GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+4
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
8 participanți

Pagina 25 din 33 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 20 Ian - 10:35

Florine , imaginea aia e un simbol  ... ce cuvant format din patru litere iti trece prin cap cand vezi Machu Picchu   ?  ''colo'' ?! Surprised
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 20 Ian - 11:26

Mie din 4 litere nu-mi trece niciunul Laughing Toate-s mai lungi.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Lun 20 Ian - 11:58

Surprised Ahaaa, m-am prins. Laughing
E PI + PERU Adica PIPERU. Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 20 Ian - 12:02

La asta as avea de comentat. Cum sa pui ca solutie un cuvant in forma asta? Rolling Eyes  Asa ceva nu votez Very Happy Mi se pare incorecta.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 20 Ian - 19:48, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Lun 20 Ian - 12:08

Si mie mi se pare incorecta. Very Happy
Dar cred ca la asta s-a gandit shadow cand a zis cumva intre articulat si nerticulat.
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 20 Ian - 13:08

De acord cu voi , puteti vota si cu rosu , nu ma pot supara Razz : am postat pozele de pe telefon si nu mi-am dat seama pe moment , abia cand am intrat pe calculator am realizat  greseala si am venit cu precizarea ca solutia nu are o forma corecta  confused  .

Ma intreb doar daca acest fapt v-a impiedicat sa gasiti Peru la a doua imagine ?   Very Happy Laughing
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 20 Ian - 19:53

Nici nu mi-a trecut prin cap ca ar fi vorba de tara. Nu se vedea toata in poza (nici macar simbolic) Very Happy Ce-ar fi sa pun si eu o poza cu telefericul de la Busteni, iar solutia sa fie Romania? confused
Asta e....trecem mai departe Smile Mai dam si rateuri. Important e sa jucam si sa ajungem la solutii Very Happy Florin a ajuns  ok  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  myrk Mar 21 Ian - 0:49

Laughing Piperu. Verde sau rosu? Laughing

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mar 21 Ian - 9:32

Fara putin ajutor din partea lui shadow nu ajungeam nici eu. Nu m-a dus deloc mintea la Peru. Very Happy
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Mar 21 Ian - 10:53

Eu daca vad turnul Eiffel fac legatura cu Paris sau Franta , un cangur cu Australia , Zidul Chinezesc nu mai vorbesc , Statuia libertatii cu SUA , si exemplele sunt cu zecile .
Daca dati un search pe google pentru Peru primele imagini vor fi cu Machu Picchu . Mai nou , acest sit arheologic a fost inclus pe lista celor sapte minuni a lumii moderne ... asta ca o paranteza la joc  Laughing ... am sa fiu mai atent pe viitor , e clar ca vedem si intelegem lucrurile sau o parte din ele diferit si e firesc sa fie asa ...

 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Peste-1389892624  Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 ?url=https%3A%2F%2Fwww.polarsteps
solutia 5 + 4 = 7
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mar 21 Ian - 11:32

De cand 5 + 4 = 7? Very Happy Ori e 3 prima, ori e 9 ultima. Care e adevarata?
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Mar 21 Ian - 11:57

Laughing ... 5 + 4 = 9

Imi cer scuze ... de dimineata am in fata ochilor doar cifre Very Happy ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Mar 21 Ian - 12:11

Atunci e clar. PESTICIDE. Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Mar 21 Ian - 12:17

Cool  nu se poate mai clar ! ok
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  myrk Mar 21 Ian - 16:06

E cat se poate de claru. De ce nu pesticidu? Laughing

ok , Florinu! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 25 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 33 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum