GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Somnul ratiunii naste monstri

+15
shadow
itina
myrk
seaman65
sharp00714
Nana_Duval
dragos
atat de simplu
fotohobby
mrs nobody
Radu
costica19
habibi77
snow
pitulicea
19 participanți

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mar 6 Apr - 19:49

Rezumarea primului mesaj :

Ucis in bataie de un 'smecher' cu BMW

Un tanar de bani gata din Craiova a omorat un batran pe trecerea de pietoni, pe motiv ca traversa prea incet
Tragicul eveniment s-a petrecut chiar in Vinerea Mare, pe Bulevardul Dacia din Craiova. Pavel Rentea iesise la plimbare cu nepotica lui de sase ani. Pentru ca nu s-a grabit sa traverseze strada, Cosmin Dragan, un interlop din oras, l-a luat la bataie pe batran sub privirile ingrozite ale fetitei. Acesta a facut stop cardiac si a murit cateva ore mai tarziu la spital.
Agresorul in varsta de 22 de ani a fugit de la locul accidentului, insa s-a predat ulterior politiei.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mar 5 Apr - 11:07, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  atat de simplu Joi 24 Feb - 20:15

Nu cred ca una dintre ele ar fi putut actiona dintr-un sentiment de frica fata de cealalta.Daca cele doua au facut ce au facut de buna voie, sunt la fel.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  dragos Joi 24 Feb - 20:20

unde e filmuletul?
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Joi 24 Feb - 20:27

Dragos, eram convinsa ca o sa ceri filmul. Si eram convinsa ca daca va fi cineva curios sa-l vada, tu vei fi acela Laughing Laughing
Cauta-l pe youtube. Pana o sa dai se el, o sa mai vezi si altele...la fel Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  fotohobby Joi 24 Feb - 20:30

Ce fel de frica? confused

fotohobby
5
5


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  atat de simplu Joi 24 Feb - 20:34

Frica de mama, frica de fata...frica de urmari daca nu accepti..etc.Mai conteaza?Ideea era sa nu faci ceva silit, din oricare motiv..pentru ca atunci lucrurile se schimba:exista un calau si o victima.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  dragos Joi 24 Feb - 20:37

nu merita efortul
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Joi 24 Feb - 20:37

Mama nu parea a fi calau, iar fata nu parea deloc a fi victima Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  atat de simplu Joi 24 Feb - 20:40

Eu am raspuns la intrebarea pusa de Foto.Concret.Nici mie nu mi se pare ca una ar manipula-o pe cealalta..dar fiecare are dreptul la propria opinie.Desi Foto era doar curios... Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  fotohobby Vin 25 Feb - 21:20

Pai eram curios de unde a aparut in discutie frica. Feministele sigur nu sunt revoltate pentru ca mama si-ar fi terorizat fiica, ci pentru ca a prezentat-o ca pe un obiect sexual. Si, suprema blasfemie, a sustinut si ca nu stie sa se spele singura pe spate! What a Face

fotohobby
5
5


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mar 5 Apr - 13:07

Un tanar care se credea Neo din Matrix s-a aruncat de la etajul 10
Un tanar s-a sinucis duminica aruncandu-se de la etajul al zecelea al unei cladiri din Timisoara, politistii spunand ca acesta ar mai fi incercat, cu cateva ore inainte, sa se arunce de la etajul al patrulea al unui alt bloc, fiind insa salvat si dus la spital, de unde a fost lasat apoi sa plece.
Potrivit anchetatorilor, tanarul de 28 de ani le-a spus ca a incercat sa sara de pe bloc deoarece credea ca este personajul Neo din filmul "Matrix", iar prin gestul sau l-ar fi aparat pe Dumnezeu.


Tanarul a vrut sa-l apere pe Dumnezeu, dar Dumnezeu nu l-a aparat pe el Very Happy
Inca un nebun.... in minus Very Happy incepand de azi. Nici nu stii daca sa razi, ori sa-ti faci cruce.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  Nana_Duval Mar 5 Apr - 13:14

cred ca responsabil pt viata lui e medicul care i-a dat drumul..
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  sharp00714 Mar 5 Apr - 13:15

Laughing Laughing Dumnezeu sa-l odihneasca!!! Nu e de ras, da' nu m-am putut abtine!!! Doamne iarta-ma!!!! Angel
sharp00714
sharp00714
4
4


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  Nana_Duval Mar 5 Apr - 13:16

si te-a iertat! Laughing
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  sharp00714 Mar 5 Apr - 13:20

Laughing Laughing Angel
sharp00714
sharp00714
4
4


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mar 5 Apr - 13:22

Laughing Laughing
Trist e ca se fac si se difuzeaza astfel de filme.
Eu n-am vazut Matrix.... Nu stiu despre ce-i vorba. Am vazut inceputul si dupa primele 2 minute am plecat la bucatarie sa spal niste vase, ca mi se parea mai incitant Very Happy
Dar daca poate influenta in asemenea masura pe altii, cred ca nu-i un film prea educativ Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 3 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum