GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

+9
aristeu
habibi77
tegeusa
elis27
seaman65
RALUCA
mielusica
Pingu
pitulicea
13 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

eviti consumul de alcool
 
mananci peste de cel putin doua ori pe saptamana
 
limitezi cantitatea de sare si grasimi
 
adaugi in meniul zilnic fibre si legume
 
faci miscare
 
nici una
 
 
 
Vezi rezultatele

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Dum 2 Dec - 21:48

Cat de mult te gandesti la sanatatea ta?
Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?
Hai sa vedem care sunt metodele cel mai des aplicate in viata noastra de zi cu zi.

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot"
. Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Smile
Puteti raspunde cu toata sinceritatea. Nu suntem aici ca sa judecam pe cineva. Daca nu doriti sa va faceti cunoscut votul, nu vom sti cine si ce a votat.
Interesante vor fi rezultatele sondajului, nu fiecare raspuns in parte. Votati cu incredere!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 2 Ian - 17:49, editata de 3 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Dum 2 Dec - 21:50

Nici una Rolling Eyes Nu ma prea gandesc la asta...
Mananc si beau tot ce poftesc si nici cu sportul nu ma obosesc prea mult Very Happy
Ca sa vezi....eu ma gandeam ca-i fac inimii mele pe plac Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  Pingu Dum 2 Dec - 22:13

saraca inima meaaa ... ma mir cum mai rezista No
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  mielusica Lun 3 Dec - 10:03

Am incercat sa votez mai multe variante de raspuns dar nu se poate decat una...In fine,poate ca ideal ar fi sa combinam toate cele enumerate (mai putin ultima)ca sa ne mentinem inima sanatoasa,ca sa preantampinam problemele de sanatate(asta in conditiile in care nu le ai).Eu pe langa cele enumerate mai ajut inimioara sa functioneze cu pastile...evit cat pot gandurile pesimiste,starile de tristete,nervozitate,apatie...Ma relaxez cu multa muzica,joculete,alte activitati care-mi fac placere.
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Lun 3 Dec - 10:09

Tu chiar ai grija de inima ta, mielu? Bravo ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  mielusica Lun 3 Dec - 11:19

...daca n-am avut grija de ea din timp,acum de musai - cu bucurie - trebuie ,daca nu vreau sa fac ultimul bilant Very Happy
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Lun 3 Dec - 11:19

Da' in sondaj nu cred ca ai bifat Suspect
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  mielusica Lun 3 Dec - 11:30

Am bifat acum,varianta cu limitarea la sare si grasimi...
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  RALUCA Lun 3 Dec - 11:34

Fac miscare uneori peste limita admisa de mine Evil
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  seaman65 Lun 3 Dec - 11:46

Am bagat fibre si legume, dar nu se poate si fara celelalte: reducerea cantitatii de sare, de grasimi, baut mai putin si cu cap (ceea ce trebuie) etc.
Stil de viata sanatos implica mai mult decat alegerea unui singur element. Very Happy
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Lun 3 Dec - 12:33

Hai ca am pus variante multiple de vot. Puteti vota mai multe. Aveti si optiunea Anuleaza-mi votul, in caz ca ati votat deja "prea putin" Wink
Se pare ca unii duc o viata foarte sanatoasa.
Pentru mine si o singura metoda era prea mult Laughing Eu nu renunt la nimic. Am crezut ca toti sunt ca mine Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  RALUCA Lun 3 Dec - 12:34

Eu nu anulez nimic. Inima mea este foarte sanatoasa cu miscarea pe care o fac Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  seaman65 Lun 3 Dec - 12:35

Renuntam la cate putin din fiecare, sau mai precis punem o masura mai mica la fiecare. Very Happy
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  elis27 Mier 5 Dec - 7:18

Eu nu folosesc nici una ,nu vreau sa ma privez de nimic nici macar pentru sanatatea inimii mele Very Happy iar de miscare oricum am parte in fiecare zi de ce sa mai ma obosesc si in timpul liber Very Happy ?
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  pitulicea Mier 5 Dec - 8:48

Bravo elis big hug Esti de-a mea Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa? Empty Re: Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum