GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

+40
raichu
Mihaela Bambina
liviaionita
dorina_s
mario368
sharekhan
Ravian
itina
sharp00714
myrk
East17
mariana m
AlexIulia
Athena
aristeu
pauletz
Sibel16
bicflo
Violoncella
shadow
atat de simplu
RALUCA
mercur
BlackDiamond
Vasile Ascunziseanu
Obi-Wan Kenobi
parwous
habibi77
Amrita
Queensland
seaman65
soryn
Nana_Duval
elis27
mrs nobody
floreac
oli
tegeusa
pitulicea
no.body
44 participanți

Pagina 46 din 54 Înapoi  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 50 ... 54  Urmatorul

In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  no.body Mar 21 Feb - 9:20

Rezumarea primului mesaj :

Pentru ca imi plac foarte mult jocurile de inteligenta, testele de inteligenta, etc., m-am gandit sa infiintez acest topic. Sunt sigur ca nu ma veti lasa singur aici...



Se dau urmatoarele cifre si grupuri de cifre:

? 953 13(18)5(16)(21)93 93987
(18)(15)939(16) (14)(21)(18)(20)(14)9 59(18)1(12)1(16)

Aflati codul si dati-mi raspunsul codat.
Ia sa va vad Very Happy !
no.body
no.body
4
4


gergelyerzsebet apreciază acest mesaj

Sus In jos


Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Vin 5 Aug - 8:21

În ce parte se deplasează autobuzul?

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 511
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  raichu Vin 5 Aug - 9:32

Daca e un autobuz marca Brexit, atunci merge la dreapta( catre Dover desi acolo sunt cozi imense la granita); daca e de-al lui Merkel &Co, atunci merge la stanga
raichu
raichu
4
4


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Vin 5 Aug - 12:04

Nu vedeam desenul si nu intelegeam intrebarea. Eu spun stanga.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Vin 5 Aug - 20:16

Tu spui stanga, dar cum argumentezi alegerea facuta? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Sam 6 Aug - 20:06

Daca desenul e corect, eu nu vad usile pentru pasageri. In mod normal alea sunt pe partea pe care circula masina, sa nu urce oamenii din mijlocul drumului. Very Happy Deci, presupun ca usile s-ar vedea daca as putea privi masina din cealalta parte, partea stanga. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Sam 6 Aug - 21:48

Dar te-ai gandit ca autobuzul poate avea volanul pe dreapta si usile pe stanga? Laughing Eu spun ca merge spre dreapta, pentru ca are parbrizul nitel mai mare decat luneta spate (pentru vizibilitate Laughing ), iar partea din dreapta a drumului pare libera (spre deosebire de partea din stanga). Wink Cu alte cuvinte, spre stanga ar merge pe aratura sau ar calca spatiul verde! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Mar 9 Aug - 11:46

Pai, partea dreapta a drumului e libera pentru ca autobuzul merge pe stanga. Laughing Ce trebuia sa fie in stanga, Mircea? Razz Un alt autobuz? Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Mar 9 Aug - 15:08

Partea din dreapta a drumului, adica a imaginii. Eu nu vad niciun sens de mers. Razz Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Lun 26 Sept - 12:29

Am vazut problema asta pe net, am "rezolvat-o" si am gresit-o Laughing ciocanel ciocanel
Cine-o rezolva corect?

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Mathproblem
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Florin Popa Lun 26 Sept - 12:33

96

1x4+1=5
2x5+2=12
3x6+3=21
8x11+8=96
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Lun 26 Sept - 13:19

85% sunt convinsa ca ai luat rezolvarea de pe net... de acolo de unde am luat si eu problema Laughing
Oricum, problema din start nu-i bine formulata, zic eu.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Florin Popa Lun 26 Sept - 13:21

De data asta te inseli 100% Laughing
Ai uitat ca am o gandire logica? Laughing
Habar n-am de unde ai luat problema
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Lun 26 Sept - 13:22

In continuare sunt convinsa ca nu ma insel Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Florin Popa Lun 26 Sept - 13:23

OK, atunci ramai cu convingerea ta. Razz
Oricum, n-am cum sa-ti demonstrez ca te inseli
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  raichu Lun 26 Sept - 16:57

Mai exista o varianta "logica"
1x(4+1)=5
2x(5+1)=12
3x(6+1)=21
8x(11+1)=96
raichu
raichu
4
4


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 46 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 46 din 54 Înapoi  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 50 ... 54  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum