GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reclamele - placere sau acceptare?

+37
elis27
Obi-Wan Kenobi
Lolita
teardrop
tegeusa
JeSsYkA
Nicole
soryn
pana
Angel
Irinna
dersky
wer908
serpico
parwous
seaman65
Polaris
juliette
dragos
E V A
dominik
sharp00714
mrs nobody
Nana_Duval
ghost
oli
zexe
Demostene
Eleonore
daffy_
iubaretu
atat de simplu
Hagu_chan
habibi77
Radu
snow
pitulicea
41 participanți

Pagina 23 din 24 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Urmatorul

In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 5 Feb - 20:02

Rezumarea primului mesaj :

Zi de zi ne uităm la televizor si zi de zi viaţa ne e bombardată de reclamele tv. Ne plac sau nu ne plac, suntem nevoiţi să le acceptăm ca făcând parte din viaţa noastră. Uneori le urmărim cu atenţie, alteori zappăm.... uneori le reţinem, alteori le uităm.... uneori ne plac, iar alteori le detestăm.

Există reclame care-ţi încântă privirea: o femeie superbă, un tărâm de vis, o casă precum un castel, o maşină de lux... toate astea ne fac sa visăm, să le dorim, să îndrăznim. Există şi reclame care nu te împing la visare, dar care îţi spun de ce ai nevoie, ce trebuie să foloseşti, ce anume să cumperi, de unde să cumperi, când să cumperi, iar uneori, chiar şi cu cât să cumperi. În majoritatea cazurilor, nevoile noastre sunt dictate şi influenţate de publicitate.

Ce fel de reclame ne plac? Care dintre ele ne influenţează şi în ce mod? Acestea sunt doar câteva din întrebările pe care am putea să ni le punem. Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 18 Noi - 12:51

Am mai gasit o reclama faina Laughing  Tare m-a uns la suflet, catelusul Laughing Laughing

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  itina Vin 18 Noi - 14:53

Foarte dulce! I love you
Dar la ce era reclama ? Că nici n-am mai fost atentă...de focul animăluțelor săritoare! Laughing
itina
itina
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 18 Noi - 15:11

La John Lewis, care e un lant de magazine. Reclama vrea sa te convinga sa-ti cumperi cadourile de Craciun de la ei Laughing Pe mine m-ar convinge daca as avea un magazin dintr-asta in oras. Inca m-as duce cu Kira la cumparaturi Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  myrk Vin 18 Noi - 22:38

Foarte faina! Wink
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  myrk Lun 26 Mar - 20:30



Barbatii cum trebuie. Ai lui pitu. Laughing Presupun ca femeile procedeaza la fel ca berea. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  myrk Mar 24 Apr - 9:52

Adica femeile aleg barbatii cum trebuie. Laughing

Zilele trecute m-am intalnit prin oras cu unul din barbatii cum trebuie din reclamele astea. Tipul e din Botosani si e intr-adevar cum trebuie: cred ca are aproape doi metri si e un pachet de muschi. Laughing

Ma uitam la reclamele astea de teleshoping si gandeam asa: mi se ofera o superpereche de ochelari de soare (de exemplu) la un pret de 1000 de lei. Dar stai! Daca suni ACUM, pot sa-i ai la incredibilul pret de- nu 600, nu 400 nu 300 de lei, ci la un superpret: 100 de lei!! Dar asta nu e tot: suna ACUM si vei primi nu o pereche, ci 10 perechi de superochelari la incredibilul pret de 100 de lei!! Dar stai asa!! Asta nu e tot: suna ACUM si comanda si vei primi 10 perechi de superochelari si vei beneficia transport gratuit!! Totul la incredibilul pret de 100 de lei!

Nu mai bine merg eu frumusel la Carrefour si-mi cumpar ochelarii aia cu 5 lei? Adevarat, nu beneficiez de transport gratuit. Dar la 10 perechi "castig" 50 de lei! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Mar 24 Apr - 10:28

Ce naivi sunt barbatii Very Happy Laughing Cum cred ei tot ce li se spune.

Laughing Laughing La Carrefour ma duc si eu. Si nu ma uit la teleshoping. De fapt nu ma uit la nimic Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  myrk Mar 24 Apr - 11:11

Mm... Eram si eu nihilist... pe vremuri. Laughing

Mda... Ce naiv sunt... si cred cand imi spui asta. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  myrk Vin 4 Mai - 6:10

Rula recent o reclama la pui. La pui la tv. Laughing Esenta ideii era urmatoarea: ne prezentau baietii o imagine cu un pui gatit la tava. Apoi ne spuneau cat de fericit e Puiul: aer curat, hranit bine. Puiul ecologic si fericit! Laughing

Iar daca Puiul e fericit, nu putem fi si noi decat fericiti. Rotisor, gratar, nadusiti la abur(i). Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 4 Mai - 10:12

Puiul e mort. Nu mai poate fi fericit Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  myrk Sam 5 Mai - 23:41

Ba e fericit! Ori reclamele sunt mincinoase? Laughing

Te pomenesti ca nici barbatii nu sunt cum trebuie! scratch Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  myrk Lun 16 Aug - 11:41

Totul se reduce la redbull. Ma rog, lsd, lcd cu refresh de 100 de Hz, droguri si din astea. Oare asa o fi sau chiar zburam, ca birdman? Laughing



myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 16 Dec - 23:01

Reclama la... cai Laughing Laughing  Faini rau rusii salut

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  myrk Vin 9 Iun - 0:00



Și eu o impresionez în felul meu: tac. Atunci ea poate spune vrute și nevrute. Și chiar spune. Laughing

Mișto reclama asta. Râd de fiecare dată când o văd. Laughing

O remarcă: totuși, s-o lase mai moale cu "ursul din tine". S-ar potrivi mai bine ursoaica. Laughing

Mnah. Dacă întrebi copilul din tine, uneori mai vrea o prăjitură, sau ceva dulce. Ia întreabă ce vrea și bărbatul din tine! Laughing

myrk
myrk
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  zaraza26 Vin 26 Apr - 17:01

A apărut de vreo două săptămâni o reclamă la radio care mă amuză de fiecare dată. Are mai multe replici haioase. Very Happy
Pe youtube nu am găsit decât o reclamă foarte scurtă. Firește că la radio e altfel. Deși sunt și reclame cu texte identice la radio și tv.
Reclama e la o firmă de catering. Replicile au loc între șefu' și un angajat.
- Ați pregătit comanda pentru Marte?
- E gata, șefu'!
- A ieșit bine comanda pentru restaurantul subacvatic?
- Îți lasă gura apă, șefu'!
- Ați început să lucrați la comanda pentru Star Wars?
- Io da, șefu'! (Yo da - Yoda)
- Ați plasat comanda pentru Narnia așa cum v-am spus?
- Da, șefu'! E în dulap!

Very Happy Very Happy Very Happy

zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 23 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 24 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum