GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pro sau contra?

+36
Demostene
mariana m
Queensland
RALUCA
Asgard
elis27
anit05
dall
Adriatica
soryn
GANDACEL
mielusica
moonstone
freda white
Ludmilika
Melodia
shadow
snow
daffy_
Lolita
ionutz72
parwous
EmmaD
Tizona
seaman65
iubaretu
serpico
Radu
tegeusa
Mr Nobody
Nana_Duval
oli
mrs nobody
atat de simplu
pitulicea
Violoncella
40 participanți

Pagina 33 din 35 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35  Urmatorul

In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Pro sau contra?

Mesaj  Violoncella Sam 7 Mai - 23:19

Rezumarea primului mesaj :

Mai propun un joculet: cel care posteaza spune un cuvant, apoi urmatorul spune daca e pro sau contra, la care aduce si ceva explicatii si propune alt cuvant , urmatorul spune daca e pro sau contra, propune...si tot asa.

Si incep eu:

Dependentza.




Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Demostene Lun 29 Iul - 10:41

Contra. Dupa 20 de ani de privatizare a ajuns intr-un hal de nedescris. E considerat un mijloc de imbogatire rapida prin furtul clientilor.

casatoria
Demostene
Demostene
3
3


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  myrk Lun 29 Iul - 14:06

Pro, desi la mine e un esec total! Daca o faci cum trebuie, cu cine trebuie si la momentul potrivit (casatoria Very Happy ), iti cunosti bine responsabilitatile si esti pe-aceeasi frecventa de unda cu partenerul, partenera, ai sanse sa reusesti! (Mie unuia nu mi-ar mai trebui casatorie, dar asta nu inseamna ca nu-s de acord cu ea, cu casatoria, adica! Smile ).
Globalizarea
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Vizitator Lun 29 Iul - 16:25

Contra
Ne-am transformat intro piata de consum pentru marile puteri, ne-am falimentat economia si am lasat sa patrunda cu asa zisul progres, terorismul si crima organizata.

libertatea religiei
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Queensland Lun 29 Iul - 17:21

Pro, evident. Nu mai vrem Inchizitie, nu-i asa? Oameni arsi pe rug pentru convingerile lor religioase si multe altele... Fiecare trebuie sa fie liber sa creada in ce vrea el, chiar daca se dovedeste a fi o Fata Morgana Very Happy 

Caritate
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Vizitator Lun 29 Iul - 17:30

Pro, facuta din toata inima si nu pentru reclama. Sa ajuti oameni in suferinta, poate fi un balsam pentru sufletul ambelor parti implicate, exista multa durere si daca cineva poate sa aduca un mic zambet pe fata cuiva, ajutandu-l, e mare lucru.

Transplantul
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  pitulicea Lun 29 Iul - 18:24

PRO! Daca asta poate salva o viata, nu vad de ce as fi impotriva Smile Unii chiar merita si vor sa traiasca. Mi se pare extraordinar ca se poate "intampla" asta.

furtunile cu tunete si fulgere

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Vizitator Mar 30 Iul - 20:29

Pro, ma fac sa fiu romantica, nostalgica si sa-mi doresc sa ma plimb prin ploaie, sa ridic fata spre cer, ploaia sa-mi spele....gata, ajunge.

canicula
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  atat de simplu Mar 30 Iul - 20:35

Contra, evident.De ce mi-ar placea sa transpir, sa se lipeasca de mine "chestii"?De ce mi-ar placea sa tanjesc dupa un dus si sa ma uit cu disperare la ceas? Laughing 
plante de apartament
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  pitulicea Mar 30 Iul - 21:57

Pro. Daca ar fi dupa mine, as avea casa ca o sera, chiar de-ar fi sa se faca igrasie Very Happy Ador florile si m-as inconjura de verdeata. Pentru ca sunt pro, mi-am umplut biroul de plante de apartament Wink

imprudenta la volan
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  myrk Mar 30 Iul - 22:38

Surprised CONTRA! A fi prudent nu inseamna a merge incet! Eu din cauza unei imprudente stupide, era sa fac o catastrofa! Prudent, bine, si repede! Desi cu-atatia scelerati pe sosea, e greu sa ramai prudent si sa nu-ti iesi din pepeni! Smile

bunatate
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  mariana m Mar 30 Iul - 22:40

Smile  Tocma' ce-ai facut o imprudenta Very Happy  , ai uitat sa lasi tema

Laughing  Scuze, tocma' ce-am facut eu una!Nu era cuvantul cand am citit eu!

Pro, bunatatea tine aceasta lume la suprafata, inca!Este adevarat ca de obicei nu e profitabila si nici nu este apreciata insa conteaza mult in propria ta balanta Smile

Bataia in educatia copiilor
mariana m
mariana m
4
4


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Vizitator Mier 31 Iul - 8:45

CONTRA !!! Poate provoca dereglari psihice foarte grave, interiorizare si daca nu intelege de vorba buna, cu bataia nici atat n-o sa inteleaga, se va simti neindreptatit iar urmatoarea abatere va fi poate mai grava. Comunicarea, educatia preventiva, explicarea urmarilor unei greseli cred ca sunt mai benefice decat corectia fizica.

Parlament unicameral
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  tegeusa Mier 31 Iul - 8:48

contra! ar trebui adunati toti parlamentarii, toti politicienii, de fapt, legati, stropiti cu benzina si aprinsi. si eu pus rege in locul lor!

bere neagra
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Vizitator Mier 31 Iul - 8:51

Pro, are un gust mai pronuntat, probabil din cauza prajirii hameiului, si te poti imbata mai repede daca-ti doresti. Laughing 

Apa rece.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  pitulicea Mier 31 Iul - 13:24

Contra!  Ma dor dintii de la ea si risc sa ma doara si in gat. Nu-mi place apa rece. Nici s-o beau, nici sa ma scald in ea. Apa rece = boala curata.


Cumparaturi in rate.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 33 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 33 din 35 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum