii, sau puteti sa le treceti sub tacere. Importante sunt rezultatele sondajului, nu raspunsul pe care-l da fiecare dintre voi.
Curaj!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 4 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  pitulicea Joi 30 Ian - 21:04

Eu vad lucrurile oarecum ca si myrk.
Chiar si atunci cand iubesti si-i pui pe aceia pe care ii iubesti pe primul loc, tot tu esti de fapt pe primul loc. Multumirea lor te multumeste pe tine Smile Daca nu i-ai iubi, nu ti-ar oferi nici o multumire, deci n-ai mai face asta pentru ei, adica pentru tine Very Happy

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 4 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  atat de simplu Joi 30 Ian - 21:49

Eu as spune ca, daca-i pun pe unii care-mi sunt apropiati pe primul loc, nu ma pun si pe mine.Nu i-as multumi pentru a ma multumi pe mine. Laughing N-am ganduri ascunse, ca atunci as vorbi de interes. Cand daruiesti cu adevarat ( ca-i vorba de sentiment sau de altceva) nu astepti nimic in schimb.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 4 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  Vizitator Joi 30 Ian - 22:22

Au fost etape si etape...Cand eram pustoaica, prietenii aproape ca erau mai importanti decat parintii. Stiu, suna ingrozitor, dar asa era pe atunci, mi se parea ca cea mai buna prietena ma iubeste mai mult decat mama.  Sad Fireste ca nu era asa  Smile 
Apoi a fost randul carierei, am muncit pe branci sa fiu cineva...n-am fost destul de desteapta pentru asta, asa ca am fost una dintre mii si mii de altii.  Laughing 
Apoi a venit randul familiei, familia mea, facuta de MINE, mai intai cu un sot dobitoc dar frumos, partea cu dobitocul am descoperit-o mai tarziu  confused  apoi cu fiicele mele care au devenit universul meu, nimic nu era mai important pe lumea asta decat ele.  day dreaming 
Eu nu am fost niciodata pe primul loc in preferintele mele, nu m-am iubit prea tare, si daca eu nu m-am iubit, nu am de ce sa ma mir ca nu au fost prea multi cei care m-au iubit cu adevarat.  Very Happy  Dar pe de alta parte, nici nu era nevoie de mai multi.  Laughing 
Acum sunt iar in faza in care familia este pe primul loc, cea de aici si cea din tara mea  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 4 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  ssdd Joi 30 Ian - 23:29

am citit cu atentie comentariile voastre si un lucru se desprinde clar...cate persoane atatea pareri, totul este dinamic si influentat de starea pe care o traieste fiecare in momentul scrierii. Clar daca m-ati fi intrebat acum 5 ani as fi avut alte pareri, peste 15 ani voi gandi altfel, sper din tot sufletul ca mai profund. Important este ca lucrurile sa curga astfel incat macar spre sfarsit sa devenim noi cea mai importanta persoana din viata noastra....si daca ar fi sa ne luam dupa marii invatati, ar trebui sa ne desprindem de cei din jur caci singuri ne nastem si tot asa vom muri. Pe parcursul vietii dinamica majoritara suna cam asa: familia, prietenii, copii, familia, noi Laughing 
ssdd
ssdd
3
3


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 4 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  pitulicea Vin 31 Ian - 9:25

Simpla, nu stiu daca m-ai inteles bine, dar din raspunsul tau deduc ca nu.

Daca nu i-ai iubi, nu ti-ar oferi nici o multumire,

Multumirea pe care mi-o ofera ei, nu se materializeaza in cuvinte, imbratisari, sarutari... ci in multumirea mea sufleteasca. Sa nu-mi spui mie ca atunci cand faci ceva pentru cei pe care ii iubesti, nu simti o satisfactie, o bucurie launtrica - vazandu-i bucurosi/incantati/multumiti.  Daca n-ai simti-o, sunt convinsa ca n-ai face nimic pentru altii.  
Nu e vorba aici de ganduri ascunse si de interes. Cand o faci, nici macar nu te gandesti la asta... dar subconstientul tau simte deja "rasplata"... Acea rasplata poate fi doar un zambet. Dar iti doresti sa-l vezi pe cel drag zambind. Deci... EU SUNT O MATERIALISTA SI AM NUMAI GANDURI ASCUNSE!  Evil 
Nu m-ar putea convinge nimeni, oricat s-ar stradui, ca exista altruism...in stare pura Very Happy Prin urmare, constient sau nu, suntem mai importanti pentru noi decat am crede.

Parerea mea  confused 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 4 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  atat de simplu Vin 31 Ian - 16:38

Pai, din moment ce ai zis ca "multumirea lor te multumeste pe tine" si apoi "nu m-ar putea convinge nimeni, oricat s-ar stradui, ca exista altruism...in stare pura", as zice ca am inteles bine. Propria persoana este pusa pe primul loc.Mai mult, in spatele tuturor sentimentelor raportate la altii, tot importanta pentru propria persoana se ascunde.Asta inteleg eu din cuvinte, ca la ele ma refer.  Smile 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 4 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  Faun Mier 10 Iul - 7:10

pentru mine familia este importanta( sotul, fetita, pusoii si cateii mei)
Faun
Faun
2
2


Sus In jos

Ce este pe primul loc pentru tine? - Pagina 4 Empty Re: Ce este pe primul loc pentru tine?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum