GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ganduri fara noima

+47
anca7
Woo Woo
PILU1957
parwous
carmendana
dall
myrk
itina
Pingu
dcbal
margeluta mea
magda17m
elis27
Queensland
RALUCA
Amrita
shadow
ionutz72
Melodia
Ludmilika
Violoncella
tegeusa
Tizona
seaman65
remusn1
oli
zexe
Nana_Duval
sharp00714
snow
moonstone
mrs nobody
deea
daffy_
princess
Radu
atat de simplu
fotohobby
Mr Nobody
kitty
pitulicea
dragos
kkarin_a
cara.mia26
costica19
habibi77
Hagu_chan
51 participanți

Pagina 20 din 26 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26  Urmatorul

In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  habibi77 Sam 6 Mar - 19:14

Rezumarea primului mesaj :

Si stapanul face la fel? Rolling Eyes Laughing
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  pitulicea Lun 13 Mai - 9:20

Mai, cat caz ati facut pentru o simpla remarca de-a lui Pingu ...si cat off-topic.

Eu n-am gasit nimic deplasat in vorbele lui. La noi adesea se spune - in gluma si nimeni nu se simte jignit - te-ai impopotonat/inzorzonat ca un brad de Craciun. Am spus-o si eu altora, mi-au spus-o si altii mie... nu cred ca asta e motiv de suparare si nu cred ca Pingu n-ar avea cei 7 ani de-acasa. Nu tuturor le plac bijuteriile si accesoriile. Nu vad de ce te-ai simti jignit(a) daca cineva n-are aceleasi gusturi ca si tine, mai ales cand acesta este un barbat (se stie ca barbatii au gusturi diferite de ale femeilor) si e un barbat cu care nici macar nu ai o relatie apropiata.

Ar fi fost un badaran daca zicea: "ce urata esti si ce rau iti sta parul" confused
Nu-ti plac bratarile mele? Si care-i problema? Iesi cu mine de mana la plimbare si te fac de rasul lumii? NU! Pai atunci... asta sunt si nu ma schimb.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  Queensland Lun 13 Mai - 10:22

De acord ! Si eu sunt adepta bijuteriilor muuuuuuuulte (cine m-a intalnit la Cluj, stie...). Mai mult, cand lucram la spital, pacientii ma cunosteau dupa ''zorzoane'', cum le ziceau si ei, nu dupa numele agatat ostentativ, parca, in piept Laughing Daca vreun medic intreba despre o manopera sau orice altceva, ei raspundeau aproape identic ''Nu stiu cum o cheama, e tipa aceea inalta si cu zorzoane multe pe maini'' Laughing
Mie sincer imi plac mult bijuteriile tale, Simpla ! Si mi se par prea putine Laughing Imagineaza-ti ce-ar fi zis Pingu de mine, care port 21 de bratari subtiri pe mana stanga (exact ca tipa din avatarul meu Very Happy )?!
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Ganduri fara noima

Mesaj  atat de simplu Lun 13 Mai - 11:33

Eu vreau sa spun ca sunt lucruri care pot fi spuse si care nu.Nu cred ca ma cunosc cu Pingu atat de bine incat sa-si permita sa ma jigneasca.Am scris ce inseamna impopotonat, ori mie nu mi se pare ca sa am ceva de prost gust pe mine.Daca Pingu spune ca am accesorii de prost gust si extrem de multe pe mine, cam ce inseamna asta? Smile Ideea era sa fie postate poze aici pentru a-si face cineva o imagine (mai clara) despre cel in cauza, nu era o invitatie la comentarii.Asa inteleg eu.Si sinceritatea are o limita.Daca ar fi sa spunem toti si ce nu ne convine la pozele postate, cam ce-ar fi? Laughing Am si uitat sa le multumesc celor care au fost draguti si care au facut comentariile care se fac in astfel de cazuri pentru ca, normal, ideea nu era sa jignim. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  Violoncella Lun 13 Mai - 11:34

Este prima remarcă negativă în acest topic. Era normal sa nască animozitate sau controverse. Eu tot mai cred că nu îşi avea rostul. Doar dacă cei doi erau cu adevarat amici si erau obisnuiti cu astfel de replici , mai glumeţe. Aşa că hai să stăm drept şi sa privim drept. Pingu a sarit calul.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  atat de simplu Lun 13 Mai - 11:35

sa am ceva de prost gust pe mine e o jignire, n-am mai pus completarea
Putea sa spuna ca am prea multe accesorii si asta ar fi fost altceva.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  pitulicea Lun 13 Mai - 11:39

Eu n-am gasit nimic jignitor in asta. Am inteles doar ca lui, ca majoritatii barbatilor, nu-i plac accesoriile. confused
Mie imi plac!
Si nu intelegi un lucru, sau nu vrei sa-l intelegi... Aici la Cluj se foloseste foarte des termenul si nu pentru a jigni pe cineva. Noi spunem ca ne-am impopotonat si daca ne punem o agrafa mai fistichie in par, pe care n-o punem in restul zilelor. confused
De-asta nu inteleg de ce esti asa ofensata...

Da, de acord ca nu era nevoie de o astfel de remarca, dar daca a facut-o, nu cred ca-i cel mai jignitor lucru care s-a spus pe forum.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  seaman65 Lun 13 Mai - 11:51

Cred ca o oarecare contributie au avut-o si zorzoanele care-au aparut in imagine, chiar daca-s agatate pe altceva. Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  pitulicea Lun 13 Mai - 11:58

Mai mult ca sigur.

Pingu a vrut sa spuna ca simpla e frumoasa si ar fi chiar mai frumoasa simpla, fara atatea bijuterii. Dar nu s-a exprimat corect.
Acum ma exprim eu gresit, pentru ca din cate vad, acelea nu-s bijuterii, ci gablonturi. Daca sunt totusi bijuterii, am jignit si eu fara sa vreau Very Happy Laughing

Hai sa incheiem discutia asta. Unul a jignit fara intentie si si-a cerut scuze, celalalt daca vrea, iarta, daca nu, ignora persoana care a jignit-o Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  seaman65 Lun 13 Mai - 12:05

Nu va mai necajiti atata, ca viata e prea scurta.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  atat de simplu Lun 13 Mai - 13:00

Ca incheiere, va spun sa mai cititi o data definitia cuvantului "impopotonat".E foarte simplu.Nu ma intereseaza ca voi la Cluj folositi cuvintele intr-o forma improprie.Anumite pareri e foarte bine sa fie tinute doar pentru cel care le gandeste.E atat de simplu sa lovesti in acest mod... si totusi eu n-o fac. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  Pingu Lun 13 Mai - 13:29

Deja is satul de demagogia asta, nu am dat la nimeni in cap, am explicat cum sta treaba, mi-am cerut scuze.
Chiar nu vreau sa o lalai pana la dracu, am discutat si cu oameni care nu-s din Cluj si nu li se pare ca as fi jignit.
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  seaman65 Lun 13 Mai - 13:31

Ii dam fiecare cate un pupic sa nu mai fie suparata.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  atat de simplu Lun 13 Mai - 13:39

Smile Seaman, nu suparatata sunt.Pingu, imi pare rau, mie imi suna a jignire si asa suna si pentru altii cu care am vorbit. Smile Imi place sa folosesc in mod corect cuvintele, o fi si din cauza asta.Iti accept scuzele si sper ca, pe viitor, sa nu mai avem parte de-o iesire de aceste gen.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Ganduri fara noima

Mesaj  pitulicea Lun 13 Mai - 17:39

Uite, ii dau si eu un pupic simplei, ca oricat ne-am impunge noi mi-e draga Pup you si lui Pingu un ciocan in cap ciocaneala

De-acum, mare curaj trebuie sa aiba cineva sa mai puna poze aici Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  itina Mier 22 Mai - 14:52

Aella, hai, gramada!!! Una noua noutate! Laughing
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ganduri fara noima - Pagina 20 Empty Re: Ganduri fara noima

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 26 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum