GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SERIALE

+33
Pingu
shadow
YepurasAlexandra
Asgard
Mandarax
Adriatica
wind30s
JeSsYkA
habibi77
Obi-Wan Kenobi
Nicole
teardrop
fotohobby
atat de simplu
Nana_Duval
mrs nobody
eugenpopescu88
tegeusa
snow
Monica777
serpico
Demostene
Tizona
seaman65
Violoncella
oli
lynn
pitulicea
moonstone
GESF
Luna
Radu
HAUU_HAUU
37 participanți

Pagina 6 din 14 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Urmatorul

In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty SERIALE

Mesaj  HAUU_HAUU Dum 22 Aug - 11:00

Rezumarea primului mesaj :

ce seriale ati vazut/vizionat in prezent , care v-au placut sau care v-au impresionat?
idei , pls Very Happy
HAUU_HAUU
HAUU_HAUU
2
2


Sus In jos


SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  mrs nobody Lun 28 Noi - 19:29

eu am vazut cateva episoade din Californication, la o ora tarzie, noaptea
imi place David Duchovny si mi-a placut si in rolul asta, al unui scriitor nonconformist
din cate am inteles si in viata reala are "a sex issue"
nu m-am plictisit urmarind episoadele alea Very Happy
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  atat de simplu Lun 28 Noi - 20:13

"Californication"...un serial fain si incitant.Merita vazut.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  JeSsYkA Lun 28 Noi - 21:24

mrs nobody & atat de simplu,

Aveti dreptate. Ceea ce se petrece in serial, ma captiveaza foarte tare. Smile Pentru ca e tare! Cool
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  serpico Mier 21 Dec - 13:19

hell on wheels - perioada imediat urmatoare razboiului de secesiune,constructia cailor ferate si razbunarea unui sudist pe cei care i-au omorat sotia(am vazut 4 episoade),un western reusit

serpico
4
4


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  pitulicea Mier 21 Dec - 13:29

Daca-i western, vreau sa-l vad si eu love
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Mandarax Joi 22 Dec - 21:22

In afara de cele povestite aici, mie mi-a placut "The Forbidden Science" Atentie!! e cu s3x, deci persoanele pudice sa se abtina. Vreau sa vad si eu "Californication". Mi-e dor de "Married with Children" sau ceva cu un umor la fel de jignitor de sincer asupra societatii umane in general. Mi-au placut miniseriile lui Spielberg (Taken, Into the West), mi-a placut "Battlestar Galactica" - evident productia noua, cea dramatica, spune multe despre om si umanitate. In schimb, "Fringe" este dupa parerea mea o sfida la adresa bunului simt. "Primeval", cu toate ca o mai fleoscaie pe alocuri este totusi vizionabil. Mi-a placut "Torchwood". In schimb "Dr. Who" e prea bilibistrocizant pentru unicul meu neuron. Mi-a placut "Game of Thrones", dar mai mult mi-a placut "The Pillars of Earth".
Serpico, o sa caut "Hell on Wheels", daca-i asa cum spui, imi place. Cauta si tu "Into The West". A, sa nu uit, imi place mult "NCIS" si "The Practice".
Mandarax
Mandarax
4
4


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Asgard Vin 23 Mar - 22:34

Fringe sfideaza bunul simt? De ce?
Asgard
Asgard
2
2


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  seaman65 Vin 23 Mar - 23:50

Daca vreti sa vedeti seriale, incercati pe vplay.ro, gasiti multe.
Mie Battlestar Gallactica mi se pare un fel de Tanar si nelinistit: un serial fara cap si coada, in care daca pierzi 100 de episoade n-ai pierdut nimic.
N-am timp de seriale acasa, nu mai apuc sa vad nimic pe net, iar la tembelizor dau vechituri pe care le-am vazut de mult.
NCIS am vazut 8 sezoane (mai putin ultimele doua episoade), Stargate SG1 le-am vazut pe toate, Stargate Atlantis la fel, dar toate la vapor.
Imi lipsesc serialele si filmele de-astea.
Trebuie sa incep sa-mi trag The Big Bang Theory, sa am ce face tura viitoare.
Am vazut cateva sezoane din Tudors, e bunicel.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 24 Mar - 0:04

dinastia tudorilor mi-a placut .astept continuarea.si daca ti-a placut tudors nu are cum sa nu-ti placa the borgias.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Asgard Sam 24 Mar - 0:12

Ati vazut Dexter? Personajul principal este un fel de Dr Jeckil and Mr Hyde...merita vazut..
Asgard
Asgard
2
2


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  pitulicea Mier 28 Mar - 19:16

Nu am mania serialelor si nu-mi place sa ma simt "legata" de un film. Odata inceput un serial, sunt curioasa ce se mai intampla in episodul urmator si asta ma tine in fata "televizorului", ceea ce nu-mi doresc deloc.

Am inceput acum sa urmaresc un serial: Switched at Birth (2011) mai mult de "nevoie" decat din placere Very Happy si deja simt o oarecare "dependenta".
Imi place serialul asta. Este vorba de doua fete, carora li s-au inversat familiile la maternitate. Partea interesanta nu survine numai din aceasta greseala, care le schimba total vietile, ci din faptul ca una dintre ele e surda. N-am vazut decat primele 3 episoade, dar filmul asta ma face sa-i privesc altfel pe surzi (surdo-muti). Sa inteleg ca sunt oameni ca si noi, sa inteleg ca sunt diferiti, dar nu atat de diferiti incat sa nu-i putem intelege si accepta printre noi, pentru ca pot fi la fel de buni, sau chiar mai buni. E interesant eforul depus de un parinte care are un astfel de copil... modul in care reuseste sa-l ajute pe copil sa se integreze in societate si modul in care se integreaza el, parintele, in lumea copilului. Pentru ca, oricate eforturi ar face si unii si altii, chiar daca consideram ca traim in aceeasi lume, e evident ca sunt doua lumi diferite.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Mandarax Mier 28 Mar - 19:54

Asgard a scris:Fringe sfideaza bunul simt? De ce?
Pentru ca ce se intampla acolo nu este posibil si nu va fi posibil nici peste 500 de ani sau mai mult. Daca cineva isi inchipuie ca se pot combina gene de la un om, un liliac si un ichneumonid si sa rezulte un monstru care merge in 2 picioare, se orienteaza dupa ultrasunete si isi introduce ouale in prada printr-un ac tubular, apoi scuze. Daca combini genele unui soarece si ale unui iepure (ambele rozatoare) nu iese nimic viu de acolo. Sci-Fi inseamna stiintifico-fantastic, iar un Sci-Fi de buna calitate te pune pe ganduri, deoarece ce este acolo se va intampla sau e posibil sa se intample. Altfel este basm. Multe romane, filme sau seriale sunt scrise ciudat, chiar si Frankenstein este posibil, cel putin la nivelul de cunoastere al vremii, dar acum cand se cunoaste genetica si limitele ei, asemena idiotenie sfideaza orice urma de bun simt. Si alte teme din acel serial de 2 bani.
Mandarax
Mandarax
4
4


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  pitulicea Mier 28 Mar - 20:20

ok Bravo, Manda. Mi-au placut explicatiile tale. Realiste.

Eu cred ca toti cei care vor sa posteze aici, ar trebui sa povesteasca cate ceva despre serialele pe care le urmaresc, nu sa dea doar un titlu.
Sa dai un titlu, nu inseamna o recomandare. Multi dintre voi n-ati scris nici mcar daca e vorba de o comedie, o drama, un film de actiune, etc.
Ce m-ar determina sa ma uit la un film despre care nu stiu decat titlul? Doar faptul ca X sau Y s-a uitat la el?
Ati scris titluri pe care le-ati vazut si nici macar n-ati specificat (cel mai adesea) daca v-au placut sau nu....doar ca le-ati vazut.

Astept mai mult de la voi Smile Suntem aici sa discutam...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Asgard Vin 30 Mar - 15:30

Mandarax...J. Verne a fost un precursor al literaturii sf, creand viziuni asupra viitorului ,sunt sigura ca i-ai citit cartile. Cine isi imagina ca intr-o zi oamenii "se vor plimba cu Nautilus" ? Sau se va merge spre luna? In Fringe sunt si basme dar mie mi-a placut in mod special teoria lor cu universurile paralele.Asta nu te-a pus pe ganduri? De ce nu ar exista asa ceva? Genetica a luat nastere pe la 1900
ca stiinta ,so, suntem mici copii. Dar, se poate ca stiinta sa fie mai avansata decat stim noi..
Asgard
Asgard
2
2


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Mandarax Vin 30 Mar - 16:29

Imi place foarte mult SF-ul. Fringe este un low-budget, ciar si in gandire. Cred in universurile paralele, daca ai vazut Stargate este si acolo tema. Stargate mi-a placut. Toate trei. Mi-a placut Jules Verne si mi-a placut cel mai mult Dune. Daca ai citit Dune, nu exista nici macar o gresala acolo, Frank Herbert a dat dovada de o cultura peste puterea de intelegere. Evident, ecranizarile au fost slabute, mai mult mi-a placut cea veche, dar nu dezvolt ca asta e topic de seriale.
Oricum, este vorba de arta si este vorba de kitsch. Fringe face parte din a doua categorie.

Mandarax
Mandarax
4
4


Sus In jos

SERIALE - Pagina 6 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 14 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum