GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+5
daniell
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
9 participanți

Pagina 5 din 33 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Sam 17 Feb - 21:38

Eu ma concentrez degeaba Laughing Nu gasesc nimic...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Sam 17 Feb - 22:06

Ce poate fi din trei litere in prima imagine ? scratch
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Sam 17 Feb - 22:19

Sa fie sol? Rolling Eyes Ar mai fi pom, ram... Dar nu-mi dau seama ce e a doua poza.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Sam 17 Feb - 22:24

Vreti ajutor?  Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Sam 17 Feb - 22:26

Sa-l ceara shadow. Eu sunt prea mandra rolling on the floor rolling on the floor
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Sam 17 Feb - 22:29

Laughing Laughing Apoi, o sa va las sa va chinuiti. Nu ma deranjeaza deloc.  Very Happy

Orgoliosilor! Ce vedeti in prima poza? O padure. Padurile sunt de mai multe tipuri, da? Razz In a 2-a poza ce vedeti? Un indicator cu niste orase? Pai, ia ganditi-va ce-i cu orasele alea.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Sam 17 Feb - 22:40

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 10040Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 10040Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 10040 si maine e o zi Laughing Laughing .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Sam 17 Feb - 22:42

Si eu care ma gandeam ca ti-a picat fisa. Razz Dar ai dreptate. La mine te strambi? gun Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Sam 17 Feb - 23:30

La ultima este ag dar sa nu zici ca in prima e vorba despre des Very Happy ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Dum 18 Feb - 10:49

La ultima de ce sa fie ag? Slatina si Caracalul sunt in ot Very Happy
Iar desagul e mai corect spus desaga Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Dum 18 Feb - 12:11

Este corect si desag , cuvantul exista ... am spus ag fiindca Pitestiul e mai cunoscut Laughing , dar ai dreptate , poate fi ot sau cu totul altceva : hormonelul Simplei este imprevizibil rolling on the floor ...

Daca folosim ot ar putea fi fag ot , mult mai corect decat des ag .... aia sunt fagi ? scratch
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Dum 18 Feb - 12:13

Laughing Laughing NU ma pricep la pomi. O asteptam pe atat de simplu sa ne lamureasca Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Dum 18 Feb - 15:13

Da, aia sunt fagi. Razz E-o padure de fagi acolo. In doi ati ajuns la raspunsul corect. Smile Asa ca vin c-o imbratisare si c-o floare... pentru amandoi. big hug flower
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Dum 18 Feb - 15:21

La prima tot la foi ma gandeam... de la padurea de foioase Laughing Fagul nu mi-a trecut deloc prin cap. Felicitari lui shadow ok Felicitari si autoarei, ca a reusit sa ne incurce Razz ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Dum 18 Feb - 15:25

Avand in vedere ca fac toata ziua foc, era normal sa ma gandesc la lucruri legate de asta. Laughing Felicitari si voua ca n-ati stat prea mult incurcati. Laughing Am incercat sa nu fie chiar atat de evident, ca ne atrofiem neuronul. Laughing Trebuie sa-l punem la incercare. Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 5 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 33 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum