Ce mai citeste lumea?

Pagina 33 din 33 Înapoi  1 ... 18 ... 31, 32, 33

In jos

Ce mai citeste lumea? - Pagina 33 Empty Ce mai citeste lumea?

Mesaj  pitulicea la data de Mier 10 Feb - 21:11

Rezumarea primului mesaj :

Unii dintre noi continua sa mai citeasca si azi, cu aceeasi placere ca altadata, in ciuda vietii din ce in ce mai agitate si a timpului care trece parca in galop pe langa noi.
Carti bune, mai putin bune, greoaie sau din cale-afara de plictisitoare, nu conteaza. Spune-ne ce citesti, ca sa stim ce sa citim, study sau, dupa caz, sa evitam. Ce mai citeste lumea? - Pagina 33 762404 :green

Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 7 Mar - 19:56, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Ce mai citeste lumea? - Pagina 33 Empty Re: Ce mai citeste lumea?

Mesaj  atat de simplu la data de Mar 27 Mar - 11:34

Da, eu am citit-o. Smile Toate cartile lui Murakami sunt ciudate, m-au instigat foarte tare la inceput. Insa, pe la ultimele citite, au inceput sa ma plictiseasca. Laughing E ca o gluma buna : prima data cand o auzi ti se pare nemaipomenita, a 2-a oara inca mai razi, a 3-a oara inca ti se mai pare buna, dar mai incolo deja incepe sa te enerveze. Ei, pe mine nu m-au enervat cartile lui Murakami, dar pot spune ca deja stiam ce mananca personajele principale, ce beau, ca ceva dispare si apoi apare, ca azi sunt intr-un an, maine in altul etc. Razz Oricum, e un autor care scrie bine si care m-a captivat de nu puteam lasa cartea din mana, e vina mea ca ma plictisesc repede. Twisted Evil
atat de simplu
atat de simplu
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Mar 27 Mar - 12:24

Laughing Laughing Figura mai esti. Eu n-am decat vreo doua carti de-ale lui in biblioteca, asa ca n-o sa ajung sa ma plictisesc.
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Ravian la data de Vin 7 Sept - 20:40

Re. "Vin ploile"
Ravian
Ravian
4
4

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 7 Sept - 20:49

Nu ne intereseaza doar tilul Smile Daca n-ai nimic de spus despre carte, nu ne spune ce ai citit.
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Ravian la data de Vin 7 Sept - 21:03

M-am conformat sefu...

" Vin ploile" de Louis Bromfield este un roman atat despre India coloniala a anilor 1930, cat si un roman al cautarilor si descoperirilor individuale.
Este si un roman de dragoste, dragoste neimplinita, dar si dragoste pura ,care pare ca doar in cadrul acestui spatiu putea fi descoperita, si numai in timpul unei mari tragedii, cand fiecare individ se afla descoperit si singur.
Este una din cartile pe care am citit-o, recitit-o si re recitit-o cu mare placere, la diverse varste pentru capacitatea autorului de a oferi cititorului o fresca a Indiei, dar si pentru descrierea trairilor interioare atat a celor doua personaje centrale, cat si a celorlalte personaje care tranziteaza pe parcursul cartii.
Ravian
Ravian
4
4

Sus In jos

Mesaj  pitulicea la data de Vin 7 Sept - 21:17

Frumos ai vorbit despre ea. Smile Am citit multe carti de-ale lui Bromfield, dar "Vin ploile" nu. Nu o am in biblioteca... M-ai facut, oricum, curioasa.
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 33 din 33 Înapoi  1 ... 18 ... 31, 32, 33

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum