GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Infidelitatea, in functie de zodie

+2
Radu
pitulicea
6 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Infidelitatea, in functie de zodie - Pagina 3 Empty Infidelitatea, in functie de zodie

Mesaj  pitulicea Dum 28 Mar - 17:32

Rezumarea primului mesaj :

Zodia Racului

Ofera o alta perspectiva asupra a ceea ce inseamna stabilitate intr-o relatie. Daca ar exista un cuvant care ar putea caracteriza numai el relatiile cu cei sub influenta acestui semn, acesta ar fi „siguranta”. Daca un Rac se simte in siguranta intr-o casatorie, va fi un partener extrem de fidel si loial. Chiar si atunci cand sunt probleme in relatie, el se va crampona de iluzia ca lucrurile se pot aranja si pot reveni intr-o matca linistita. Racii sunt oameni „de casa”, care se simt bine in familie, iar caminul este pentru ei un templu si relatiile ii fac sa se simta in siguranta. De fapt, se tem sa ramana singuri si de aceea, sunt si foarte posesivi: nu gelosi, e o diferenta.

Cei care sunt gelosi (precum Scorpionii sau Berbecii), o fac indiferent cata atentie li se acorda, pe cand Racii ofera destula libertate partenerelor atata timp cat se simt protejati. In schimb, vor fi raniti si suspiciosi mult timp daca sunt inselati: cel mai adesea nu vor incheia relatia, dar vor chinui partenerul infidel cu multa subtilitate. La randul lor, sunt vulnerabili la ispite atunci cand se simt neglijati. Au o instabilitate emotionala care iese la vedere in momente critice si desi sunt foarte saritori cand ceilalti membri ai familiei au probleme, le este greu sa gaseasca tarie pentru ei. In general, este greu pentru un Rac sa decida sa se desparta: sunt deranjati de remarci umilitoare, de raceala sufleteasca si de dezordinea din caminul conjugal (ma refer mai mult la atmosfera, nu la curatenie), care le zdruncina sentimentul de siguranta.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Joi 27 Mar - 21:24, editata de 2 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Infidelitatea, in functie de zodie - Pagina 3 Empty Re: Infidelitatea, in functie de zodie

Mesaj  habibi77 Dum 28 Mar - 18:10

Pitu....nu e corect Rolling Eyes
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Infidelitatea, in functie de zodie - Pagina 3 Empty Re: Infidelitatea, in functie de zodie

Mesaj  pitulicea Joi 27 Mar - 15:14

Cred ca tot un Rac as vrea sa gasesc....daca as cauta Smile
Am incercat cam toate zodiile si nici una nu mi s-a parut mai buna.  Twisted Evil 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Infidelitatea, in functie de zodie - Pagina 3 Empty Re: Infidelitatea, in functie de zodie

Mesaj  itina Joi 27 Mar - 15:21

Eu am avut rac in batatura.  confused 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Infidelitatea, in functie de zodie - Pagina 3 Empty Re: Infidelitatea, in functie de zodie

Mesaj  pitulicea Joi 27 Mar - 15:50

Pai Rac am avut si eu....si am fost mai multumita ca de oricare alta zodie  Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Infidelitatea, in functie de zodie - Pagina 3 Empty Re: Infidelitatea, in functie de zodie

Mesaj  itina Joi 27 Mar - 16:03

Da, cica racii s-ar intelege unii cu altii dar depinde de mai multe criterii, de ascendent, in principal. Cu pestii cica ne-am intelege bine si la fel, cu balantele.  Smile Dar eu nu cred in horoscop ci doar in practica.  Razz 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Infidelitatea, in functie de zodie - Pagina 3 Empty Re: Infidelitatea, in functie de zodie

Mesaj  pitulicea Joi 27 Mar - 17:59

Cu Pestii poate m-as intelege Rolling Eyes  .... cu Balantele nici intr-un caz.  it wasn\'t me 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Infidelitatea, in functie de zodie - Pagina 3 Empty Re: Infidelitatea, in functie de zodie

Mesaj  itina Joi 27 Mar - 18:28

Eu cu ambele zodii ma inteleg bine. De fapt, nu stiu care-i zodia cu care nu ma inteleg... scratch 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Infidelitatea, in functie de zodie - Pagina 3 Empty Re: Infidelitatea, in functie de zodie

Mesaj  mastermind Joi 27 Mar - 18:29

Pitu dar ce ti-au facut balantele???? Very Happy scared 

mastermind
4
4


Sus In jos

Infidelitatea, in functie de zodie - Pagina 3 Empty Re: Infidelitatea, in functie de zodie

Mesaj  pitulicea Joi 27 Mar - 18:38

Mastere, nu mi-au facut nimic. Atata doar ca nu suntem compatibili. confused  Ma refer la o relatie intima si de durata, nu la una de amicitie. Ca asa, vorba itinei, ma inteleg bine cu orice zodie.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Infidelitatea, in functie de zodie - Pagina 3 Empty Re: Infidelitatea, in functie de zodie

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum