GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Somnul ratiunii naste monstri

+15
shadow
itina
myrk
seaman65
sharp00714
Nana_Duval
dragos
atat de simplu
fotohobby
mrs nobody
Radu
costica19
habibi77
snow
pitulicea
19 participanți

Pagina 10 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 10 Empty Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Mar 6 Apr - 19:49

Rezumarea primului mesaj :

Ucis in bataie de un 'smecher' cu BMW

Un tanar de bani gata din Craiova a omorat un batran pe trecerea de pietoni, pe motiv ca traversa prea incet
Tragicul eveniment s-a petrecut chiar in Vinerea Mare, pe Bulevardul Dacia din Craiova. Pavel Rentea iesise la plimbare cu nepotica lui de sase ani. Pentru ca nu s-a grabit sa traverseze strada, Cosmin Dragan, un interlop din oras, l-a luat la bataie pe batran sub privirile ingrozite ale fetitei. Acesta a facut stop cardiac si a murit cateva ore mai tarziu la spital.
Agresorul in varsta de 22 de ani a fugit de la locul accidentului, insa s-a predat ulterior politiei.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mar 5 Apr - 11:07, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 10 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Lun 15 Ian - 13:27

O postare faina a domnului Gheorghe Piperea, pe care eu il admir.

Fauci tocmai a admis în Congresul SUA că “distanțarea socială” de doi metri minim a fost complet arbitrară, fără nicio bază științifică și fără utilitate medicală.
Cei mai mulți idioți utili, plus “eroii din linia întâi”, plus influencerii și mass media main stream, ne-au impus tuturor această aberație ca fiind o măsură “probabil” bună. La fel cum a fost cu masca și termoscanarea care, cică, nu avea cum să strice (deci, erau obligatorii…).
Cam așa a arătat știința: ghiceală, speranță ca va fi bine și la iarnă cald. Credință naivă că ce spun experții nu ne poate dăuna - chit că experții erau plătiți de cei care vindeau și ideologizau pe seama fricii și manipulării…
Atât de multe milioane de oameni au suferit la porțile spitalelor, atât de multe zeci de mii au murit, inclusiv de cancer, atât de multe sute de mii de copii și adolescenți au făcut depresii și atacuri de panică - totul pentru că au fost obligați la distanțare socială.
Vă mai amintiți că nu ne puteam îmbrățișa părinții și bunicii? Că, la școală, copiii erau separați prin “pepsiglas”? Că părinții nu puteau să vină la serbările de final de an școlar decât dacă stăteau la gard? Că în instanțe stăteam separați în cuști de plastic, ca în tribunalele populare sovietice? Apropo, vă mai amintiți gardul separator nazist de la Kauffland? Dar pozele de un umor negru și absurd cu “concertele” sau “distracțiile” de pe plajă cu distanțe chinezești “corect dpdv aritmetic” stabilite între participanți? Dar cozile la Înviere, întinse pe km, pe motiv de distanțare socială?
Totul, iată, pentru o mizerie de măsură birocratică fără nicio bază științifică.
Doamne, cât de mult rău poate face oificarea…


Atatia oameni inteligenti, care s-au lasat prostiti de minciunile "expertilor", minciuni lipsite de orice logica si orice rationament. Iar cei care au spus adevarul, bazat pe dovezi stiintifice, au fost numiti conspirationisti. Cenzurati si interzisi.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 10 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  pitulicea Lun 26 Feb - 13:00

Nu stiu daca ati apucat sa vedeti filmuletul asta sau daca va intereseaza, dar dupa cum stiti, eu am fost si sunt in continuare un mare "fan al vaccinarii" Very Happy Imi place sa urmaresc si urmarile "in timp"... ca de eficienta lui imediata m-am lamurit demult. Inca inainte de a incepe vaccinarea "in masa".
Nu pot sa-l urmaresc acum in liniste (la birou), dar sper sa-l vad acasa.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Somnul ratiunii naste monstri - Pagina 10 Empty Re: Somnul ratiunii naste monstri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum