GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

+40
raichu
Mihaela Bambina
liviaionita
dorina_s
mario368
sharekhan
Ravian
itina
sharp00714
myrk
East17
mariana m
AlexIulia
Athena
aristeu
pauletz
Sibel16
bicflo
Violoncella
shadow
atat de simplu
RALUCA
mercur
BlackDiamond
Vasile Ascunziseanu
Obi-Wan Kenobi
parwous
habibi77
Amrita
Queensland
seaman65
soryn
Nana_Duval
elis27
mrs nobody
floreac
oli
tegeusa
pitulicea
no.body
44 participanți

Pagina 39 din 54 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 46 ... 54  Urmatorul

In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  no.body Mar 21 Feb - 9:20

Rezumarea primului mesaj :

Pentru ca imi plac foarte mult jocurile de inteligenta, testele de inteligenta, etc., m-am gandit sa infiintez acest topic. Sunt sigur ca nu ma veti lasa singur aici...



Se dau urmatoarele cifre si grupuri de cifre:

? 953 13(18)5(16)(21)93 93987
(18)(15)939(16) (14)(21)(18)(20)(14)9 59(18)1(12)1(16)

Aflati codul si dati-mi raspunsul codat.
Ia sa va vad Very Happy !
no.body
no.body
4
4


gergelyerzsebet apreciază acest mesaj

Sus In jos


Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Vizitator Vin 29 Mai - 21:29

Laughing Laughing Laughing iooooo? prost cu imaginatia??? pai asa ma stii tu, nu am dovedit pana acum destula imaginatie? Laughing Laughing credeam ca e unul dintre punctele mele forte rolling on the floor
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  sharekhan Vin 29 Mai - 21:50

Daca tot e vorba de imaginatie raspunsul este unul partial corect : procrearea se poate face  din ‘’n’’ pozitii  care nu implica tatal deasupra Evil , profesorului din Barcelona  i-a scapat aceasta variabila , sau o fi o doamna cu educatie puritana ? Very Happy Laughing
sharekhan
sharekhan
2
2


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Vizitator Mier 17 Iun - 12:15

Pe ce numar e parcata masina. Argumentati.
Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 2emdjih
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mier 17 Iun - 12:17

Pe 87 confused

Aaaa... am uitat de argument. Pai numerele sunt puse asa incat sa le vada soferul din fata, cand intra in parcare. confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  mario368 Mier 17 Iun - 12:28

89....nr locului pe care este parcata masina ..incepe cu nr cu care se termina parcarea anterioara deci 8 si se termina cu cel cu care incepe urmatorul loc de parcare , deci 9
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mier 17 Iun - 12:33

Eu nu inteleg ce zici,dar asa o fi cum zici Laughing Eu nu ma pricep la parcari si nici la matematica.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  mario368 Mier 17 Iun - 14:58

Eu asa cred ca este , dar asteptam ca aella sa-si dea acordul sau sa ne spuna ca este gresit rationamentul..... Laughing
Si ca sa intelegi Pitu....trebuie sa-ti arat la fata locului...ca e mai placut Laughing Laughing Laughing Laughing
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Vizitator Mier 17 Iun - 15:04

Mai astept opinii. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  dorina_s Mier 17 Iun - 15:29

87! e ca scrisul pe masini privit de sus !
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  mario368 Mier 17 Iun - 16:03

Wow.....interesant...sigur are dreptate Dorina.....bravo !
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mier 17 Iun - 17:15

De sus daca te uiti la poza si din fata daca te uiti din parcare, cum am zis eu Laughing
Da' nu cred ca asta-i raspunsul bun, pentru ca ar fi prea simplu Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  sharekhan Mier 17 Iun - 17:19

87 pare sa fie raspunsul corect , te induce in eroare la prima privire cifra 8 care este anume pusa invers , ceea ce nu este tocmai corect Very Happy , autorul testului a trisat putin Laughing .
sharekhan
sharekhan
2
2


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mier 17 Iun - 17:35

Da, e pus invers 8-ul, da' daca te uiti cu capul in jos, adica "din fata" nici nu observi detaliul asta Laughing
Poate voi intrati cu botul in parcare, dar noi totdeauna parcam cu spatele, d'aia ma uit invers, din obisnuinta Laughing Laughing Si masina asta e parcata cu spatele.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Vizitator Mier 17 Iun - 22:59

87 e corect, intre 86 si 88, nu poate fi decat 87. Smile

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Rc0izb
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Joi 18 Iun - 8:44

Deci am vazut bine de data asta, chiar daca nu m-am prea priceput sa argumentez Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 39 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 39 din 54 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 46 ... 54  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum