GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ZODIILE SI BAUTURA

+11
Annmarie
myrk
Vica
Indra
Florin Popa
SoulOfOcean
csabaxx
habibi77
pitulicea
shadow
Obi-Wan Kenobi
15 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mar 29 Oct - 18:57

Zodiile si bautura
Berbec   Berbecului ii place sa petreaca si nu prea stie cand sa se retraga. Atractia lui fata de competitii il duce fix in mijlocul concursurilor de genul "cine termina halba mai repede" sau "cine bea mai multe shot-uri intr-un minut". Este genul de betiv vesel si amuzant, iar dupa cateva pahare incepe sa flirteze. Daca vrei ceva de la un berbec si nu reusesti sa-l convingi, cea mai buna cale este sa-l imbeti. Uneori poate sa devina agresiv si pus pe cearta, mai ales cand bea mult, dar considera ca orice s-a intamplat trebuie uitat pana la rasaritul soarelui. Bineinteles ca, la randul lui, isi va ierta prietenii care l-au jignit sub influenta alcoolului.

Taur  Cand reuseste sa se imbete complet, Taurul este ca un elefant intr-un magazin cu portelanuri. Adica nu poate fi controlat si face tot felul de nazbatii pentru care ii va parea rau mai tarziu: varsa vin rosu pe canapeaua alba a soacrei, le spune sefilor glume despre "vanturi", face comparatii intre prietenii lui si tot felul de animale mai mult sau mai putin gratioase. Oricum, asta se intampla mai rar pentru ca taurul prefera sa bea incet si sa se ameteasca usor in loc sa se imbete de-a dreptul. Nu ca ar fi un abstinent. Din contra, spiritul de turma il face sa bea cot la cot cu ceilalti, iar incapatanarea il impiedica sa renunte, chiar si atunci cand se simte ametit. Unde sa duci un taur beat? La un bar cu karaoke. Te vei distra pe cinste.

Gemeni Geamanul poate sa bea destul fara sa-si schimbe prea mult comportamentul. Este atat de vorbaret si neatent din fire, incat uneori e greu sa-ti dai seama daca e beat sau treaz. Poate sa te uimeasca printr-o conversatie inteligenta despre filosofia lui Kant, dupa care sa faca ceva ce denota o stare de ebrietate avansata, de exemplu, sa verse in masina ta. Geamanul a fost inzestrat de natura cu darul magic de a flirta cu mai multe persoane in acelasi timp, dar care devine evident atunci cand e beat. Ii place sa comande mereu alt cocktail - repetitia il plictiseste - si poate sa-si aleaga cate o tema de urmat, de exemplu bauturi galbene sau bauturi cu suc de fructe sau orice altceva ii trece prin cap.

Rac  Racul bea ca sa-si inece amarul. Un pahar de vin in plus la cina, o bere (sau sase beri) dupa program, il ajuta sa-si spele grijile. Ca si celelalte semne de apa, pestii si scorpionul, racul trebuie sa se fereasca de viata desfranata. Daca vrei sa descoperi unde se tine o petrecere secreta sau sa ajungi pe lista VIP-urilor la un eveniment monden, ai nevoie de un Rac in grupul tau de prieteni. Se pricepe de minune la asa ceva. Ca un adevarat monden, Racul nu se imbata niciodata cu adevarat. Mai degraba devine "obosit si emotiv" (adica ametit si plangacios). Cu alte cuvinte, nu e un betiv amuzant, ci e genul depresiv, care incepe sa-si planga de mila imediat ce bea o bere.

Leu Leului ii place sa bea si sa danseze. Este un dansator excelent, dar si un betiv "bun". Adica, atunci cand bea, isi pierde acea demnitate caracteristica si se transforma intr-o pisicuta. In general, isi cunoaste limitele si stie cand sa se opreasca, probabil tocmai pentru ca se teme sa nu devina penibil. Cand se intampla totusi sa-si piarda mintile, asteapta-te sa filtreze cu oricine. Oricum, se va opri doar la flirt pentru ca leul nu este genul care sa incalce regulile, chiar si atunci cand se imbata. Asa ca ignora-i ratacirile si asteapta-te ca, a doua zi, un leu cu ochi de miel spasit, sa faca orice ca sa se revanseze fata de tine.

Fecioara Cerebrala fecioara face ordine pe oriunde trece. Aflata in continua cautare a perfectiunii si a puritatii, probabil ca va bea mai putin decat alte semne. Dar la fel de probabil este sa bea, tinand cont de cateva reguli autoimpuse: numai bauturi organice, numai o anumita marca de bautura, numai tarie. Fecioara se imbata rar. Dar si cand se imbata, atunci sa te tii. Chiar daca este ratiunea insasi, aceasta zodie ascunde o bestie ce iese la iveala dupa suficiente pahare de bautura. O bestie care e sexy, dar neglijenta si oarecum vulgara. Cum spunea odata o fecioara: "In seara sta beau pana imi scade IQ-ul". Balata "Sunt un ba...ba...bautor social" spune balanta. "Ce sa fac daca sunt atat de sociabil?".

Balanta iubeste petrecerile si, intr-adevar, este foarte sociabila si sarmanta. Cu toate astea, ii cam lipseste auto-controlul si nu este in stare sa se opreasca din baut decat atunci cand e data afara din bar. Intre timp, isi pierde complet mintile si face lucrurile cele mai nebunesti: se dezbraca in camera plina de oameni, flirteaza cu partenerii altora, ii face complimente deocheate sefului. Cine mai stie de ce e capabila o balanta beata... Abia cand se trezeste, isi da seama ce greseli cumplite a facut, ea care e permanent in cautarea echilibrului, si incearca sa le repare cum poate. Din pacate, nu intotdeauna e posibil.

Scorpion Nu-i spune unui scorpion ca a baut de ajuns. Va ignora complet sfaturile tale, ba chiar iti va face in ciuda, umplandu-si intentionat, pahar dupa pahar pana cand uita si pe ce planeta traieste. Scorpionului ii place sa bea, iar daca ai o problema cu asta, lui nici ca-i pasa. Pentru el, bautura este o placere care trebuie savurata si nu o metoda de a-ti modifica personalitatea. Cu toate astea, chiar si Scorpionul poate sa bea de deprimare, doar ca sa-si uite necazurile. Dar, in general, scorpionul e un excelent partener de pahar, iar cand se imbata e amuzant si flierteaza. Scorpionul nu uita nimic din ce a facut, vazut sau auzit, in timpul betiei, asa ca va trebui sa te controlezi in prezenta lui sau sa bei doar cu scorpionii care te plac.

Sagetator In vino veritas. E un dicton care i se potriveste de minune sagetatorului. Daca se ameteste putin, e de ajuns ca sa spuna orice secret pe care il stie, al lui sau al altuia. Dar lasand asta la o parte, sagetatorul este un partener de pahar amuzant si vesel, urmare a numeroaselor petreceri la care a participat (la ce te-ai astepta de la semnul lui Sinatra si al Annei Nicole Smith?). Este cel care vorbeste cu toti din camera, care ii convinge pe toti sa mute petrecerea in alta parte sau sa treaca de la bere la alcool de 90 de grade. Asadar, nu lasati copiii in preajma sagetatorului si nu primiti invitatiile lui la bar daca nu vreti sa intrati in coma alcoolica.

Capricorn In general, capricornul e practic, cu picioarele pe pamant si insetat de bani si faima. Nici nu-i de mirare ca e ignorat complet atunci cand se fac listele cu invitati pentru petreceri. Dar aceasta e zodia lui David Bowie si Annie Lenox, ca sa nu mai spunem de Elvis. Capricornul este un adevarat rock star: independent, puternic, carismatic. Dar, ca majoritatea vedetelor, are nevoie de un "intaritor" ca sa se relaxeze si sa se poata bucura de o petrecere. Iar daca are si sansa de a cunoaste un admirator sexy, cu atat mai mult are nevoie de ceva care sa-l dezmorteasca si sa-l scape de inhibitii. Chiar si cand se imbata complet, este in continuare un pic retinut si mai serios decat restul betivilor din jur.

Varsator Varsatorul nu reactioneaza prea bine la bautura. Are o tendinta innascuta de a face pe atotstiutorul si daca ii vine o idee cand e ametit, devin mai incapatanat ca un catar. Dar daca organizeaza o petrecere este prea ocupat cu indatoririle de gazda ca sa aiba timp pentru a-si manifesta incapatanarea. In acest caz, este un betiv sarmant si vesel. Din fericire, varsatorul este foarte priceput cand trebuie sa aiba grija de o persoana beata. Mai mult, este fascinat de oamenii beti si e capabili de conversatii foarte interesante cu strainii piliti, cu conditia ca el sa fie treaz.. Este potrivit pentru rolul de sofer al grupului, daca reusesti sa-l convingi inainte sa se atinga de bautura.

Pesti Daca esti peste, probabil stii deja ca ai aceeasi zodie si aceeasi personalitate predispusa catre dependenta a lui Liz Taylor, Liza Minelli si Kurt Cobain. Pestele este capabil sa se piarda complet in lumea minunata pe care numai bautura o creeaza, dar toleranta lui la alcool creste rapid, asa ca are nevoie de mai mult si mai mult. Pana la urma, nimeni nu vrea sa mai bea cu el pentru ca nimeni nu rezista atat de mult. Ca sa nu mai spunem ca o intalnire cu o pestoaica devine foarte costisitoare. Pe de alta parte, pestele e un partener de pahar excelent, cu care te poti intelege perfect si la bune si la rele. Puteti decide sa stati de vorba, cu un vin in fata, dupa care ajungeti impreuna in pat pentru cateva zile.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  shadow Mar 29 Oct - 19:02

...Cum spunea odata o fecioara: "In seara asta beau pana imi scade IQ-ul"...
E bunaaaaaaaaaa ! ... dar daca e scazut oare nu creste ?
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  pitulicea Mar 29 Oct - 19:08

Cu alte cuvinte, nu e un betiv amuzant, ci e genul depresiv, care incepe sa-si planga de mila imediat ce bea o bere.
Laughing Laughing  Eu nu-s amuzanta nici cand sunt treaza, nici cand sunt beata.
Dupa o bere incep sa rad si sa vorbesc Very Happy Inainte de bere sunt tacuta ca un ....rac Very Happy

In ce ma priveste pe mine, n-au prea nimerit-o cu horoscopul asta sau ies eu din tipare confused 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  habibi77 Mier 30 Oct - 10:58

Pana la urma, nimeni nu vrea sa mai bea cu el pentru ca nimeni nu rezista atat de mult.
D'aia nu mai am prieteni? Very Happy Laughing  
Ca sa nu mai spunem ca o intalnire cu o pestoaica devine foarte costisitoare.
D'aia am avut asa putini iubiti? Ca sunt paguba? Laughing Rolling Eyes 
Pe de alta parte, pestele e un partener de pahar excelent, cu care te poti intelege perfect si la bune si la rele. Puteti decide sa stati de vorba, cu un vin in fata, dupa care ajungeti impreuna in pat pentru cateva zile.
Nu stiam ca dupa cateva pahare sunt in stare sa sfarsesc in pat pentru cateva zile....thinking  Intru in coma sau fac sex in tot acest timp? Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  csabaxx Mier 30 Oct - 11:02

ca taurul prefera sa bea incet si sa se ameteasca usor in loc sa se imbete de-a dreptul. Nu ca ar fi un abstinent. Din contra, spiritul de turma il face sa bea cot la cot cu ceilalti, iar incapatanarea il impiedica sa renunte, chiar si atunci cand se simte ametit. Unde sa duci un taur beat? La un bar cu karaoke. Te vei distra pe cinste. a scris:
no comment 
csabaxx
csabaxx
4
4


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  pitulicea Mier 30 Oct - 11:03

Laughing Laughing 
Aveam si eu un amic Peste, cu care ieseam la un vin. Da' n-am ajuns niciodata in pat Crying or Very sad 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  habibi77 Mier 30 Oct - 11:06

E valabil numai pentru pestoaice! Very Happy Laughing 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  pitulicea Mier 30 Oct - 11:09

Nu tin sa ajung cu femeile in pat Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  SoulOfOcean Dum 27 Mar - 14:09

Taurul este ca un elefant intr-un magazin cu portelanuri....
Unde sa duci un taur beat? La un bar cu karaoke. Te vei distra pe cinste.
Mai bine decât să mă apuc să fac balet
SoulOfOcean
SoulOfOcean
2
2


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  Florin Popa Mier 31 Mai - 13:16

Dar la fel de probabil este sa bea, tinand cont de cateva reguli autoimpuse: numai bauturi organice, numai o anumita marca de bautura, numai tarie.
Beau orice: tarie, bere, vin... Laughing
Fecioara se imbata rar.
E drept, n-o fac prea des
Dar si cand se imbata, atunci sa te tii. Chiar daca este ratiunea insasi, aceasta zodie ascunde o bestie ce iese la iveala dupa suficiente pahare de bautura. O bestie care e sexy, dar neglijenta si oarecum vulgara.
Nu este adevarat. Sunt pasnic de felul meu, mai ales atunci cand beau. E drept ca sunt mai vesel si vorbesc mai mult, dar nu sunt deloc o bestie Laughing sunt chiar linistit... merg frumos la nani. Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  pitulicea Mier 31 Mai - 13:18

aceasta zodie ascunde o bestie ce iese la iveala dupa suficiente pahare de bautura.
rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Cand mai iesim la bere, trebuie sa bei mai mult. Vreau sa vad bestia!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  Florin Popa Mier 31 Mai - 13:20

Vrei numai s-o vezi, sau vrei s-o si imblanzesti? rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  pitulicea Mier 31 Mai - 13:24

Nu pot Laughing Laughing  Nu vezi ce zice la mine?
racul trebuie sa se fereasca de viata desfranata.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  Indra Mier 31 Mai - 13:37

,,Balanta iubeste petrecerile si, intr-adevar, este foarte sociabila si sarmanta.”
Nu imi plac chiar atat de mult petrecerile si nici foarte sociabila nu sunt... dar sarmanta... mi-ar placea sa fiu. Smile
,,Cu toate astea, ii cam lipseste auto-controlul si nu este in stare sa se opreasca din baut decat atunci cand e data afara din bar.”
Nu merg in baruri si cred ca mi-am pierdut o singura data autocontrolul, dar nu din cauza alcoolului ingerat de mine, ci de altcineva... pur si simplu nu pot suporta oamenii care nu au masura si ajung de ii conduce alcoolul pe ei.
,,Intre timp, isi pierde complet mintile si face lucrurile cele mai nebunesti: se dezbraca in camera plina de oameni, flirteaza cu partenerii altora, ii face complimente deocheate sefului.”
Poate ca as flirta, asa, in joaca, dar complimente deocheate nu as face  iar de dezbracat  iarasi nu, pentru ca stiu sigur ca, de la o anumita varsta, iti sta mai bine imbracat decat dezbracat. Si... nu mi-am pierdut niciodata mintile, intotdeauna am luat ratiunea cu mine.  Smile
,,Cine mai stie de ce e capabila o balanta beata.”
Nu stiu ... ar fi ceva inedit, dar este o experienta pe care nu mi-o doresc.
Indra
Indra
4
4


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  Florin Popa Mier 31 Mai - 13:51

racul trebuie sa se fereasca de viata desfranata.
Dar cine a zis ca a aduce un om pe calea cea buna, inseamna desfranare? Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

ZODIILE SI BAUTURA Empty Re: ZODIILE SI BAUTURA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum