GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Intamplari paranormale

+15
bcdcdag
seaman65
itina
veronica_franco
Davidova
antonyo121982
tegeusa
Angel
Anna
atat de simplu
aspidistra76
snow
Radu
pitulicea
habibi77
19 participanți

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Joi 4 Feb - 11:58

Rezumarea primului mesaj :

In clasa a VIII a ne-a fost "delegata" o noua diriginta, profesoara de franceza, care la ora de dirigentie ne citea despre telepatie......asta m-a pus pe ganduri rau....
Pe la 15 ani, sub influienta cartilor pe care ni le citea diriga, am inceput sa am insomnii.....ma stresa foarte tare gandul ca nu stiu eu unde este limita universului, asta daca avea o limita. Laughing 🐒 in una din nopti, cum ma chinuiam eu sa adorm, am strans foarte tare din ochi si am vazut( cu ochii inchisi) multi ochi stralucitori. iti dai seama ca m-am speriat. am deschis ochii si la marginea patului am vazut 2 umbre....am crezut ca fac infarct...am vrut initial sa tip, n-am putut ca avream gura inclestata, am vrut sa ma misc, n-am putut ca eram paralizata....asa ca am asteptat....una din ele ii zice celeilalte(telepatic): i'auza ma , nu-i e frica de noi, hai s-o speriem putin......si cea care a vorbit se apropia de mine....am inchis ochii si mi-am spus "asta a fost tot"...si am asteptat....am vazut ca nu se intampla nimic am deschis ochii dar disparusera....asta a fost prima mea experienta ciudata....si daca aveti rabdare o sa aflati si ce-i cu vrajitoria....


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Joi 4 Feb - 14:10, editata de 1 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Mar 23 Mar - 18:48

Era mica ( in scoala generala, cred ) cand eram la masa cu mama si cu sora mea cea mijlocie. Ma gandeam cum sa concep un comentariu la limba romana. Am fost "hiptnotizata" de stralucirea verighetei mamei mele si am stat cu ochii pe ea cateva secunde cred. Mama si-a retras mana si mi-a spus: " nu te mai uita la verigheta mea, ca ma arde".

In liceu mi-am dat seama ca-mi pot manipula profesorii sa nu ma asculte atunci cand nu eram pregatita. Stiu ca n-o sa ma credeti, dar nu m-am folosit de asta niciodata sa influientez pe cineva sa faca ce vreau eu, pt ca asa vreau eu si pt ca pot , daca asta presupunea sa-i incalc liberul arbitru.....sunt constienta de faptul ca fiecare actiune are consecinte , si stiu care sunt.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  pitulicea Mar 23 Mar - 18:51

Laughing Laughing Laughing
Vai habi.....ce n-as fi dat sa-mi fii colega de banca. Very Happy Poate te-as fi convins sa ma ajuti, sa ies premianta Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  snow Mar 23 Mar - 18:52

Sincer si fara a incerca sa pun la indoiala ceea ce spui tu, ma ofer ca obiect de experiment si vei vedea ca nu totul este adevarat.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  pitulicea Mar 23 Mar - 18:54

Ce curaj pe snow Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Mar 23 Mar - 18:59

snow a scris:Sincer si fara a incerca sa pun la indoiala ceea ce spui tu, ma ofer ca obiect de experiment si vei vedea ca nu totul este adevarat.

Crezi ce vrei.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  snow Mar 23 Mar - 19:08

Din dragoste ma abtin sa spun ceva, dar zau, de fel sunt pragmatic, daca asa ceva exista, multi oameni ar putea fi ajutati pe lumea asta.
Poti face asa ceva Habi? Sau doar crezi ca poti, dar din teama de a nu gresi, nu faci nimic. Sa fie asta o scuza? Doar intreb.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Mar 23 Mar - 19:13

Tot din dragoste iti spun ca nu e bine sa te amesteci in vietile oamenilor, decat daca ti-o cer....am ajutat pe toti cei care mi-au cerut ajutorul fara sa le cer nimic in schimb. M-am bucurat alaturi de ei.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  snow Mar 23 Mar - 19:17

Nu am stiut, asta e altruism, deci caracter.
Nu am vrut sa te simti ofensata, dar sunt foarte sceptic in probleme de genul asta, probabil din ignoranta.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Mar 23 Mar - 19:22

Habar n-ai de cate ori am incercat sa fug si sa neg chestiile astea. Ultima oara cand am facut asta am avut un accident de masina. Ma intorceam cu mama , sora mea si fi-miu de la cea mijlocie . Am luat un taxi de la gara, eram furioasa pe mine, si voiam sa renunt la tot. Am auzit o voce care-mi spunea sa-mi pun centura ( eram in fata ). Eu nu ma urc in masina fara sa-mi pun centura de siguranta. Atunci n-am pus-o. Am ignorat vocea aia , si in doua minute am intrat in fundul unuia care oprise sa faca stanga. Am spart parbrizul cu capul si cand am ajuns acasa am constat ca nu mai am nici ochelarii......
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  pitulicea Mar 23 Mar - 19:25

Rolling Eyes Rolling Eyes
De-atunci asculti de toate vocile pe care le auzi?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  snow Mar 23 Mar - 19:27

Psst, iarta-ma acum 2 sau 3 saptamani, la 160 km la ora brusc am auzit, vag, un zgomot suspect in masina. Am apucat sa reduc pana la 60 si....a sarit roata din fata dreapta. Nimeni nu apatit nimic, eu asta o numesc meserie, sau profesionalism si responsabilitate. Daca nu mai aveam zile, ma lovea portiera in cap stand pe loc. Wink
snow
snow
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Mar 23 Mar - 19:28

Nu le aud des....doar cand sunt in pericol.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  pitulicea Mar 23 Mar - 19:31

habibi77 a scris:Nu le aud des....doar cand sunt in pericol.
Eu pot sa cred chestia asta.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  snow Mar 23 Mar - 19:33

rolling on the floor rolling on the floor
Hai cu mine cale de 200 km, va veti simti mereu in pericol, dar,,,nu veti pati nimic. Garantat.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  Radu Mar 23 Mar - 19:34

lol!
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 3 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum