GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Noutati in lumea virtuala

+10
Mimzi
Obi-Wan Kenobi
oli
seaman65
Mr Nobody
mrs nobody
Radu
habibi77
snow
pitulicea
14 participanți

Pagina 8 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Noutati in lumea virtuala

Mesaj  pitulicea Sam 23 Ian - 9:00

Rezumarea primului mesaj :

Te-ai saturat de viata virtuala pe care ti-ai construit-o pe Facebook, Twitter, MySpace sau LinkedIn? E momentul sa te sinucizi si sa ramai "online" doar in viata reala!
Web 2.0 Suicide Machine te ajuta sa dispari de pe toate retelele sociale, oferindu-ti o debransare ireversibila. Desi odata ce ai facut acest lucru nu-ti mai poti recupera contul, pana acum peste 1.332 de persoane au pus capat socializarii internautice prin aceasta metoda. Lansat pe 19 decembrie anul trecut, “serviciul mortuar virtual” a reusit pana acum in afara de cele peste 1000 de sinucideri, sa intrerupa 87.909 de prietenii pe Facebook si sa stearga peste 318.498 de tweet-uri.


Interesanta gaselnita asta. Dar daca tot ne hotaram sa murim "online", de ce sa ramanem vii pe hi5? Very Happy
Eu am conturi doar pe hi5 si Tagged. De site-urile astea, "masina sinucigasa" nu aminteste nimic.
Oare e cazul sa ma bucur ca raman "in viata"? Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  seaman65 Joi 28 Iun - 16:39

seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  Mimzi Lun 20 Aug - 23:21

Cred ca internetul asta ne mananca foarte mult timp. Si ne lasam dusi de el, fara sa mai tinem cont ca exista atat de multe carti de citit, din care putem invata cum sa fim Oameni si sa lasam si pe altii sa fie sau sa se descopere. Oare cati dintre voi petreceti mai mult de 4-5 ore pe zi in retelele sociale?

Mimzi
1
1


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  tegeusa Mar 21 Aug - 8:22

Exista carti de citit si in format virtual. Si sa ajungi "Om", cum spui tu, mimzi, nu din carti se-nvata Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  Mimzi Mar 21 Aug - 23:44

tegeusa, atunci hai sa nu mai citim, ca nu prea ai ce invata din carti.
Eu ziceam ca din carti poti culege ce-ti trebuie pentru viata si nu numai de acolo.
De cativa ani ne-am cam refugiat in virtual, ca ne e mai comod asa. Stam acasa la noi, asa cum ne e mai bine, ne dam cu parerea despre toate subiectele de pe lume si zicem ca socializam. Cred ca ne indreptam cu pasi mari sau mai mici spre un viitor apropiat, in care nici n-o sa mai fie nevoie sa ne vedem, ca doar asta se poate rezolva si cu un mic webcam.

Mimzi
1
1


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  pitulicea Mier 22 Aug - 10:06

Despre socializarea in lumea virtuala e un alt topic.... sau chiar mai multe... la Relatii si Prietenii. Very Happy
Aici e vorba de noutati in lumea virtuala... noutati care faciliteaza socializarea virtuala .
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  simplicity Mier 22 Aug - 22:16

Laughing Ordnung und Disziplin! Antwort: Jawohl!
simplicity
simplicity
2
2


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  pitulicea Mier 22 Aug - 22:19

Exact.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  simplicity Mier 22 Aug - 22:25

Ma bucura nespus aprobarea ta! Numai ca, citind, asa cum faci tu, numai inceputul acestui topic e clar ca aici s-a si filozofat. De la bun inceput. Smile Ala de se repeta pe fiecare pagina.
simplicity
simplicity
2
2


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  pitulicea Mier 22 Aug - 22:31

Acela a fost doar prima postare. A fost o noutate la momentul respectiv. N-o sa continuam sa discutam despre ceva invechit la un topic de noutati, nu?
Nu EU citesc doar inceputul topicului. Asta e apanajul altora...
Incearca sa nu mai faci off-topic, doar ca sa-mi demonstrezi mie ca gresesc. Nu pentru asta esti aici, nu?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  simplicity Mier 22 Aug - 22:42

Nuuu! Dar imi plac si "vechiturile" si "noutatile". In mod egal. Ca si filozofelile. Ca si negarile. Da, ma misc de-aici. Ca are balta peste....
simplicity
simplicity
2
2


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  Vizitator Sam 9 Ian - 2:00

Folosesti un Windows mai vechi? Microsoft a facut anuntul oficial. Se intampla de saptamana viitoare

Este OFICIAL! Daca folosesti in continuare o versiune mai veche de Internet Explorer, acum este cel mai bun moment sa faci upgrade-ul. Iata de ce!

Microsoft a confirmat ca va opri suportul pentru Internet Explorer 8, 9 si 10 incepand cu data de 12 ianuarie, ceea ce va insemna ca nu vor mai exista nici update-uri si nici suport tehnic pentru cei care utilizeaza aceste versiuni ale browserului, noteaza yoda.ro.

Pe pagina lor de suport, Microsoft noteaza: „Update-urile de securitate rezolva posibilele vulnerabilitati ce pot fi exploatate de malware, ajutand utilizatorii sa aiba datele in siguranta. Update-urile regulate ajuta calculatoarele sa fie protejata in fata atacurilor, asa ca e important sa faci upgrade.

Microsoft ii incurajeaza pe clienti sa faca upgrade si sa fie cu ultimul browser pentru o experienta mai rapida si mai sigura”.

Pentru toti utilizatorii celui mai nou sistem de operare, acest lucru este simplu. Insa Internet Explorer este disponibil doar pe Windows mai nou de 7. Asta inseamna ca cei care au Windows mai vechi fie trebuie sa schimbe Windows-ul, fie sa ramana fara suport.

Windows XP este in continuare instalat pe peste 10% din calculatoare.

Pe 12 ianuarie va fi un ultim update de software pentru Internet Explorer 8, 9 si 10 ce va rezolva ultimele probleme descoperite. Utilizatorii vor fi sfatuiti insa sa faca upgrade-ul la o varianta mai noua dupa acest update.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  SoulOfOcean Dum 28 Feb - 14:23

Mie tot îmi apare in dreapta lângă ceas să-mi fac upgrade la windows 10. Deabia am scăpat de 8 şi am revenit la mult prea perfectul win7. Very Happy
SoulOfOcean
SoulOfOcean
2
2


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  Faun Mier 10 Iul - 7:33

chestia asta cu sinuciderile in mediul virtual au repercursiuni si in viata reala
personal, persoanele care "se sinucid" in mediul virtual o fac pentru a atrage atentia sau a vedea cine "tin la ei"
personal mi se pare o prostei
Faun
Faun
2
2


Sus In jos

Noutati in lumea virtuala - Pagina 8 Empty Re: Noutati in lumea virtuala

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum