GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reclamele - placere sau acceptare?

+37
elis27
Obi-Wan Kenobi
Lolita
teardrop
tegeusa
JeSsYkA
Nicole
soryn
pana
Angel
Irinna
dersky
wer908
serpico
parwous
seaman65
Polaris
juliette
dragos
E V A
dominik
sharp00714
mrs nobody
Nana_Duval
ghost
oli
zexe
Demostene
Eleonore
daffy_
iubaretu
atat de simplu
Hagu_chan
habibi77
Radu
snow
pitulicea
41 participanți

Pagina 24 din 24 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24

In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 24 Empty Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 5 Feb - 20:02

Rezumarea primului mesaj :

Zi de zi ne uităm la televizor si zi de zi viaţa ne e bombardată de reclamele tv. Ne plac sau nu ne plac, suntem nevoiţi să le acceptăm ca făcând parte din viaţa noastră. Uneori le urmărim cu atenţie, alteori zappăm.... uneori le reţinem, alteori le uităm.... uneori ne plac, iar alteori le detestăm.

Există reclame care-ţi încântă privirea: o femeie superbă, un tărâm de vis, o casă precum un castel, o maşină de lux... toate astea ne fac sa visăm, să le dorim, să îndrăznim. Există şi reclame care nu te împing la visare, dar care îţi spun de ce ai nevoie, ce trebuie să foloseşti, ce anume să cumperi, de unde să cumperi, când să cumperi, iar uneori, chiar şi cu cât să cumperi. În majoritatea cazurilor, nevoile noastre sunt dictate şi influenţate de publicitate.

Ce fel de reclame ne plac? Care dintre ele ne influenţează şi în ce mod? Acestea sunt doar câteva din întrebările pe care am putea să ni le punem. Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 24 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Sam 27 Apr - 8:53

Laughing Laughing Am mai ras o data si la relcama lui myrk. Sau a ras ursul din mine, nu stiu exact care am ras Laughing

Faina si reclama asta Laughing Nu o stiam. Nu am auzit-o nici la radio, nici la Tv. La Tv nici nu aveam cum Very Happy Ingeniosi baietii.
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 24 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  zaraza26 Sam 27 Apr - 21:05

Pe Magic FM ascult eu cel mai des.
Mai este o replică de care uitasem. De fapt nu înțeleg nicicum ce îi răspunde șefului. Dar am inventat eu ceva fain. Laughing

- Transportul pentru Hogwarts?... (Hogwarts e școala din Harry Potter)
- A zburat deja!

(Angajatul începe așa: "E plecat..." Dar restul nu se înțelege, că se vorbește peste el.)

Noroc că mi-am dat seama că spune Hogwarts, că n-am învățat engleza în școală. Am jucat jocurile pe calculator cu Harry Potter cu fiica mea... ce vremuri!! Very Happy
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 24 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Lun 29 Apr - 9:37

Laughing Eu n-as fi inteles.
Nu inteleg nici acum reclama, chiar daca mi-ai explicat-o Laughing Laughing Nu m-a pasionat niciodata Harry Potter.
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 24 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  myrk Lun 29 Apr - 10:33

Eu n-am înțeles nici acum. Laughing O fi vorba despre zbor.

Bun, acum după ursul din pitu, să vorbim despre Sânge de taur. Adică de la bere, să trecem la vin. Laughing Asta e una din cele mai proaste reclame, și bineînțeles că e și foarte enervantă. Și reclama, și fata. Laughing  El e foarte calm- nu știu dacă așa o fi și în realitate. Or fi. Laughing Cert e că vinul ăsta era bunicel când îl livrau moldovenii, adică cei din Republică. Au vinuri foarte bune moldovenii- ăsta roșu era aproape ca vinul liturgic de Cetățuia, adică foarte bun. Când au schimbat livratorul, îl importă acum din Spania, e un fel de poșircă subțire, e băubil, dar așa, mai cu noduri. Laughing Or fi având spaniolii vinuri bune, dar nu se compară cu vinurile noastre (sau ale moldovenilor) ieftine. Orice ar zice cine ar zice, avem vinuri de calitate. Dar să savurăm dulcea reclamă! Laughing

PS Sunt două sortimente de Sânge: roșu și roze. Cred că ăsta roze (spaniol) e și mai slab. Laughing



Pasională fata. Ea nu știe, dar doar cu Sânge moldovenesc atinge paradisul!  Laughing
myrk
myrk
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 24 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  zaraza26 Lun 29 Apr - 13:36

Cu zborul e neclar? Păi la școala Hogwarts, ca la orice școală de magie, se învăța și zborul. Este o scenă memorabilă în film, în care se joacă un meci între două echipe, care zboară... în zona care ar fi stadionul.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 24 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 24 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum