GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

+9
aristeu
habibi77
tegeusa
elis27
seaman65
RALUCA
mielusica
Pingu
pitulicea
13 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

eviti consumul de alcool
 
mananci peste de cel putin doua ori pe saptamana
 
limitezi cantitatea de sare si grasimi
 
adaugi in meniul zilnic fibre si legume
 
faci miscare
 
nici una
 
 
 
Vezi rezultatele

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Dum 2 Dec - 21:48

Rezumarea primului mesaj :

Cat de mult te gandesti la sanatatea ta?
Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?
Hai sa vedem care sunt metodele cel mai des aplicate in viata noastra de zi cu zi.

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot"
. Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Smile
Puteti raspunde cu toata sinceritatea. Nu suntem aici ca sa judecam pe cineva. Daca nu doriti sa va faceti cunoscut votul, nu vom sti cine si ce a votat.
Interesante vor fi rezultatele sondajului, nu fiecare raspuns in parte. Votati cu incredere!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 2 Ian - 17:49, editata de 3 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  tegeusa Joi 28 Feb - 8:34

am bifat ca evit consumul de alcool. io beau numai bere... Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  RALUCA Joi 28 Feb - 8:59

Laughing Laughing

Tege nu esti limpede !
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Joi 28 Feb - 9:38

Bere fara alcool? Very Happy Ia citeste ce scrie pe eticheta... inainte de-a bea. Dupa ce bei, stiu ca nu mai vezi. Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  habibi77 Joi 28 Feb - 13:33

De cand am aflat ca sufar de insuficienta cardiaca am inceput sa iau masuri, in sensul ca nu ma mai enervez. Am ajuns in situatia asta datorita socurilor si supararilor si din acest motiv trebuie sa le elimin din viata mea.

Nu m-am gandit niciodata sa elimin din alimentatie sarea, mancarea n-ar mai avea niciun gust si mi-ar scadea tensiunea sub 8, deci ori mor de imfarct ori de hipotensiune Laughing . De grasimi nu ma ating, de alcool ma apropii foarte rar, iar peste nu mananc deloc. Legumele si fructele fac parte din rutina zilnica. Nu mai fac niciun fel de sport de vreo 2 ani.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  aristeu Joi 28 Feb - 20:13

Parca am citit pe undeva ca nu e bine sa elimini sarea. Se face asta doar in cazul unui tratament.
aristeu
aristeu
4
4


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Joi 28 Feb - 20:27

Woooow, ce "sanatos" traieste habi. Surprised

Eu nici nu stiu de ce as vrea o inima sanatoasa. Moartea "de inima" e cea mai usoara. De ce s-o tratez si sa mor greu, de alte boli? Laughing Nice vorba Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  kam3l3on Joi 28 Feb - 20:35

Pitu, imi place cum gandesti! Very Happy Laughing
Nici pitu nu mai papa ciocolata!!!
kam3l3on
kam3l3on
3
3


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Joi 28 Feb - 20:37

Pitu papa tot ce-i cade bine Very Happy
La silueta ma mai gandesc din cand in cand, da' la inima extrem de rar. Numa' cand ma indragostesc Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  kam3l3on Joi 28 Feb - 20:38

Da' si la silueta asa, el fugitivo, nu? Laughing
kam3l3on
kam3l3on
3
3


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Joi 28 Feb - 20:52

Nu el fugitivo, ca fuga de orice fel, ma oboseste Laughing Laughing

De obicei ma gandesc dupa ce am mancat....cu parere de rau. Niciodata inainte Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  Queensland Joi 28 Feb - 20:53

Sincer? Nimnicutza Very Happy M-am nascut cu o gaurice in plus in corazon, ceea ce-mi da destule batai de cap, asa ca de ce sa nu contribui si eu Very Happy Vorba Pitulicei, moartea de inima e cea mai rapida, nedureroasa (excluzand infarctul Sad ) si avand in vedere si incarcatura genetica a familiei mele, de ce nu?! Very Happy
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  kam3l3on Joi 28 Feb - 20:55

Deci voi doua nu sunteti din categoria celor care ,,pentru o viata sanatoasa beti cel putin 2 litri de apa in fiecare zi''? Laughing
kam3l3on
kam3l3on
3
3


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  Queensland Joi 28 Feb - 20:56

Apa nu-i buna nici in cizme, nici la genunchi Laughing Si ca sa bei, tre' sa bagi la ghiozdan, altfel de ce ai bea atata amar de apa??? Laughing
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Joi 28 Feb - 21:23

Infarctul doare? Neutral nail biting Mie de moarte nu mi-e frica, dar de dureri da Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  Queensland Joi 28 Feb - 21:29

Sa nu intram in morbid, dar chiar n-ai vrea sa experimentezi unul... Eventual unul de-alea care iti fac inima papara Laughing si nu mai ai timp sa simti durerea Very Happy
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? - Pagina 2 Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum