GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De prin lume adunate

+25
SoulOfOcean
shadow
Pingu
habibi77
elis27
Queensland
Obi-Wan Kenobi
parwous
serpico
mrs nobody
tano carridi
iubaretu
seaman65
Demostene
fotohobby
Radu
atat de simplu
cara.mia26
aspidistra76
Mr Nobody
dragos
openmind72
kitty
snow
pitulicea
29 participanți

Pagina 14 din 22 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 22  Urmatorul

In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 21:02

Rezumarea primului mesaj :

10.000 de chinezi vor fi castrati cu forta de guvern

Aceasta masura a oficialilor chinezi este un soi de pedeapsa pentru cei care au incalcat legile politicii demografice din sudul Chinei, unde planningul familial este foarte strict. Guvernul doreste prin acesta castrare fortata sa opreasca cuplurile sa aduca mai mult de un copil pe cap de familie. Astfel a fost pusa in aplicare, incepand cu 7 aprilie, campania de castrare in provincia sudica Guangdong, care va dura 20 de zile. 1.300 de indivizi, care au refuzat interventia abuziva, au fost deja arestati si acuzati ca s-au opus legilor statului.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 11 Mar - 19:55, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  shadow Vin 23 Mar - 21:39

O mai tineti minte pe Cynthia Nixon ?  A jucat-o pe Miranda in ''Totul despre sex''.
Ei bine frumoasa doamna si-a depus candidatura pentru postul de guvernator al statului New York la viitoarele alegeri . Noutatea n-ar fi ca este femeie ci faptul ca este casatorita cu o alta femeie  Cool  ...

Am vrut sa postez subiectul la topicul despre homosexuali dar este blocat nu stiu din ce motive , cert este ca nu exista un astfel de precedent si o eventuala castigare a alegerilor de catre distinsa doamna ar demonstra inca odata ca dragostea intre persoane de acelasi  sex este o normalitate in unele parti ale lumii : care or fi mai civilizati , ei sau noi ? Very Happy
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Vin 23 Mar - 22:59

E o normalitate printre oameni anormali Very Happy Poate ca sunt civilizati, dar normali nu-s Very Happy
Ar demonstra, inca o data, ce alegeri proaste fac oamenii. Macar n-am fi singurii care alegem fara sa gandim Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 21 Ian - 10:11

De-asta il iubesc eu pe Trump two heart Pot sa-l iubesc, pentru ca nu ma las spalata pe creier si pentru ca nu-s progresista. Vin vremuri grele si "murdare" cu Biden la carma. Biden care e doar o marioneta in mana ocultei.

Pentru neinformați sau manipulați (spalati la creier)!
TRUMP A FOST UN MARE PREȘEDINTE
„Va fi nevoie de timp pentru ca realizările președintelui Donald Trump să fie apreciate pe deplin”, a afirmat analistul politic Dick Morris, la Newsmax TV, fost consilier al președintelui democrat Bill Clinton.
„Cea mai bună replică care îmi place este cea a lui George Bernard Shaw; el a spus: „Istoria va spune minciuni ca de obicei. Cred că va dura ceva timp până când istoria se va întoarce, și s-a întâmplat cu alți președinți cu un singur mandat.”
„Scoaterea de către Trump a SUA din Acordul climatic de la Paris, un tratat internațional privind schimbările climatice, a fost un act care va fi apreciat mai mult în viitor. O parte din motivația președintelui, în ciuda faptului că a fost demonizată de stânga, este că pactul nu va determina China să-și reducă emisiile de carbon.”
„Ceea ce a făcut este că a permis fracturarea hidraulică și forajul petrolului în larg pe pământurile naționale", a spus Morris. "Și rezultatul a fost că a existat atât de mult gaz natural încât acesta a înlocuit practic cărbunele ca sursă de producere a energiei electrice, iar țara din lume care și-a redus emisiile mai mult decât oricare alta a fost Statele Unite".
„Bărbatul care părăsește funcția astăzi a fost un „mare” președinte.”
„Realizările sale sunt absolut uluitoare. Dacă v-aș fi spus înainte ca Trump să intre în funcție că va realiza toate aceste lucruri, nimeni nu ar fi crezut. Cel mai evident lucru este cea mai mare creștere a locurilor de muncă pe care am avut-o vreodată și, mai important, prima dată în istoria modernă când decalajul dintre bogați și săraci s-a închis - în venit, nu încă în avere, durează câțiva ani, dar în venit”, a afirmat Morris.
„Decalajul dintre Anglo Saxoni (albi) și venitul gospodăriilor hispanice și negre s-a redus, de asemenea, substanțial.”
De asemenea, Morris l-a creditat pe Trump cu oprirea imigrației ilegale în SUA, renegocierea NAFTA și practic inventarea „unei noi forme de diplomație ca alternativă la război” atunci când oamenii doreau trupe trimise în Iran și când oamenii „fierbeau în privința Chinei”.
„În loc să sancționeze țările, spunând: „Nu tranzacționați cu această țară”, el a vizat persoanele din acele țări care erau liderii regimului, foarte eficient în Venezuela, de exemplu. Li se refuză accesul la sistemul financiar global. Și atunci când fură bani, nu au ce să facă cu ei. Îi pot pune sub pernă, dar nu pot scrie un cec cu ei", a declarat fostul consilier.
Viorel Patrana
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 21 Ian - 10:33

Cel mai mare presedinte al Americii Laughing Laughing Laughing  Nu-i senil deloc. E doar o parere. Nici marioneta nu-i Very Happy

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  shadow Joi 21 Ian - 18:42

Este usor sa razi de imperfectiunile sau micile defecte ale unui om incercand sa-i minimalizezi meritele ...

Biden a fost in copilarie balbait ,  afectiune sau cum s-o fi numind , cu care a luptat si in mare parte a reusit sa o invinga , sa o controleze .
Ca revine reapare in anumite momente de presiune sau stres e absolut normal , ca unii profita de acesta situatie incercand sa improaste cu noroi e altceva .
Pana la urma are aproape 80 de ani , nu poti sa-i ceri sa se exprime ca la 50 .

A fost 36 de ani senator si 8 ani vicepresedinte SUA , o viata si o experienta  politica pe care foarte putini o au ,  daca nu-si pierdea prima sotia si doi copii probabil era presedinte mai de mult .

De partea cealalta Trump , un mare afacerist , dar fara experienta politica ,populist , arogant , nationalist si rasist   : calitati cu care a reusit sa corupa parte din americani sa-l voteze presedinte acum 4 ani , nu mai spun de ajutorul rusilor  .

Morris minte cu nerusinare , sau mai degraba as crede ca sunt doar vorbe fara noima puse pe seama lui de propaganda trampista de la noi , fiindca si asta e o alta discutie , exista trampisti peste tot in lume Very Happy  .

- Scoaterea din acordul de mediu facea posibila dezvoltarea industriilor poluante si ieftine , un lucru care ne afecteaza pe toti . Daca China polueaza hai sa poluam si noi ? Daca vecinul meu arunca gunoiul pe marginea drumului , hai s-o fac si eu ?
- Cel mai mare numar de locuri de munca si decalajul micsorat intre bogati si saraci :  chiar crezi asemenea tampenii cand SUA anunta cea mai mare rata a somajului din ultimii 70 de ani ??
Iar de aici un intreg tavalug : scaderea nivelului de trai , oameni fara case , saracie ...
- Decalajul dintre albi si hispanici s-a redus substantial rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor  ... inainte sau dupa inceperea construirii marelui zid dintre SUA si Mexic ?  

Cum poti lua asa ceva de bun , chiar nu inteleg  ?

Eu am urmarit cap-coada toata predare-primirea de ieri  , in fapt doar primirea fiindca Trump n-a avut bunul simt sa participe , a tinut un discurs penibil in fata catorva zeci de simpatizanti dupa care a plecat in Florida .
Biden are alura de presedinte , Trump de dictator  : bine , pana si dictatorii au sustinatorii lor altfel n-ar fi ajuns Hitler si Stalin unde au ajuns si au facut ce au facut  ...

Daca vrei sa discutam pe teme politice vina cu surse credibile sau pareri proprii altfel nu are rost sa pierdem vremea amandoi prin acest topic .

ps - George Bernard Shaw a decedat in 1950 , de atunci si pana astazi s-au succedat 15 presedinti la Casa Alba dintre care 5 cu un singur mandat : nu stiu ce relevanta are citatul cu pricina ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 21 Ian - 19:12

Esti un globalist. confused Eu inteleg de ce vezi asa lucrurile. Un lucru mi-e clar. Nu vezi adevarul Smile E treaba ta.
Un globalist nu are cum sa inteleaga un conservator, un ateu nu are cum sa inteleaga un om care are credinta. Lucrurile-s clare. Mintile noastre sunt stapanite de duhuri diferite Wink
Banuiesc ca ai citit destul si din diverse surse, de stii atatea. Nu te mai indemn sa citesti. E degeaba, dupa cum vad Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 27 Ian - 9:12

Ziceti voi ce vreti, ziceti ca sunt nebuna, dar nimic nu e in regula cu alegerea si numirea lui Biden Evil Bine, frauda de la votare e arhicunoscuta, dar si mascarada de dupa e ca un teatru grotesc. Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 27 Ian - 20:44

Asa e, cum zice shadow. Bietul Biden. Sa-i plangi de mila, nu alta.
Totusi, eu tot pe Trump il iubesc. two heart Si nu doar eu. Sunt multi cei care il iubesc. Daca n-ar fi fost fraudate alegerile, Trump ar fi fost din nou presedinte.  


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Sam 30 Ian - 19:57

Sa vedem ce se mai intapla prin lume. Mor oameni. Interesant. Vaccinul miraculos nu e asa miraculos. De fapt, el e miraculos in continuare, dar si virusul e la fel de miraculos. Naste tulpini peste tulpini Very Happy Dar numai de cand a inceput vaccinarea. Cred ca se razbuna  Laughing
Israel passes 4,500 COVID deaths as officials said stumped by high case count
https://www.timesofisrael.com/israel-passes-4500-covid-deaths-as-officials-said-stumped-by-high-case-count/?fbclid=IwAR1ukOn2_MDSDExvrtTvNL9t1u5v2fNqYq5UmPpJuOiz6oV8SNQHyM18RSE
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  shadow Dum 31 Ian - 15:32

Da , foarte interesant , doar ca nu sunt de acord  Laughing .
Sa va  dau  cateva cifre la zi  si apoi tragem concluzii :
- Franta : 67 milioane locuitori - 75.000 decese covid -  un deces la 890
- Romania : 18 milioane locuitori - 18.000 decese covid - un deces la 1000
- Suedia : 10 milioane locuitori - 11500 decese covid  - un deces la 870
- Israel : 9 milioane locuitori - 4800 decese covid  -  un deces la 1870

La o singura privire se observa ca Israelul sta neasteptat de bine , are un numar de decese injumatatit fata de celelalte tari , numar raportat la populatie .
Au vaccinat o treime din populatie , efectele se vor vedea incepand cu luna martie , nu acum .
Vorba Pitulicei , vedem paiul dar nu si barna  Razz , vrem sa moara capra vecinului dar ea ne face in ciuda si  fata 2 iezi  Laughing Laughing .
Of ,of !
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 18 Feb - 20:05

Laughing Laughing Laughing Asta-i buna!

CDC-ul american este acuzat că a falsificat şi a umflat cu 1600% numarul deceselor de Covid în campania electorală pentru a-l favoriza pe Biden, pretinzând că este vina lui Trump pentru decesele comunicate în fals!
https://raintv.eu/cdc-ul-american-acuzat-ca-a-falsificat-a-umflat-cu-1600-numarul-deceselor-de-covid-19/?fbclid=IwAR3yxmRMTpRnmQaPhFtTaN8IjDkEqbNwp4-ForYzw9TazFA1OCYfDF3fpT8

Stiam ca le-au umflat... si la ei ca si la noi, dar chiar in halul asta? Laughing Laughing Nesimtirea pe timp de "pandemie", n-are limite.
Care pandemie daca cifrele sunt atat de umflate? Very Happy Aia in care credeti voi. rolling on the floor
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mar 23 Feb - 20:16

Cea mai buna veste, pe care o astept de cand a inceput farsa pandemiei clown
Se pregătește un al doilea Tribunal Nurenberg – cel mai mare proces din toate timpurile
https://bucovinaprofunda.com/2021/02/22/tribunal-international-pentru-judecarea-pandemiei-se-pregateste-un-al-doilea-tribunal-nurenberg-cel-mai-mare-proces-din-toate-timpurile/?fbclid=IwAR3XH2BaBMX7_2Se6SkHUGsqC3yN5e1JtvRbkCEpqaOlySjAlfsMlDBdp5w
E timpul sa se spuna adevarul, sa inteleaga toti ca au trait intr-o mare minciuna.  Cine vrea sa traiasca asa in continuare, sa se inchida in casa, sa-si puna 6 masti una peste alta, sa se vacineze de 3 ori pe zi, dupa fiecare masa ... sa traiasca in frica, la fel ca in ultimele luni. Nu-i impiedica nimeni, dar sa nu-i traga si pe altii in spaimele si isteriile lor.
confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 9:40

O scrisoare deschisă adresată oficialităților israeliene, semnată de doi avocați, Ari Suchovolski și Ruth Machanes demască manipularea autorităților israeliene, blocarea accesului la informare corectă și completă, și condamnă presiunea socială și mediatică asupra cetățenilor pentru a accepta să se injecteze cu un vaccin despre care Autoritățile Sanitare din Israel au susținut că este avizat de FDA!
Presiunile exercitate au fost atât economice cât și sociale:
- amenințări că nu vor fi primiți la muncă dacă nu se vaccinează, acestea venind atât din partea asociațiilor de producători Israelieni cât și din partea Ministrului Sănătății, a dlui Yuli Edelstein;
- amenințarea că ajutoarele sociale vor fi tăiate pentru persoanele nevaccinate;
- amenințarea cetățenilor că nu vor putea intra în niciun spațiu public dacă nu se vaccinează;
- celebrități și influenceri locali care au promovat intensiv campania de vaccinarea;
- mașini cu megafoane care circulau pe străzi “invitând” lumea la vaccinare;
- telefoane repetate și agresive venite de la autorități “invitând” lumea la vaccinare;
- stimulente financiare primite de cei care acceptau să se vaccineze, precum cazare gratuită în diverse hoteluri private, acces gratuit pentru diverse facilitați, zile libere plătite, diverse alte compensații bănești date de companiile private sau de stat.
Această scrisoare reprezintă “un strigăt de ajutor”!


Cam asta se intampla in Israel, acolo unde lumea "se inghesuie" la vaccinare Smile De buna voie, intr-adevar Sad Iar noi, ii luam si ii dam ca exemplu. Noi, adica voi Very Happy
Imi explica si mie cum e cu binele asta facut cu forta?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  myrk Lun 1 Mar - 14:45

Nu-ti explica nimeni pentru ca nu stie nimeni ce se intampla, cu adevarat. Eu am intrebat medicul de familie despre vaccin si a zis ca nu stie. Nu a zis nici da, nici ba. Cert e ca vecina de la 3 s-a imbolnavit de dragalasa boala. Trei saptamani a zacut la pat si l-a imbolnavit si pe frati-su. Deci virusul circula, inca.

Oricum, orice act medical nu poate fi impus fortat. Dar se pare ca in ziua de azi orice e posibil. Deci, nu stiu. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mar 9 Mar - 20:22

Daca vreti sa stiti ce se mai intampla in Israel, va spun eu Laughing  Ceva ce pe mine ma bucura.

Doi avocați israelieni, din Tel Aviv, Ruth Machnes și Arie Suchovolsky, au acționat Statul Israel în judecată, la Curtea Penală Internațională de la Haga, pentru încălcarea Codului de la Nuremberg cu ocazia supunerii populației Israelului la experimentul medical genetic al injectării cu vaccinul Pfizer/BionTech, aflat peste tot în lume (și, deci, și în România) în faza a treia a testelor clinice.
Nu știu ce șanse are acest proces (în august 2020, avocatul Suchovolsky, împreună cu un avocat din Dallas, Texas, a mai acționat și China, în fața aceleiași Curți de la Haga, pentru cauzarea artificială a covid), dar informațiile din cerere, pe care am reușit să o descarc de pe filmulețul pus pe youtube, mai jos indicat, sunt demne de luat în considerare.
De exemplu, cei doi arată că, în secret, Pfizer a semnat un contract cu primul ministru israelian, prin care se obligă să furnizeze gratuit și cu prioritate serul, în schimbul punerii la dispoziție, de către statul israelian, a tuturor datelor cu caracter personal și secret colectate de la populația vaccinată. Deși contractul nu a fost niciodată publicat (same old story - nici contractul cu Comisia Europeană nu este publicat), guvernul israelian a recunoscut existența sa, ba chiar a emis legi și a pus în aplicare strategii de implementare, inclusiv contra voinței manifeste a unora dintre cetățenii vizați de experiment. Primul ministru a spus în repetate rânduri că este vorba de un experiment, unic în istorie. Presiunea socială și mediatică, severa atmosferă de frică și coerciție, programarea la vaccinare în lipsa oricărei opțiuni a individului, blamul public contra dizidenților sau a nehotărâților, toate acestea fac din participarea la acest experiment o obligație foarte sever sancționată legal, social și economic. De exemplu, se arată în cerere că angajatorii sunt mandatați de guvern să amenințe angajații că vor fi trimiși obligatoriu în concediu fără plată, în caz de refuz al vaccinarii, că ministrul sănătății a anunțat un proiect de lege prin care se va interzice venirea la muncă a celor nevaccinați, precum și refuzul ajutoarelor de șomaj, și că vehicule special destinate urlă permanent anunțuri că populația este obligată să vină la vaccinare, în timp ce participarea la activități sociale, culturale sau de învățământ sunt pe cale de a fi interzise celor nevaccinați. Interesantă este și referința la campania de shame and blame care s-a dezlănțuit în mass media, la care participă tot felul de celebrități și politicieni - cam ceea ce se întâmplă, în mare, și la noi.
Or, în opinia celor doi avocați (care pretind că reprezintă o întreagă comunitate, Anshel Emet, compusă din avocați, medici și activiști militanți anti-dictatură sanitară), aceasta înseamnă o evidentă încălcare a unui principiu al Codului Nuremberg, adică liberul și informatul consimțământ la experiment.  
Cea mai șocantă informație din cerere este aceea că 41% din personalul din poliție, armată, educație și sistemul sanitar au sau au avut efecte adverse severe. În opinia celor doi avocați, această este o evidentă încălcare a unui al doilea principiu al Codului Nuremberg - dacă experimentul medical pune în pericol sănătatea, integritatea fizică sau viața indivizilor, trebuie încetat deîndată și chiar interzis.
Pentru diversele „organe”, precum și pentru ciripitori și algoritmii de cenzura ai feisbuc - precizez că nu sunt afirmațiile mele, ci afirmațiile din cererea adresată Curții de la Haga, cerere care precizează că are anexate foarte multe dovezi (oficiale sau din presă) atașate ca anexe. Fiind vorba de avocați, se poate intui că aceste afirmații nu sunt invenții.
Încă o dată, nu știu ce șanse de succes are o astfel de cerere.
Certific, însă, că există o acțiune la Tribunalul Uniunii Europene, formulată de niște avocați germani, în numele unor medici și profesori, prin care se cere anularea autorizației provizorii de punere pe piață a vaccinului Pfizer/BionTech, acțiune față de care voi depune personal o cerere de intervenție lunea viitoare. Cu ocazia motivării intervenției, am descoperit studii ale organizației Health Human Services din care rezultă că doar 1% dintre efectele secundare și adverse ale vaccinului Pfizer/BionTech sunt raportate, restul fiind ocultate, precum și faptul că, față de vaccinul anti-gripal comun, cazurile de șoc anafilactic sunt de 10 ori mai multe.
Fact checkers nu au decât să verifice realitatea celor spuse în cele două cereri - adevărul faptic va ieși la iveală, mai devreme sau mai târziu. Coafarea realității prin cenzură sau interzicerea unor opinii nu are viață lungă.    
Gheorghe Piperea

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 14 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 22 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum