GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vindecari miraculoase ?

+8
DELLLIA
atat de simplu
Radu
tegeusa
shadow
pitulicea
Adriatica
habibi77
12 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Vindecari miraculoase ?

Mesaj  habibi77 Dum 7 Feb - 11:24

Rezumarea primului mesaj :

Mi-am amintit o patanie a mea de pe timpul sarcinii si m-am gandit sa v-o spun si voua. Eram prim trimestrul III de sarcina si m-am dus la un control de rutina. Mi-au luat sange pt analize iar rezultatul a fost unul la care nu se astepta nimeni. Aveam 15 000 de leucocite si 11 000 de globule rosii. Doctora mea l-a chemat pe ginecolog la ea in cabinet iar pe mine m-au invitat sa astept afara. I-a aratat rezultatul analizelor dupa care a inceput dialogul surzilor.....eu auzeam totul de pe partea cealalta a usii. Doctora mea zicea ca este o anemie usoara , ginecologul meu ca este "boala de sange". Si pentru ca nu s-au hotarat asupra diagnosticului m-au trimis la "boli interne". Acolo o doamna tare draguta si intelegatoare,... dar si foarte sincera......, mi-a spus : " in viata mea n-am mai vazut asa ceva".S-au gandit ca poate nu au fost bune rezultatele asa ca m-au trimis la Fundeni. Cand m-am dus sa-mi iau rezultatele de la Fundeni o doctorita se uita la ele si nu-i venea sa creada (aveam deja 22 000 de leucocite ), asa ca a mai chemat pe cineva sa se consulte......concluzia a fost halucinanata " nu stiu ce ai , dar am sa trec aici "LEUCOCITOZA" ( pt cei care nu stiu ' faza premergatoare leucemiei ). Cu rezultatele m-am dus la doctora mea care nu mai stia ce sa-mi faca. In timp ce incerca sa inteleaga ce naiba am, vine la ea in cabinet o alta doctora. Se uita si ea la analize si zice: "saraca ...si mai e si gravida !!". M-a trimis la Institutul de hematologie.....acolo a fost foarte distractiv......am ajuns acolo a doua zi la ora 10. Ma prezint in fata unei cucoane pt a-mi da bon. Ea imi zice : "e cam tarziu , nu mai dau bonuri".....m-am rugat de ea si pana la urma se mai inmoaie si ma inreaba : "da' cu ce problema ?" Eu i-am raspuns foarte relaxata:"am 22 000 de leucocite".Cucoana se uita la mine pe deasupra ochelarilor, o apuca un ras isteric , si cand se potoleste imi zice: "ia d'aici bon sa vad eu cum ai tu 22 0000 ". Ma duc , "donez" sange si a doua zi ma duc sa iau rezeltatele.....de la cucoana care-mi daduse bonul. Ma vede, imi zambeste superior si-mi cauta rezultatele......eu asteptam cu interes sa-i vad reactia...care a fost ceva de genul Shocked ( aveam 29 500 ) Ma trimite la o doctora sa-si dea cu parerea. Ce credeti ca mi-a recomandat? "Mananca fructe si legume ".......Problema nu era ca am atatea leucocite....nu intelegeau de ce nu-mi scad trombocitele si hematiile......asa ca orice diagnostic mi-ar fi pus era tras de par. Am inceput sa ma documentez....am aflat ca daca depasesti 25 000 de leucocite -ai leucemie ( dar trebuiae sa scada si trombocitele !!!!)....Noroc ca mi s-au fisurat membranele si m-am internat sa nasc, ca cine stie ce diagnostic aberant mi s-ar mai fi pus.

Povestind chestia asta unei colege am aflat ca sorei ei ii era foarte rau si s-a dus sa-si faca analize. Avea 50 000 de leucocite si n_au mai avut ca sa_i faca......a murit la scurt timp.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  pitulicea Mier 15 Mai - 11:15

Incearca sa nu te izolezi Smile
Suntem si noi aici, cand ai chef sa vorbesti. Suntem veseli, suntem vorbareti, suntem prietenosi si cu noi ai sanse mari sa te simti bine Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  iarina Mier 15 Mai - 14:08

OK. Multumesc. E adevarat ca m-am izolat. Aici sunt atatea forumuri. Am nevoie de socializare, de bucurie in viata mea. Nu va intalniti si in viata reala? Este vreun forum de terapii naturiste? Dar vreunul vesel? O sa fac niste cautari. Pupici Smile

iarina
1
1


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  Vizitator Mier 15 Mai - 14:11

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Poate gasesti ceva aici, iarina.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  pitulicea Mier 15 Mai - 14:19

Aici cu noi, poti face terapie prin ras Smile Daca mergi pe un forum cu multi bolnavi, s-ar putea sa te deprimi mai tare. E o simpla parere...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  iarina Mier 15 Mai - 14:20

Multumesc, Aella. Am intrat pe site, dar tarifele sunt un pic peste posibilitatile mele financiare. Ai incercat vreo terapie practicata de ei?

iarina
1
1


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  iarina Mier 15 Mai - 14:23

pitulicea a scris:Aici cu noi, poti face terapie prin ras Smile Daca mergi pe un forum cu multi bolnavi, s-ar putea sa te deprimi mai tare. E o simpla parere...

Terapia prin ras este o terapie pe care vreau sa o incerc. Dar daca starea mea de dispozitie e jos, nu pot pur si simplu sa ma amuz. Fiul meu mi-a facut niste CD-uri cu comedii. Uneori ma amuz, uneori nu. Neutral

iarina
1
1


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  Vizitator Mier 15 Mai - 14:32

Nu, doar am frunzarit un pic, nici nu m-am uitat la tarife. Am mai citit ceva interesant, optimismul si autosugestia, fac minuni.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mai auzisem de Fundatia Renasterea .
Cand starea ta de dispozitie e jos, iesi, cautaprieteni sau citeste-ne. Smile big hug
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  atat de simplu Mier 15 Mai - 19:33

Iarina, ai inceput sa-ti faci probleme fara ca macar sa stii daca e cazul sau nu sa-ti faci (medicii au suspectat, asa cum ai spus ) Smile Eu as zice sa incerci sa te relaxezi, sa-ti pastrezi fortele, sa incerci sa fii optimista, sa te bucuri de lucrurile marunte, sa stai pe forum daca simti nevoia sa nu te mai gandesti la ale tale.Increderea si optimismul fac minuni. Smile Lasa frica de-o parte, ai mai trecut prin asta si ai invins!Stii, asadar, ca se poate.Acum nu e decat o banuiala.Si pentru a glumi putin, iti spun ca nu trebuie sa fii bolnav pentru a te simti izolat. Laughing Laughing Boala poate sa te apropie de unii oameni de care (poate) altfel nu te-ai fi apropiat.Ai grija de sufletul tau! Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  iarina Mier 15 Mai - 21:55

Iti multumesc. Rose Mi-ai dat o perspectiva mai optimista cu ce ai scris. E adevara ca am mai trecut prin asta. Si ca se poate.
O noapte frumoasa!

iarina
1
1


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  pitulicea Joi 16 Mai - 8:52

iarina, te invitam in topicele in care stam noi "la taclale" Smile Ai primit invitatia in mesaj privat.
Aici (la acest subiect) o sa revii dupa vindecare, sa ne povestesti experienta ta. Wink Printre noi, sigur te vei simti mult mai bine.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  seaman65 Vin 24 Mai - 18:04

Iarina, insanatosirea trupului trebuie sa inceapa din minte. Puterea mentala asupra fizicului este enorma, nu stim noi s-o folosim.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  bcdcdag Dum 26 Mai - 20:06

Iarina ,
daca ai credinta s-ar putea sa dispara obsesia bolii .Posibil sa-ti trimit un mesaj , daca doresti, cu ceea ce trebuie sa faci .Liberul tau arbitru iti va dicta sa practici, sau nu, un ritual spiritual .
bcdcdag
bcdcdag
2
2


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  iarina Dum 9 Iun - 12:09

Multumesc pentru incurajari. Acum am intrat pe forum dupa ceva mai multa vreme si am vazut mesajele voastre. Stiu despre puterea mintii. Si caut sa mai aflu lucruri noi. Despre ce practica este vorba? Astept mesajul tau. O zi frumoasa.

iarina
1
1


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  Vizitator Dum 9 Iun - 12:37

O zi frumoasa si tie si-ti recomand sa intri cat mai des, oricand vei gasi ceva interesant si prieteni care sa te sustina. Numai bine ! Pup you
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Vindecari miraculoase ? - Pagina 3 Empty Re: Vindecari miraculoase ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum