GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Circul rutier

+15
soryn
Mr Nobody
Nana_Duval
Nicole
Melodia
mielusica
Tizona
seaman65
Eleonore
daffy_
mrs nobody
Luna
snow
pitulicea
Andi
19 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Circul rutier

Mesaj  Andi Dum 14 Feb - 9:52

Rezumarea primului mesaj :

Circul rutier. O jungla in fum. Fiare, oameni, obstacole de tot felul. Suparari sau satisfactii in traficul rutier, le poti exprima liber, aici. Sa le aflam cu totii...

Eu bag urmatorul mesaj, ca nu mai pot: Motociclistul, aceasta cometa neagra, ca noaptea, nu poate sa poarte vesta reflectorizanta ? Ca sa il vedem mai bine, ca vine. Cand il auzim, deja este... pe dreapta sau pe stanga, cum vrea el... Mie imi vine sa rag...

Andi
2
2


Sus In jos


Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  Melodia Dum 31 Iul - 20:55

gand la gand tizona Very Happy
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  Tizona Dum 31 Iul - 20:58

Laughing chiar
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  seaman65 Dum 31 Iul - 20:59

Si un caine politist care pazeste oamenii de stiinta. Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  pitulicea Dum 31 Iul - 21:00

De-asta mi-e mie teama sa conduc. Ca-s mai multi politisti la volan, decat in intersectii Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  seaman65 Dum 31 Iul - 21:05

N-ai vazut niciodata un politist in intersectie? Acolo fac treaba mai buna? Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  Melodia Dum 31 Iul - 21:19

hai ca i-am luat in vizor asta seara....dar avem si pe cine! Laughing
aia cu oamenii de stiinta e chiar buna seaman! Laughing
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  pitulicea Dum 31 Iul - 21:22

Laughing Ai dreptate, seaman.
Acolo fac o mare harababura, da' macar nu-s victime.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  Nicole Dum 31 Iul - 21:31

ohhh,nasol ...
Nicole
Nicole
3
3


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  Nana_Duval Dum 31 Iul - 22:35

Eu am o mare problema in ce-i priveste pe politisti!
decat sa redevin inversunata, mai bine-mi imaginez ca nu exista pe lumea asta si nu mai are ce sa ma enerveze!
Urate imagini, suferinte la mijloc, timp pierdut pe la politie si tribunal
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  pitulicea Sam 24 Sept - 12:47

Iar s-a produs un accident, la doua case mai incolo de a mea. Un motociclist a intrat intr-o remorca. Iar politie, iar ambulanta...
Chestia asta se intampla frecvent la mine pe strada.
Cum sa mai fiu romantica si sa mai inteleg povesti idioate ca cea de la "Sacrificiul in dragoste"? confused
Eram ocupata cu aspiratorul si cu comentatul pe forum, altfel faceam iar niste poze sa le pun pe forum.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  Mr Nobody Joi 17 Noi - 16:32

in locul tau nu as mai face poze sau mi-as schimba tastatura...nasol sa lasi casa nesupravegheata pt niste poze...
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  pitulicea Mier 4 Ian - 15:26

Punctul de amenda a crescut odata cu leafa minima, asa ca pentru orice greseala din trafic vom da mai multi bani ca pana acum.
Daca pana acum 3 zile acest sofer surprins in trafic vorbind la telefonul mobil scoatea din buzunar 134 de lei, acum va fi nevoit sa plateasca putin mai mult: adica 140 de lei.
Pana pe 31 decembrie, valoarea punctului de amenda era de 67 de lei si reprezenta 10% din salariul minim pe economie. Doar ca odata cu 1 ianuarie a crescut salariului minim.



Asta da veste buna Smile Foarte bine. Sa le dea amenzi, sa-i usture pielea Very Happy Prea multi iresponsabili si nebuni la volan.
Totusi, prea putini soferi sunt surprinsi in trafic vorbind la telefon. Vreau sa zic...de catre politie Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  soryn Mier 5 Sept - 20:30

As fi preferat sa nu scriu la acest topic in conditiile acestea.

Cu riscul sa-i supar pe unii de pe forum ,dar sunt unii pietoni de parca o fac intentionat atunci cand trec strada, se arunca fara sa stea un pic pe ganduri pe zebra, ca nebunii, ei nu inteleg ca zebra nu-i protejeaza de accidente, acolo nu sunt neaparat intr-o deplina siguranta, acolo e un loc in care ti se permite sa traversezi strada, atat, iar atunci cand traversezi, tu, ca pieton ai si anumite obligatii , sa astepti un pic pe trotuar si sa te asiguri, apoi sa treci in pas vioi ,nu fluierand cu mana in buzunar si sfidand conducatorii auto de parca ar fi zebra ta, numai ca sa faci in ciuda.
Astazi am trecut prin cluj, eram in drum spre casa, nu ma grabeam absolut deloc,eram intr-un trafic nebun, sens unic cu trei benzi, iar la o trecere de pietoni, unul ,efectiv tasneste pe trecere exact in momentul in care eu m-ai aveam un 1-2 metri pana pe zebra.De oprit era imposibil, asa ca mi-am continuat drumul pentru ca el era pe o banda iar eu pe alta banda, nu aveam cum sa jung la el.
Dincolo ma astepta masina politiei.Degeaba am recunoscut, degeaba m-am rugat de ei, degeaba am incercat sa le explic, consecinta a fost una singura...permis luat, Mad asa ca 30 de zile stau acasa...si vorbesc pe forum Laughing
soryn
soryn
4
4


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mier 5 Sept - 20:53

wine smile wine smile hai noroc si bun venit printre pietoni Laughing Laughing
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  soryn Mier 5 Sept - 21:11

wine smile . obi, hai noroc, sa inteleg ca si tie ti-a fost luat permisul? Laughing
soryn
soryn
4
4


Sus In jos

Circul rutier - Pagina 3 Empty Re: Circul rutier

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum