GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Intamplari paranormale

+15
bcdcdag
seaman65
itina
veronica_franco
Davidova
antonyo121982
tegeusa
Angel
Anna
atat de simplu
aspidistra76
snow
Radu
pitulicea
habibi77
19 participanți

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Intamplari paranormale Empty Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Joi 4 Feb - 11:58

In clasa a VIII a ne-a fost "delegata" o noua diriginta, profesoara de franceza, care la ora de dirigentie ne citea despre telepatie......asta m-a pus pe ganduri rau....
Pe la 15 ani, sub influienta cartilor pe care ni le citea diriga, am inceput sa am insomnii.....ma stresa foarte tare gandul ca nu stiu eu unde este limita universului, asta daca avea o limita. Laughing 🐒 in una din nopti, cum ma chinuiam eu sa adorm, am strans foarte tare din ochi si am vazut( cu ochii inchisi) multi ochi stralucitori. iti dai seama ca m-am speriat. am deschis ochii si la marginea patului am vazut 2 umbre....am crezut ca fac infarct...am vrut initial sa tip, n-am putut ca avream gura inclestata, am vrut sa ma misc, n-am putut ca eram paralizata....asa ca am asteptat....una din ele ii zice celeilalte(telepatic): i'auza ma , nu-i e frica de noi, hai s-o speriem putin......si cea care a vorbit se apropia de mine....am inchis ochii si mi-am spus "asta a fost tot"...si am asteptat....am vazut ca nu se intampla nimic am deschis ochii dar disparusera....asta a fost prima mea experienta ciudata....si daca aveti rabdare o sa aflati si ce-i cu vrajitoria....


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Joi 4 Feb - 14:10, editata de 1 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  pitulicea Joi 4 Feb - 12:03

Brrrrr.... ca ma ia cu frica si mi se face pielea de gaina Very Happy
Mai povesteste-mi multe, ca n-o sa mai dorm noaptea de frica affraid
Da' cu toata "frica"...tot sunt curioasa sa aflu urmarea ... Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Joi 4 Feb - 12:06

in alta noapte am vazut o sfera de lumina ce nu m-a lasat sa deschid o usa...de aia nu mi-a fost frica, dupa care am inceput sa aud o respiratie in plus in casa( nici de asta nu mi-a fost frica).......si uite asa am inceput sa-mi pun intrebari serioase.
mi-am cumparat carti. in timp am aflat si de radiestezie, psihometrie, clarviziune, bioenergoterapie, chakre...


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Sam 13 Mar - 19:20, editata de 1 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 14:16

M-am decis sa va vorbesc despre cateva lucruri din viata mea.

Prin tineretile mele am cunoscut o fata nascuta in aceeasi zi cu mine...asta mi s-a parut fantastic. Pacat ca nu mi-am dat seama la timp ce-i putea pielea. Ea si mama ei faceau farmece, asta am aflat-o mai tarziu pe pielea mea. Am facut greseala sa ma indragostesc de un baiat de care era ea indragostita , dar eu nu stiam. Si pentru ca el ma voia pe mine, s-a gandit sa-mi lege cununiile pe 9 ani, mai rau e ca le-a aruncat in foc si n-au mai putut fi desfacute. Nu ma intrebati cum se face asta ca nu stiu. Toate relatiile mele au durat maxim o luna. Dupa cativa ani m-a abordat o ghicitoare care se lauda ca mi le dezleaga, n-a reusit. Nu stiu cum naiba am facut dar cu cat fugeam de ghicitoare cu atat mai rau ma vanau.

Pe la 22 de ani am cunoscut o "vrajitoare" care m-a rugat s-o ajut. Ii era foarte rau si m-a rugat sa o "vindec". In prostia mea am crezut ca fac un bine.....Am preluat energia negativa din corpul ei dar nu am stiut sa fac "impamantarea" si m-am imbolnavit rau de tot. Ea era ca noua. Asta se intampla undeva prin luna martie. Am reusit sa-mi revin, iar prin luna aprilie iar ma abordeaza o ghicitoare....si surpriza....imi zice ca eu trebuia sa mor cu o luna in urma Surprised

Pe la 24 de ani am ajuns la un parapsiholog deoarece voiam sa urmez un curs de bioenergoterapie.
Eram intr-o camera, fata in fata cu parapsihologul, iar in spatele meu era o bioenergoterapeuta care imi facea profilul energetic. La un moment dat ea zice: are campul bazal deplasat 1 m. jumate...eu nu prea stiam despre ce vorbea, nici acum nu inteleg prea bine....El a facut ochii mari affraid si m-a intrebat daca am facut vreun avort. I-am spus ca nu , atunci mi-a zis ca mai exista o singura explicatie, in popor se numesc farmece. Suspect A mai spus ca daca vreau sa practic bioenergoterapia trebuie sa-mi iert parintii si sa ma impac cu Dumnezeu. Eu in aceea vreme aveam nu doar un dinte impotriva Lui , ci dantura intreaga, si mi s-a parut prea mult. Eram un paradox: Il cautam , ii respectam "poruncile" , dar nu-L puteam ierta pt ca-l consideram responsabil de toata suferinta mea.
Si pentru ca ea i-a spus ca am un potential urias si-mi folosesc energia in mod intelept ( adica n-o folosesc sa fac rau ) parapsihologul s-a oferit sa ma ajute gratis sa-mi depasesc problemele. Dupa un timp m-am mutat si n-am mai putut sa merg la el, dar m-a ajutat sa iert si sa inteleg multe lucruri.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Sam 13 Mar - 19:19

Nu stiu exact cand au inceput sa se intample lucrurile pe care le spuneam.....la inceput am crezut ca sunt coincidente, dar cand am constat ca se intampla tot ce spun atunci cand sunt nervoasa, am inceput sa fiu mai atenta.

Dupa ce am nascut, am locuit o perioada cu chirie la nasa mea. In casa aia nimeni nu ma prea avea la suflet deoarece eram diferita, adica nu stam la baute cu ei, nu ascultam manele, nu barfeam.....
Copilului meu , din prima zi i s-a administrat Augumentin, datorita problemelor pe care le-am avut pe timpul sarcinii. In doi ani de zile mi-a facut de 5 ori pneumonie, si racea foarte des. Am dormit multe nopti in fund, cu el in brate, de frica sa nu se innece cu secretiile nazale. De multe ori racea dar nu avea niciun simptom de raceala. Cam la 2 saptamani mergeam cu el la medicul pediatru. Toata lumea m-a condamnat pentru asta, iar cand fostul sot mi-a zis ca nasa a afirmat ca sunt paranoica pt ca merg asa des la control, m-am infuriat atat de tare ca am zis: cand o sa aiba un copil ca al meu si o sa aiba singura grija de el, atunci sa vorbeasca!!! Mad
Dupa doi ani a nascut o fetita....a vrut s-o creasca fara prea mult ajutor din partea rudelor. Fetita a murit in somn la o luna jumate, avea pneumonie si nu si-a dat seama. Medicul legist a acuzat-o de neglijenta si era sa piarda si cealalta fetita, mai mare.


Nasul meu avea un caine lup, pe care nu-l tinea legat. Pana sa ma mut la ei ii vizitam. Intr-o zi eram la masa si in momentul in care am luat un carnat din farfurie m-a apucat de mana. era cu gura inclestata pe bratul meu si se uita in ochii mei, astepta sa fac o miscare. Mi-am pastrat calmul pana a intervenit nasa.
A doua oara si-a infipt coltii in piciorul meu, m-a apucat de gamba. Nici de data asta n-am reactionat, m-a salvat iar nasa.
A treia oara eram mai multi in casa iar eu povesteam ceva si gesticulam. S-a repezit la fata mea, avea coltii infipti sub nasul si in fruntea mea. Toata lumea a paralizat, erau shocati. Cainele astepta sa fac o miscare. Pret de cateva secunde n-a reactionat nimeni. Cand si-a revenit din soc, m-a salvat nasa. Asta era deja prea mult. Mad I-am spus nasului meu: daca nu-l legi asta o sa iasa pe strada si o sa mutileze pe cineva!! Mad
Dupa doua saptamani, cainele a iesit din curte, pe langa nasa, si a mutilat un copil de zece ani, a sarit la fata. Copilul era al unor vecini spoitori. Au luat bataie cu batele, toti din familie, de la un cap la altul, cainele a fost executat, iar ei au platit operatia de reconstructie a fetei copilului.


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Sam 13 Mar - 20:46, editata de 1 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Sam 13 Mar - 19:42

Nasa s-a oferit sa-mi boteze copilul, fostul voia, eu nu. Antipatia era reciproca. Pana la urma a facut ca mine, mi l-a botezat sora mea, la parintii mei acasa, fara prea mult tambalau.
Dupa botez, fara sa vreau, am auzit discutii in casa nasei. O vecina, care avea un baietel mai mic decat al meu cu o luna isi baga nasul unde nu-i fierbea oala: "e o proasta, i-a botezat sor'sa, ce poate sa-i ofere ea coplilului, a facut in familie in loc sa faca la restaurant sa stranga bani....bla,bla... Mad Eu o sa chem lautari, o sa chem lume buna, cu bani...bla,bla" Mad De data asta doar am gandit: "faci pe dracu sa te pieptene"
In ziua botezului a muscat-o propriul caine, tot lup, si in loc sa stea printre invitati a stat in spital.


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Sam 13 Mar - 20:48, editata de 1 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Sam 13 Mar - 19:47

Fostul barbat, m-a amenintat cu moartea cand am decis sa-l parasesc. Asta n-a reusit sa ma sperie. Mi-a reprosat ca el m-a facut femeie, si ca daca el nu se uita la mine, altul n-o facea.... Mad Asta m-a infuriat rau...era un fel de Narcis.

Dupa ce am plecat, m-a sunat dupa o saptamana sa-mi spuna ca a cazut de pe o schela si "si-a bushit fatza". A avut nevoie de operatie estetica. Desteptul isi facea griji ca n-o sa mai arate bine.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Sam 13 Mar - 20:02

Astea sunt doar cateva lucruri rele pe care mi le amintesc. Am invatat sa-mi cenzurez gandurile si emotiile. Am fost obligata.

Am facut si lucruri bune. Very Happy

Dupa ce am ramas singura cu copilul, m-am cam speriat, si ma tot gandeam ce voi face singura cu un copil.

Lucram la o fabrica de confectii. Cand m-am angajat acolo nu stiam nici sa tin fierul de calcat in mana. Am invatat, apoi sefa m-a invatat sa lucrez la masina de cusut, intai in cea simpla, apoi la triplok.
Intr-o zi m-a remarcat inginera sectiei si m-a mutat intr-o masina speciala, unde se castiga mai bine. Invidia celorlalte m-a determinat intr-o zi sa plang si sa ma intreb: De ce? O colega, mai blanda, imi zice: "hai ca incet, incet ajungi la usa"...m-a facut sa rad...iar eu i-am spus: gresit! cand voi pleca de aici voi lucra la birou....Evident ca n-am crezut nici eu asta. Laughing

Dupa o perioada, destul de scurta de timp, ma suna o prietena si-mi spune: am un job pt tine. Desi eram constienta ca n-am cine stie ce pregatire ( un curs de informatica si unul de conta) m-am dus la interviu. Directorul economic, cum m-a vazut a inceput sa-mi spuna cu ce se ocupa firma. Eu asteptam sa ma intrebe ce stiu sa fac, in schimb el m-a intrebat de cand pot incepe. Surprised Acum stiu de ce. Laughing


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Sam 13 Mar - 20:11, editata de 1 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  Radu Sam 13 Mar - 20:08

Ideea e ca eu cu tine nu ma pun habi Laughing
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Sam 13 Mar - 20:13

Nu sunt periculoasa decat daca ma infurii, si pentru ca stiu de ce sunt in stare evit scandalurile...... Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  pitulicea Dum 14 Mar - 12:54

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
Abia acum am reusit sa-ti citesc "peripetiile". Esti de groaza.
Nici nu stiu daca sa rad, sau sa-mi fie frica nail biting Domne feri sa ma pun rau cu tine Angel
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Dum 14 Mar - 13:01

Stii ce e mai rau? Uneori, chiar daca eu nu stiu de o animozitate din partea cuiva, in momentul in care incearca sa-mi faca rau, i se intampla exact lucrul pe care mi-l "cocea" mie. Eu ajung sa aflu de asta print-o "coincidenta".
Se spune ca nu e bine sa sapi gropa altuia ca e posibil sa cazi singur in ea. In cazul asta eu nu fac absolut nimic, dar se pare ca am "scut" bun, sau ceva sau cineva ma protejeaza. Toate nenorocirile care mi s-au intamplat le-am generat eu......se numeste lucru manual....asa ca nu mai dau vina pe nimeni. Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  pitulicea Dum 14 Mar - 13:05

Am patit si eu de doua ori chestia asta, dar a fost pura coincidenta. Cand eram la scoala generala, imi uram diriginta si chiar ii doream raul in sinea mea. S-a intamplat ca i-a si murit sotul si copiii intr-un accident. Apoi, la fostul loc de munca, era un singur om cu care nu ma intelegeam si cu care intam mereu in conflicte. Si lui i-am dorit raul.... si chiar a murit.
De-atunci, n-am mai urat pe nimeni. Oare e timpul s-o fac? Macar sa stiu daca a fost coincidenta au ba Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Dum 14 Mar - 13:12

Pe la 15-16 ani am citit cartea scirsa de Serena Dugal - "Stiinta si magie". La capitolul despre psihokinezie se spune ca zarurile pot fi influientate sa cada cu o anumita fata in sus. Abia invatasem sa joc table si m-am gandit sa incerc sa le influientez....nu mi-a iesit din prima...abia cand am renuntat la a ma concentra mi-a iesit.

Intr-o zi am iesit cu tablele afara si am jucat cu u vecin de-o seama cu mine. Ne-a vazut un nene mai in varsta si a zis ca joaca si el , cu invingatorul......intr-o ora s-a strans lume ca la circ in jurul nostru, pentru ca eu, o pustoaica de 16 ani, nu puteam fi scoasa de la masa. Unu s-a enervat atat de tare ca in momentul in care si-a dat seama ca a pierdut in fata mea mi-a aruncat tablele pe jos...badaran. Very Happy


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Dum 14 Mar - 14:27, editata de 3 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  pitulicea Dum 14 Mar - 13:14

Laughing Laughing
Cu alte cuvinte, trisai Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum