GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Desenul - o transpunere a realitatii interioare

+19
itina
myrk
EuM
freda white
pauletz
Queensland
atat de simplu
RALUCA
shadow
Marusca
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
Pingu
Broscotina
seaman65
Krissunu
Anna
alexa
pitulicea
23 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Desenul... o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Joi 2 Iun - 15:46

Rezumarea primului mesaj :

„Desenul reprezintă sinceritatea din artă. Nu este posibil să trişezi. Este ori bun ori rău.”
...Spunea Salvador Dali si nu putem decat sa-i dam dreptate.

Desenul ne reprezinta pe noi. E modul nostru de exprimare... E reprezentarea a ceea ce simtim, gandim, traim.
Talentul pe care-l avem ne ajuta sa transpunem realitatea noastra interioara, sa-i dam viata, sa o oferim si altora...
Unii aleg sa se exprime prin versuri, altii prin proza, altii prin muzica... Pentru cei care au ales desenul, am deschis acest topic. Sper sa fie cat mai multi cei care sa ne incante cu desenele lor Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Krissunu Vin 4 Mai - 23:44

...asa este !!! ..sgarie chiar rau Very Happy ,.... liniuta de la tastatura este de vina Smile Smile Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Krissunu
Krissunu
2
2


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Sam 5 Mai - 9:48

Inca o domnita Smile Toate ti-au fost iubite? Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Krissunu Sam 5 Mai - 23:16

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

....de data aceasta,.. avem un domn ,....si are o gura mare,...mare Smile
Krissunu
Krissunu
2
2


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Krissunu Lun 2 Iul - 23:01

...azi am realizat un desen . Este vorba despre un atlet . Un model pentru viitoarea sculptura .
...sper ca desenul este unul frumos ,...pentru ca asa va arata si lucrarea ,..in cel mai scurt timp !!!
....dungile din fundal au iesit !,.. deoarece ,...mi s-a stricat aparatul foto Crying or Very sad ....mai face fotografii doar la intuneric,... si apar aceste dungi ! Cei de la serice au spus ca s-a dus senzorul de lumina .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Krissunu
Krissunu
2
2


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Mar 3 Iul - 9:46

Simpatic atletul tau Smile Abia astept sa vad lucrarea.

Da' domnul acela (pare a fi un negru), de ce are o gura asa de mare? Laughing Parca ar tine in gura o minge de tenis.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Krissunu Mar 3 Iul - 14:08

....eeeee!!!!.... gura trebuie sa fie bine conturata !!!,....
...deja lucrarea este inceputa ,....am luat o mica pauza ! ...cat despre gura ,...cred ca va iesii cam zambaret Smile
Krissunu
Krissunu
2
2


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Mar 3 Iul - 14:18

Bine conturata, nu inseamna un contur larg Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Broscotina Mar 14 Aug - 21:16

In lipsa netului....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Broscotina
Broscotina
3
3


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Pingu Mar 14 Aug - 21:18

Surprised
Iti poti face o afacere cu asa ceva. Very Happy
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Broscotina Mar 14 Aug - 21:20

Si asta e putin mai vechi, credeam ca l-am postat si aici dupa ce am participat la concurs cu el Very Happy dar se pare ca am uitat Laughing
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Broscotina
Broscotina
3
3


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  pitulicea Mar 14 Aug - 21:48

Bravo, Broscuto.
Primul e autoportret? Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Broscotina Mar 14 Aug - 21:52

da da Very Happy
Broscotina
Broscotina
3
3


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  seaman65 Mier 15 Aug - 10:08

Frumoase desene.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Broscotina Mier 15 Aug - 14:27

multumesc Very Happy
Broscotina
Broscotina
3
3


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mier 15 Aug - 15:18

ai mana buna ,brotacel.exerseaz-o mai des.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Desenul - o transpunere a realitatii interioare - Pagina 2 Empty Re: Desenul - o transpunere a realitatii interioare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum