GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De prin lume adunate

+25
SoulOfOcean
shadow
Pingu
habibi77
elis27
Queensland
Obi-Wan Kenobi
parwous
serpico
mrs nobody
tano carridi
iubaretu
seaman65
Demostene
fotohobby
Radu
atat de simplu
cara.mia26
aspidistra76
Mr Nobody
dragos
openmind72
kitty
snow
pitulicea
29 participanți

Pagina 13 din 22 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Urmatorul

In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 21:02

Rezumarea primului mesaj :

10.000 de chinezi vor fi castrati cu forta de guvern

Aceasta masura a oficialilor chinezi este un soi de pedeapsa pentru cei care au incalcat legile politicii demografice din sudul Chinei, unde planningul familial este foarte strict. Guvernul doreste prin acesta castrare fortata sa opreasca cuplurile sa aduca mai mult de un copil pe cap de familie. Astfel a fost pusa in aplicare, incepand cu 7 aprilie, campania de castrare in provincia sudica Guangdong, care va dura 20 de zile. 1.300 de indivizi, care au refuzat interventia abuziva, au fost deja arestati si acuzati ca s-au opus legilor statului.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 11 Mar - 19:55, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Vin 24 Ian - 22:29

Ce vandalism. E trist ca se ajunge la asa ceva...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Vizitator Vin 24 Ian - 22:40

A fost si pe la noi ceva asemanator Pingule, cred ca nici nu erai nascut pe atunci, in 1990. La min. 36 poti vedea si incendierea unui autobuz, asemanator cu imaginile din Kiev, s-a dat foc si Palatului Victoria (sediul guvernului) si ce folos...tot demonstrantii au platit, minerii au casapit cetatenii si ce n-au reusit eu au facut poliitistii. Iliescu a ramas bine merci la Cotroceni, si a multumit minerilor pentru ''curatenia'' facuta. Au mintit si i-au manipulat pe prostanacii aia de mineri, au scos castanele din foc cu mana lor... Au fost multe asemenea episoade, nu am rabdare si nici nu vreau sa le caut, ma mahnesc. Le poti gasi tu daca te intereseaza. Incet, incet insa manifestatiile si-au pierdut din forta si pana la urma s-a asternut tacerea.

Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Pingu Vin 24 Ian - 22:42

Mineriadele la noi a fost mai mult o lupta comandata de cineva, aici e vocea strazii.
In Grecia acum 2-3 ani un copil a fost impuscat mortal de un politist nu mai stiu cauza si s-a incercat musamalizarea. Sa vezi ce a fost in Atena in a-2-a seara.
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Vizitator Vin 24 Ian - 22:46

Pingule, mineriada a fost comandata tocmai impotriva Vocii strazii, cum o numesti tu.  Uita-te la film si apoi poti comenta. Sunt si pozitii ale jurnalistilor straini aflati la fata locului, poate ca este interesant.
Ca doar nu au luptat minerii cu aerul.

scuze , la min 17-18 este faza cu autobuzul si ce planuiau sa mai faca
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Vizitator Vin 21 Feb - 18:31

Este oribil la ce s-a ajuns in Ucraina. Continua sa curga sange in Kiev, dupa ce presedintele Viktor Ianukovici a ordonat inabusirea protestelor incepute acum 3 luni. Ceea ce parea sa fie o manifestatie cu accente de violenta impotriva puterii pro-rusesti si anti-europene, s-a transformat intr-un masacru.
In sfarsit, se pare ca puterea cedeaza si vor avea loc alegeri anticipate.

De prin lume adunate - Pagina 13 <a href=De prin lume adunate - Pagina 13 Yzyp  " />
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  SoulOfOcean Dum 23 Noi - 10:33

Eu urmăresc știri și articole despre Statul Islamic.
SoulOfOcean
SoulOfOcean
2
2


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  shadow Mier 7 Oct - 17:53

Putin a reusit sa iasa din izolarea economica si diplomatica la care a fost supusa Rusia  dupa ocuparea Crimeei si amestecul in treburile interne ale Ucrainei , prin implicarea directa in razboiul din Siria : au inceput cu ceva raiduri aeriene , acum au bombardat cu rachete de croaziera trase de pe nave militare aflate in Marea Caspica .

Occidentul pare fara replica deocamdata , vina oricum le apartine  , au tolerat prea mult regimul Bashar , chiar si asa zisul stat islamic , dandu-i astfel timp lui Putin sa se implice : el cu bombardamentul , noi cu refugiatii , mi se pare corect , nu ? Very Happy
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Vizitator Joi 8 Oct - 9:18

Reactii au aparut si multi se tem ca Putin are exact interesele pe care le-a avut cand a ocupat Crimeea. Numai ca Rusia merge inainte si dupa bombardamente vrea sa trimita "voluntari" la sol care se vor alatura trupelor siriene de la sol, lucru ce reprezinta o provocare serioasa pentru politicile regionale ale unor pioni importanti precum Turcia, SUA sau chiar NATO.
Mai mult decat atat, gruparile insurgente, care pana acum s-au opus regimului lui Assad si Statului Islamic, au anuntat ca nu vor sa participe la „procesul de pace” initiat de Putin, acuzandu-l pe liderul rus ca vrea sa ocupe Siria.
Cat despre izolarea economica si diplomatica a Rusiei, eu cred ca nu i-a durut niciunde. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Vizitator Joi 8 Oct - 11:47

Daca intra Putin terestru in Siria, nici ca-l mai scoate cineva de acolo Very Happy
Si cine sa-l Opreasca, Obama? Mai neinspirat ca presedintele asta si echipa lui in politica externa, nici nu cred ca a mai avut America. Sorry, mister Obama, cu toata simpatia...ca de altfel chiar imi sunteti drag. Razz
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  shadow Joi 8 Oct - 21:44

Ce rai sunteti ! Laughing Pana acum vreun an toata lumea critica America pentru interventii militare in state cu probleme , ca si-a asumat unilateral rolul de jandarm mondial , etc ...
Uite ca in Siria nu au mai intervenit si s-a ajuns in aceasta situatie stupida in care Rusia trage foloase si Europa ponoase .
Deja au intervenit terestru , cu trupe , normal ca n-au sa mai plece o vreme de acolo .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 31 Mar - 11:15

In Bangladesh exista o lege care permite autoritatilor sa aresteze elevii cu varste mai mari de 15 ani care copiaza la examene.

Laughing Laughing Aoleo si vai de mine. Pai daca ar fi la noi o lege ca asta, 90% dintre studenti ar fi la inchisoare.... si 90% dintre elevi tot acolo.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  atat de simplu Joi 31 Mar - 11:28

Foarte buna legea asta. Laughing Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 31 Mar - 12:00

La noi, pana si politicienii tot acolo ar fi Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  shadow Mier 9 Noi - 20:13

Statele Unite au intrat in era Trump .
Al 45-lea presedinte de la Casa Alba a promis o renastere a tarii din toate punctele de vedere , economic , social si politic : probabil  acest discurs a si facut diferentza  ... nu cred toate balivernele care s-au spus in campanie ,dar  banuiesc ca Donald va fi un presedinte bun pentru America , nu si pentru Europa .  Very Happy Laughing
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Annmarie Lun 13 Mar - 17:32

Noi suntem in ei.

Ei nu sunt in Noi.
Teorie Very Happy
Annmarie
Annmarie
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 13 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 22 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum