GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FAN CLUB DINAMO

+9
ioachimb
Radu
Amrita
tegeusa
seaman65
pitulicea
Nana_Duval
elis27
Obi-Wan Kenobi
13 participanți

Pagina 4 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 10 Mar - 19:05

Rezumarea primului mesaj :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cea mai buna galerie din tara cei mai frumosi suporteri



Ultima editare efectuata de catre Obi-Wan Kenobi in Dum 12 Aug - 13:29, editata de 3 ori
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos


 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  pitulicea Sam 5 Mai - 22:18

Cine? Eu sunt stelista? Neutral
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 5 Mai - 23:56

nu tu.radu facuse niste comentarii pe langa si le-am sters.fanii steaua sa-si faca un topic separat.promit ca nu am sa citesc niciodata ce se va scrie acolo Very Happy
in alta ordine de idei prin minutul 85 o minge s-a lovit de capul lui kapetanos si a intrat in poarta.dinamo a iesit din lupta pentru titlu.si cred ca se poate spune ca cfr e campioana.ce sa mai zic am vazut meciul intr-un pub in care toata lumea a tinut cu dinamo,chiar si stelistii si rapidistii.o victorie a lui dinamo le mai dadea si lor sperante ca ar fi putut castiga campionatul.nu a fost sa fie asa.
asa ca felicitari cfr si fanilor pentru campionatul asta.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Radu Dum 6 Mai - 14:50

Obi, eu am postat doar niste statistici. Cum tu ai postat poza care contine si emblema stelei, am crezut ca este permis sa postez si eu ceva despre ambele echipe. Imi cer scuze daca te-am ofensat.

Radu
Radu
5
5


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Dum 6 Mai - 14:52

nu e nici o ofensa.fa un topic fan steaua si poti pune acolo poze sau caricaturi cu dinamo.eu promit ca nu o sa intru.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Dum 6 Mai - 16:29

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am gasit un articol interesant pe site-ul,galeriei dinamoviste PCH.cred ca spune exact ce s-a intamplat sau ce se intampla in momentul asta la dinamo.
Caruta la care ar trebui sa tragem toti
Mereu am spus ca rezultatele in fotbal vin ca o consecinta fireasca a unor factori care trebuie indepliniti, o conducere administrativa competenta preocupata in primul rand de performanta nu de profit, una tehnica care sa studieze jocul tactic al echipelor adverse nu pretul ultimelor lavabile aparute pe piata, jucatori pentru care sa conteze respectul fata de meserie si sa nu alerge de la antrenamente acasa cu gandul sa dea F5 pe www.bwin.com si nu in ultimul rand suporteri uniti in jurul clubului care sa ii ofere acestuia umarul pe care sa se sprijine la greu.
Cand toti acesti patru factori sunt indepliniti e imposibil sa nu apara performanta, poate nu acum, poate peste un an sau peste doi dar mai devreme sau mai tarziu ea isi face loc in curtea clubului respectiv unde va sta cata vreme lucrurile merg cum ar trebui sa mearga, profesionist.
Din pacate in clipa asta Dinamo arata ca o caruta la care fiecare din acesti factori trage in alta directie, de fapt imi aduce aminte de metoda de tortura medievala cand un condamnat era legat de fiecare mana si picior de un cal care apoi erau goniti fiecare in alta directie. Rezultatul vi-l puteti imagina.
Nu e un secret ca la noi suporterii s-au saturat de amatorism, la toate nivelele, incepand din loja si terminand in iarba sau chiar in peluza, s-au saturat de stadion, de meciurile “horror” din august/septembrie din cupele europene, de jucatori care intra pe pile in teren, de impresari care conteaza mai mult pentru aceiasi jucatori decat clubul care ii plateste, de antrenori obisnuiti sa vopseasca nu sa gaseasca adevarante talente, de scandaluri, de prostie, de fatarnicie.
Daca vrem sa devenim vreodata un club normal Dinamo trebuie sa rupa legaturile cu familia Becali, inclusiv alea de rudenie. De acolo pleaca de fapt totul, de acolo ne sabotam din interior an de an. A ajuns sa isi dea ciobanul spurcat cu parerea despre echipa noastra de parca ar fi turma lui, maine poimaine poate ne schimba si antrenorul si ne transfera vreo 2-3 jucatori.
WTF ?!?!?! asta e fotbalul pe care ni-l dorim, asta e Dinamo pe care il vrem ???
Iar pe mironositele care imbraca (ilegal) tricoul rosu le invit sa se uite din nou la meciurile cu Brasov, U si CFR. Sa se uite cu mare atentie si sa spuna ce vad in teren, dar sincer fara ipocrizie. Cand iti da gol dupa o cursa de 70 de metri Adrian Cristea tu ca jucator de fotbal nu ar mai trebui sa mai scoti capul din pamant dar sa incepi sa suni pe la televiziuni sa dai din vestiar. Penibil si de neiertat.
Dinamo mai joaca practic doua meciuri in acest sfarsit de campionat , cu steaua si finala de cupa cu Rapid. In rest daca o sa castigam cu Scarlatache si Moti pe teren meciurile cu Mioveni sau Sibiu conteaza mai putin. Obiectivul de a juca intr-o cupa europeana este deja indeplinit. Dar parca as prefera sa le pierdem cu Tucudean, Matei, Stanescu, cu Nita si cu Musat in teren, decat sa-i vad pe Pulhac si pe Tames cum fac meciul finalului de cariera la Sibiu. Smile
Si mi-ar place ca indiferent ce spun toti jurnalistii astia ipocriti Dinamo sa aiba stabilitate pe banca tehnica in acest final de campionat. Pentru ca pana la urma daca ma uit la tot ce s-a intamplat la club in ultimii 5 ani imi vine in minte doar saptamana in care o echipa cazuta psihic a invins acasa CFR, a intors fantastic la Liberec acel 0-3 la masa verde si la trei zile batea steaua in Ghencea cu 1-0. Atat, o saptamana in 5 ani. Si atunci ca si acum antrenor era Bonetti.
Si poate de la anul o fim cu totii mai intelepti sa tragem la aceiasi caruta, de fapt in aceiasi directie, a performantei.
Asta daca ne pasa de Dinamo.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 12 Mai - 9:06

mai sant 3 etape de disputat din campionatul asta.cu mioveni deseara,cu steaua si cu astra.sperante prea mari nu mai avem pentru campionat,cu toate ca presedintele clubului cristi borcea a lansat niste afirmatii cum ca meciurile cu vasluiul le vom castiga la masa verde.nu mi-ar place sa castigam in felul asta.meciurile se disputa pe teren si nu prin comisii.
in alta ordine de idei singura sansa de a mai drege busuiocul pe final de sezon ar fi sa castigam meciul cu rapidul din finala cupei romaniei.
o sa va pun poze de la finala pentru ca deja am bilet. Very Happy
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Dum 13 Mai - 15:12

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
o imagine simpatica a ceea ce simbolizeaza jocul echipei dinamo,si din anul asta.
aseara am jucat cu mioveniul.meci fara valoare,desi am castigat cu 4-1 totusi mioveniul e matematic retrogradata.urmeaza joi derbiul cu steaua
in ritmul asta ne vom uita doar la ce inseamna liga campionilor
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Lun 14 Mai - 18:38

astazi clubul sportiv dinamo implineste 64 de ani.64 de ani de succese si performante.
JOCURILE OLIMPICE (1956 - 2008)
- 122 medalii (35 aur, 38 argint, 49 bronz)
CAMPIONATE MONDIALE
- 797 medalii ( 243 aur, 260 argint, 294 bronz )
CAMPIONATE EUROPENE
- 880 medalii ( 248 aur, 301 argint, 331 bronz )
CAMPIONATE BALCANICE
- 3675 medalii ( 1254 aur, 1567 argint, 854 bronz )
JOCURI MONDIALE UNIVERSITARE
- 179 medalii (70 aur)
CUPA CAMPIONILOR EUROPENI
- 9 locuri I ( 3 volei masculin, 1 handbal, 1 rugby, 3 scrimă , 1 tenis )
- 5 locuri II (scrimă)
- 1 loc III (scrima)
CUPA CUPELOR
- 1 loc I (volei masculin)
RECORDURI OLIMPICE : 5
RECORDURI MONDIALE : 4
RECORDURI NAŢIONALE : 2.632
TITLURI DE CAMPIONI NAŢIONALI : 10.751
MULT SUCCES IN CONTINUARE SI ,LA MULTI ANI!!![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mar 15 Mai - 20:09

JOI DE LA 21.30 EL CLASICO AL ROMANIEI .STEAUA-DINAMO. CU O VICTORIE IN MECIUL ASTA SI CU UNA IN FINALA CUPEI CU RAPID DINAMO SI-AR SPALA TOATE PACATELE DE ANUL ASTA.FORZZZA DINAMOOOOOO!!!!!!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  seaman65 Mar 15 Mai - 20:35

Unii zic ca a vandut meciul.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mar 15 Mai - 20:38

Laughing Laughing Laughing exact ca si cum ai spune ca real ar vinde meciul barcelonei.in meciuri din astea nu mai e vorba de bani,e vorba de traditie si onoare.iti dai seama ca borcea si badea isi vor urca in cap toti suporterii si ca se va incepe o noua revolutie in stefan cel mare?eu nici nu pot sa ma gandesc la asa ceva.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  seaman65 Mar 15 Mai - 21:07

Nici eu, dar gura lumii asa zice, ba s-a auzit pana la stiri.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Joi 17 Mai - 7:59

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sa vedem deseara cum va fi.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  seaman65 Joi 17 Mai - 8:40

Sa bata Dinamoooo!!!!
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Vin 18 Mai - 0:08

asa am spus si eu sa bata dinamo.nu s-a putut,si nu cred ca a fost vre-un aranjament in meciul asta.s-a jucat frumos.felicitari stelei.multe minusuri in dreptul lui dario bonetti care a jucat de la inceput cu o mana moarta .marius nicolae.si care a facut toate schimbarile de parca ar fi condus meciul.pacat.steaua e o echipa moarta condusa de niste bufoni.felicitari cfr cluj pentru castigarea campionatului.
sper ca macar miercurea viitoare dinamo sa ne dea un motiv de bucurie in sezonul asta in finala cupei cu rapidul.
pana una alta ramane cum am stabilit:CEI CE SUNT DINAMOVISTI,...CEI CE SUNT DINAMOVISTI ,NICIODATA NU SUNT TRISTI
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

 FAN CLUB DINAMO - Pagina 4 Empty Re: FAN CLUB DINAMO

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum