GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

teoria conspiratiei

+8
itina
habibi77
Asgard
Davidova
shadow
seaman65
Nana_Duval
daffy_
12 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

teoria conspiratiei - Pagina 4 Empty teoria conspiratiei

Mesaj  daffy_ Dum 17 Iul - 15:12

Rezumarea primului mesaj :

teoria conspiratiei nu se aplica la romani..suntem atat de inversunati in goana noastra dupa bani,glorie,faima si functii incat nu trebuie sa ne saboteze altii din afara..ne sabotam singuri !!
cel mai graitor exemplu in acest caz este un banc:
"in iad Sfantul Petru in inspectie pe la cazane.la primul cazan vede 4 draci de paza,camere de supraveghere si pe insusi cerber.Sfantul Petru sa gandeste ca e buna paza si trece mai departe.tot asa pana la un cazan din fundul iadului unde nu era niciun paznic.infuriat il convoaca pe seful dracilor :-pai bine ma aghiuta !! cum se face ca aici nu pazeste nimeni ?aghiuta zambeste si spune sovaielnic: - pai Petru nu te supara dar aici fierb romanii si daca scoate unul capu un pic afara si incearca sa evadeze il trag ceilalti inapoi!!"

intelegeti ce vreti din acest banc dar eu am sa dau exemple din viata reala,cazuri reale de pe scena politica in urma carora am suferit cu totii ca popor.
pe parcursul vietii mele ,scurta dar tumultoasa,am avut indoielnica placere de a cunoaste personal tot felul de personaje si caractere dubioase din politica romana.
primul politician pe care l-am intalnit a fost presedintele meu si al intregii natii Traian Basescu.aspira la fotoliul de primar general al capitalei in acea perioada si prima victima politica a fost Petre Roman.in lupta din interiorul partidului atunci prin santaj,mita si instaurarea unui regim de teroare a fost inlaturat Petre Roman.

la o frageda varsta am avut placerea sa cunosc unul dintre oamenii importanti (ca functie) in stat.Mircea Criste,cel ce a ocupat fotoliul procurorului general al Romaniei.
un ardelean simplu,onest dar influentabil.reforma inceputa in justitie atunci a fost inceputa pe principiile acestui om si principiile lui Victor Ciorbea.din nefericire nu au avut ocazia unui al doilea mandat sa duca la bun sfarsit reforma,aparatul informativ impartit intre psd si Vadim facand bine treaba si populatia ajungand sa urasca un regim care privit in retrospectiva a fost un regim de sfinti si ingeri in comparatie cu ceea ce a urmat.

pe Vadim l-am cunoscut din greseala cu ocazia alegerilor din 2000.stiam ca cere bani pentru un loc in parlament dar era o practica des intalnita in fiecare partid.reampartirea voturilor si alte magarii.
in 2000 Vadim era presedintele Romaniei dar a fost furat.si iata cum a revenit Ion Iliescu in prim plan (nume de cod "bunicutza").stim cu totii scandalul urmat.Vadim a dat afara multi deputati din partidul propriu printre care si autorii cartii "Vadim intre presedentie si nebunie",respectiv Sever Mesca(fost diplomat de cariera,ofiter informativ)si inca un deputat(imi scapa numele dar am volumul si voi spune).acesti doi deputati erau in comisia pentru agricultura,si-au infintat un partid propriu si au obtinut 3 % din electorat.nu suficient sa intre in parlament dar suficient pentru o intelegere banoasa cu cei de la psd ulterior.

tradarile si mismasurile din politica romaneasca merg mana in mana cu profitul si devalizarea avutului national.
padurile au ajuns la cei de la udmr(miliarde de euro),regiile autonome au fost vandute pe nimic dar cu niste comisioane considerabile.Adrian Nastase are o avere considerabila(estimata de catre cercurile lor informative la peste 1 miliard euro,dupa cercul informativ al excrocilor ar fi undeva la 1.8 miliarde euro dar pare exagerat)

ideea este ca de la Petre Roman incoace din 1990 si pana in 2011 toti cei care s-au perindat pe la putere nu au facut decat sa jefuiasca si sa treaca cu vederea alte lucruri..
noi am intrat din greseala in nato si in ue..greseala si bunavointa strainilor..nu pentru merite deosebite,nu pentru asa zisa valoare strategica,nu neaparat pentru a-i oftica pe rusi(desi este una dintre variante)

Antonie Iorgovan a scris constitutia,Ion Iliescu a fost un visator care nu a stiut sa opreasca jaful,Emil Constantinescu un alt visator,singurul pragmatic a fost presedintele meu Basescu dar pragmatismul sau s-a axat pe ideea ca daca tot nu poate sa opreasca jaful si coruptia macar sa fie el cel ce fura cel mai mult si in mod organizat !!

Dragi romani !!! noi nu suntem victimele unor conspiratii internationale !! noi ne furam singuri caciula !!
astept pareri Smile
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos


teoria conspiratiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Mier 13 Mar - 12:43

Interesant ce ne spune Yuval Noah Harari, consilier principal al Forumului Economic Mondial. Ne-o spune asa, cu subiect si predicat, o explica pe intelesul nostru si totusi, pentru majoritatea e doar o "teorie a conspiratiilor".  Cool NU, de fapt e o conspiratie pe bune.
Deci ce se intampla acum in lume, este hackingul fiintelor umane, piratarea persoanelor. Partea proasta e ca nu ne intreaba nimeni daca ne dorim asta. Cineva decide asupra noastra.

P.S. au trecut deja 4 ani din cei 10 de care vorbeste Sad


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  myrk Mier 13 Mar - 13:10

Nu se poate vedea clipul- se vede doar pe jumate. Dar probabil se vrea controlul global, prin controlul fiecărei persoane în parte (aproape nu contează cum, ci doar contează că va fi obligatoriu). Cu interes final financiar, desigur: suntem priviți ca niște vite (iar vita nu contează ca persoană și produce Laughing ). De aia se plantează în funcții de conducere politicieni obedienți (rezultatele alegerilor sunt falsificate constant, ori se promovează/infiltrează oameni ai sistemului în toate structurile politice, astfel încât, ori pe cine ai vota, ies tot oamenii sistemului), se distruge învățământul- vezi ce imbecili semianalfabeți ies de pe băncile școlii ș.a. Până și filmele au ca intrigă subiecte de doi bani, scenarii făcute ca pentru proști și copii de grădiniță.

Ăsta e nivelul. Statul (și burghezul globalist) te vrea prost și docil! Laughing Cu mici excepții.
myrk
myrk
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Mier 13 Mar - 13:25

Daca-l deschizi pe Rumble, probabil se vede tot. Are doar 5 minute si ceva.
Interesul nu e doar financiar, asa cum explica dobitocul asta acolo. Interesul e si de a vedea ce gandeste si simte omul. De exemplu, daca eu ma uit la Ursula si mi-as dori sa o strang de gat, ei ar sti ce ganduri nutresc si pana a doua zi m-ar insfaca si m-ar baga la inchisoare "pe viata". Asa cum se va intampla de-acum in Canada, cica pentru "instigare la ura".
Prin asta castiga obedienta oamenilor. N-o sa mai indraznim nici macar sa ne gandim la razvratire, daramite sa mai facem ceva...

Nu conteaza cum, dar au inceput deja sa o faca... prin vaccinare. Alta teorie a conspiratiei care nu s-a stins si inca mai da bataie de cap unora.
Nu stiu daca ati vazut articolul acesta sau stiti despre descoperirea d-nei Dr. Ana-Maria Mihalcea. Asta e doar una dintre descoperirile legate de "vaccinuri".

https://www.activenews.ro/stiri-dezvaluiri/Omenirea-a-fost-deja-infectata-cu-nanotehnologie-de-supraveghere-de-ultima-ora-Dr.-Ana-Maria-Mihalcea-Vaccinatii-Covid-emit-o-stralucire-fluorescenta-vizibila-sub-o-lumina-UV-Luciferaza-si-fenomenul-Ochiul-lui-Horus-VIDEO-187687
Omenirea a fost deja infectată cu nanotehnologie de supraveghere de ultimă oră? Dr. Ana-Maria Mihalcea: Vaccinații Covid emit o strălucire fluorescentă, vizibilă sub o lumină UV - Luciferaza și fenomenul Ochiul lui Horus - VIDEO
pitulicea
pitulicea
6
6


Faun apreciază acest mesaj

Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  myrk Mier 13 Mar - 15:05

Nu pot să deschid clipul. Asta cu instigare la ură e tot pentru proști. Ai voie la libera opinie, conform constituției. De aia proștii își plantează proști pretutindeni și în toate instituțiile: e un cult al.prostiei acum. Chestia e că nu toți sunt așa de proști cum cred si vor ei.

Nu știu dacă am răbdare să citesc articolul ăsta, dar chestia cu vaccinul și supratehnologizarea e... supraevaluată. Părerea mea.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Mier 13 Mar - 19:22

Asta cu instigarea la ura normal ca e pentru prosti. Pana la urma, poti numi aproape orice "instigare la ura". Sa faci puscarie pe viata pentru asta, e absurd. Dar absurdul a devenit o normalitate, asa ca ce ne mai miram? Smile
Eu i-am comentat la una la o postare pe Facebook, intr-un grup de Floresti. Fata pusese o poza cu niste unghii oribile si cauta o manichiurista care sa-i faca unghii identice. Am intrebat doar: "De ce si-ar dori cineva niste unghii asa urate?" Laughing Laughing S-a luat admina grupului de mine, ca e incitare la ura si ca nu e permis asa ceva in grup. Mi-a sters comentariul impreuna cu toate comentariile in care i-am spus vreo doua, desi am vorbit politicos.
La cat de bascaliosi sunt romanii, cum o sa facem o gluma despre vreun politician, va fi instigare la ura si pac! La puscherie cu noi Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  myrk Mier 13 Mar - 21:24

Să bage o țară întreagă la pușcărie nu se poate! Laughing Și votul tău roșu e instigare la ură. Am să te reclam la admin! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Joi 14 Mar - 9:43

Laughing Laughing Reclama-ma. Mie cand nu imi place ceva, nu imi place. Nu vreau sa fiu politically correct(a) Very Happy
Puscaria nu va fi neaparat o puscarie dupa ce va aparea creditul social. Doar ca nu vei mai avea acces la banii din cont, de exemplu. Sau nu vei mai avea voie sa parasesti orasul...sau casa. Smile Asta va fi puscaria viitorului.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  myrk Joi 14 Mar - 10:41

Apoi când îți place ceva, bagă și un verde, dacă tot ești incorectă. Razz Asta cu restricțiile e iar pentru proști, gândește că "puterea" de care fac "uz" cei ce "conduc" e o chestie virtuală, imaginară, și ei sunt tot oameni, ca și noi (care fac "uz" tot de oameni pentru a-și exercita "puterea"). "Puterea" e o convenție socială, nimeni nu poate face niciodată nimic unui om cu adevărat puternic, corect (nu politic) și liber- totul e manipulare. Și după cum vezi și tu, 90% din oi sunt, suntem oi proaste, care behăim încoace și încolo dupâ cum bate vântul (minciunii). Îți dai seama că dacă am fi o majoritate cu conștiință (și cunoștință) puternică, ăștia n-ar avea ce să facă? Le-ar țâțâi curul de frică, de un om puternic fizic, psihic, deștept și cu statut social, ți-e frică să-l superi și îl respecți, nu? Dar la proști și pe proști, îi duci cu zăhărelul unde vrei, cum vrei, le pui talpa pe gât și-i tratezi ca pe obiecte și slugi. De aia se și chinuie atât prin toate mijloacele să manipuleze, dacă ar avea un pic de opoziție, lucrurile s-ar schimba radical. Poți interveni cu măsuri coercitive asupra unei minorități, dar asupra unei majorități, nu (pentru că și resursele umane care implică aceasta sunt limitate). Deci nu, ceea ce spui tu nu e posibil, cel puțin la noi, nu (deocamdată, că nu convine acum să meargă boborul să dea foc lui Iohănnel și Ursulicii). Cei mai mari strategi ai manipulării știi de unde vin, din statele alea unite minunate. Dacă te uiți la modul cum cum se desfășoară alegerile la ei, îți dai seama că e o imensă mascaradă, iar sistemul ăsta "democratic" vor să-l implementeze peste tot în lume.

Asta e. Cu chinezii va fi mai greu (au alt tip de cultură, ei sunt deja roboți dresați). Laughing Să vină chinezu' la putere, să vezi atunci "libertate". Laughing Omenirea e o specie "tembelă"! Toți vor supremația! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  pitulicea Joi 14 Mar - 13:54

Îți dai seama că dacă am fi o majoritate cu conștiință (și cunoștință) puternică, ăștia n-ar avea ce să facă?
Normal ca-mi dau seama, ca nu-s proasta. Laughing
"Daca am fi...". Dar nu suntem Very Happy S-a vazut si in pandemie... se vede si acum, pe zi ce trece. Latul se strange tot mai tare si majoritatea nici nu vad. Nici nu le pasa.
Cat despre sistemul de vot al americanilor, ti se pare ca nu e aproape implementat si la noi? Very Happy Ai uitat de Clotilde si de sacii cu voturi? Very Happy Tu chiar crezi ca Iohanis a fost ales prin vot corect? Eu nu cred.
Exact asta vor sa aplice: sistemul chinezesc, in care toata lumea sa fie robot dresat. Au spus-o deja foarte clar. confused  Si cand se va implementa sistemul asta, sa vad cine se va mai razvrati?!? Very Happy
Neputinta noastre viitoare se explica in clipul pe care tocmai l-am postat. Doar trebuie sa faci niste conexiuni...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

teoria conspiratiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiratiei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare
» TIMPUL

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum