GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CORECTITUDINE

+18
eledas
myrk
shadow
itina
seaman65
Queensland
freda white
JeSsYkA
abica25
moonstone
atat de simplu
Mr Nobody
daffy_
kitty
habibi77
Radu
pitulicea
fl3252
22 participanți

Pagina 3 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty CORECTITUDINE

Mesaj  fl3252 Lun 22 Feb - 14:04

Rezumarea primului mesaj :

Ar putea cineva sa se laude cu faptul ca este cinstit si corect in adevaratul sens al cuvantului?
fl3252
fl3252
1
1


Sus In jos


CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  Mr Nobody Lun 18 Oct - 12:55

ba da! eu! Very Happy
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 12:58

Dovedeste-o Very Happy De vorbe suntem satui Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Oct - 13:08

pitulicea a scris:... As putea sa pierd si o dragoste si o prietenie... dar de castigat, n-as mai castiga nimic Smile
Si in cazul asta ti se pare ca a ramas cu prietenia?Ma indoiesc sincer.Un om( sau 2, in cazul asta) care mi-au facut asa ceva sa ramana langa mine? Laughing Nici in cel mai negru cosmar.Nu se putea schimba nimic, asta e evident.Ii pot ierta,pot incerca sa uit...dar sa nu-i mai prind langa mine. pale
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 13:22

Eu incepusem o relatie cu un tip care-mi placea foarte mult. Ieseam impreuna peste tot cu ei doi. La un moment dat mi-am dat seama ca ei s-au indragostit unul de altul.
Relatia incepuse de putin timp. Daca ieseau impreuna, nu inseamna ca era marea dragoste. Ea il placea foarte mult ....el o placea pe prietena....
Nu consider ca "i-au facut ceva". Singura si-a facut, cand si-a luat prietena peste tot. Trebuia sa se astepte la asta.
Si-apoi, daca el a renuntat atat de usor la ea, e clar ca n-a iubit-o. De ce sa regreti ca n-ai ramas cu un om care nu te iubeste?
De ce sa nu-l mai vrei in preajma? Sunt multi oameni care nu ne iubesc. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa mai avem de-a face cu ei Smile Doar ca e vorba de un alt gen de relatie Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Oct - 13:25

Eu nu am zis sa ramana cu el.E clar ca nu a iubit-o.Ma refeream la prietena ei:un prieten nu iti face asa ceva.Sa mai am incredere in ea dupa asa un episod?Niciodata.Eu sunt mai categorica de felul meu.Asa sunt eu, asa ma simt eu bine.Daca altii pot trece cu vederea aceste "nimicuri", bravo lor! Very Happy ok
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 13:29

Ma refeream la prietena ei:un prieten nu iti face asa ceva
Da' de unde stii ce i-a facut? Smile Uneori, oamenii se indragostesc pur si simplu, fara sa faca nimic Smile
Adica tu, daca te-ai indragosti de un tip cu care iesi impreuna cu prietena ta si ai constata ca iubirea e reciproca, ai renunta la el pentru simplul fapt ca a cunoscut-o intai pe ea? Suspect
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Oct - 13:35

Eu nu m-as gandi la iubituil prietenei mele ca la un potential partener.Nu vreau sa mai discut despre subiectul asta:am spus foarte clar ce cred despre acest gen de "intamplari" si dansul asta in jurul cozii nu isi mai are rost.Fiecare are propriile principii de viata, propriile asteptari si "proprii" prieteni... Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 13:41

Principiile sunt una.... sa judeci faptele dupa o poveste spusa pe forum, e altceva Smile
Nu ma invart in jurul cozii..... doar ca iau in calcul mai multe variabile Very Happy
Unele povesti sunt doar in capul nostru si pe baza lor ii invinuim pe altii.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Oct - 13:58

Cum zici tu!
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  moonstone Lun 18 Oct - 15:36

Relatia incepuse de putin timp. Daca ieseau impreuna, nu inseamna ca era marea dragoste. Ea il placea foarte mult ....el o placea pe prietena....
Nu consider ca "i-au facut ceva". Singura si-a facut, cand si-a luat prietena peste tot. Trebuia sa se astepte la asta.
Si-apoi, daca el a renuntat atat de usor la ea, e clar ca n-a iubit-o. De ce sa regreti ca n-ai ramas cu un om care nu te iubeste?
De ce sa nu-l mai vrei in preajma? Sunt multi oameni care nu ne iubesc. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa mai avem de-a face cu ei Smile Doar ca e vorba de un alt gen de relatie Smile
sunt de aceeaşi părere
moonstone
moonstone
4
4


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 15:42

Esti si tu odata de acord cu mine Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  moonstone Lun 18 Oct - 15:43

ete na, e doar prima dată când o scriu Very Happy
moonstone
moonstone
4
4


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 15:45

Laughing Laughing Pana acum te-ai abtinut? Sa stii ca nu-i corect din partea ta Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  moonstone Lun 18 Oct - 15:46

iar sunt de acord cu tine Laughing
moonstone
moonstone
4
4


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  abica25 Mar 8 Noi - 20:59

fl3252 a scris:As vrea sa raspundeti prin da sau nu.
thinking Simplu...DA!
abica25
abica25
2
2


Sus In jos

CORECTITUDINE - Pagina 3 Empty Re: CORECTITUDINE

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum