GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stiati ca?

+16
elis27
shadow
tegeusa
atat de simplu
Nana_Duval
juliette
seaman65
oli
Eleonore
dragos
snow
daffy_
fl3252
Radu
pitulicea
habibi77
20 participanți

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Stiati ca?

Mesaj  habibi77 Vin 26 Mar - 21:43

Rezumarea primului mesaj :

Cei care îşi încep ziua cu un ou sau două ouă la micul dejun pierd de două ori mai multe kilograme decât cei care ţin diete drastice. Ouăle sunt hrana cea mai ieftină şi consistentă. Oul este foarte bogat în proteine de calitate, care dau suficientă energie pentru prima parte a zilei, aproximativ cât consumarea unei fripturi, dar având un număr mai mic de calorii.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  seaman65 Vin 8 Iun - 13:12

La mine-i plin in frigider de morcovi tot timpul.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  pitulicea Sam 11 Aug - 20:49

Ţelina alungă oboseala

Sucul de ţelină scade colesterolul, combate durerile reumatismale, este util în cazul durerilor de cap, al crampelor musculare, al oboselii sau obezităţii, asigură buna funcţionare a rinichilor şi elimină toxinele din sânge. Are acţiune diuretică şi depurativă, stimulează activitatea glandelor suprarenale, îmbunătăţeşte digestia şi combate tulburările gastrice (indigestia, balonarea).


E bine de stiut Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  coco114 Sam 22 Sept - 12:37

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sucuri care ajuta la scaderea febrei – Sucul de coacaze si sucul de lamaie sunt recunoscute ca fiind un mare ajutor in scaderea febrei.
COCA COLA curata carosabilul - in unele state din America, petele de sange de pe carosabil este curatat cu Cola, datorita acizilor puternici pe care aceasta ii contine.

Lamaile mai dulci decat capsunele – 1 kg de lamai contine mai mult zahar decat 1 kg de capsune.
coco114
coco114
2
2


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  seaman65 Sam 22 Sept - 12:58

De fapt e cam invers, lamaile au approximativ jumatate sau un sfert din cantitatea de zahar a capsunilor (bineinteles ca nu socotim coaja lamailor).

Chestia cu coca-cola e bine se stiut, o sa incerc sa spal si eu curtea in urma cainelui. Very Happy

Sucurile pentru scadera febrei: ala de coacaze sare din schema, ca nu-l gasesti atunci cand trebuie, cel la cutie nu prea mai e suc. Sucul de paracetamol ramane o optiune buna. Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  pitulicea Sam 22 Sept - 13:18

COCA COLA curata carosabilul
Nu-mi curata si aragazul? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  coco114 Sam 22 Sept - 13:21

incearca.... cine stie? Laughing
coco114
coco114
2
2


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  seaman65 Dum 23 Sept - 0:31

Il curata, cu siguranta, dar vei avea de lucru sa cureti zaharul din cola de pe aragaz.
Mai bine pui folie si-o arunci cand faci curat.
Eu am facut greseala odata sa torn in fierul de calcat apa cu o sticla de cola (spalata in prealabil).
A ramas putina cola cumva si apoi greu am scapat de zaharul care s-a insinuat in evaporatorul fierului.
Tot timpul mirosea a zahar ars si mai scotea cate ceva negru pe duze. L-am tot spalat, am tot schimbat apa in rezervor, poate se duce zaharul (cat putea fi dintr-o sticla spalata?), dar mult timp mi-a dat de lucru.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  pitulicea Dum 23 Sept - 9:11

Rolling Eyes Mai bine raman la detergentii mei.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  seaman65 Dum 14 Oct - 19:26

La nu stiu ce internat le-au dat la copii sa manance macaroane cu cartofi. Care copii s-au intoxicat in semn de protest si au ajuns la spital. Cum dracu' s-au gandit bucataresele alea destepte sa dea combinatia asta?
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  RALUCA Dum 14 Oct - 20:05

Da ce are combinatia asta de macaroane cu cartofi? Sunt foarte bune.
Daca s-au intoxicat nu au facut-o in semn se protest ci cu siguranta au mancat prea mult sau cine stie care alta cauza dar cu siguranta nu din cauza combinatie.
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  seaman65 Dum 14 Oct - 20:13

Combinatia nu-i sanatoasa: sunt doua fainoase la un loc. N-am auzit sa se combine asa ceva. Pastele se fac cu sos, cu carne, hai, treaca de la mine, cu branza. Paste cu cartofi?
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Dum 14 Oct - 20:14

Mi-ai adus aminte de o mancare care o facea bunica , tot asa macaroane fierte, cartofi fierti si zdrobiti peste care punea cat erau calzi ceva branza rasa: telemea, cas, cascaval, ce era prin frigider. Putin piper si sare daca branza nu e sarata. Un deliciu. si din cate mai tin minte nu am facut nici o indigestie sau intoxicatie.
probabil ca bucataresele alea ar mai trebui sa spele vasele .
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  pitulicea Dum 14 Oct - 20:23

Eu nu inteleg de ce s-ar intoxica. Astea sunt exagerari.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  RALUCA Dum 14 Oct - 20:46

La noi in zona se face asa combinatie, si se mai fac si macaroane cu varza care sunt un deliciu. Exista posibilitatea ca macaroanele sa fie expirate sau asa cum zice Obi , sa mai spele vasele . Dar noi romanii in general ne pricepem sa exageram lucrurile si sa facem din tantar armasar
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  seaman65 Dum 14 Oct - 21:37

Stati putin, ca a iesit o confuzie: macaroanele cu cartofi au fost problema doar pentru bucatarul din mine, care nu intelege ideea de doua fainoase la un loc. Copiii s-au imbolnavit din motive de igiena (cel mai probabil). De ajuns la spital au ajuns, cu siguranta, eu am vrut sa fiu un gentelEman si am zis ca din alt motiv.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stiati ca? - Pagina 6 Empty Re: Stiati ca?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum