GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Am masina mea si ma mandresc cu ea!

+32
myrk
Woo Woo
Pingu
shadow
dall
preotul1
elis27
GANDACEL
parwous
ionutz72
dersky
seaman65
remusn1
daffy_
ghost
deea
oli
juliette
Mr Nobody
atat de simplu
dragos
aspidistra76
mrs nobody
moonstone
man
habibi77
lynn
Radu
LiquidSilk
nadufmic
pitulicea
snow
36 participanți

Pagina 3 din 24 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Urmatorul

In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Dum 31 Ian - 12:40

Rezumarea primului mesaj :

Astept aici toti membrii forumului posesori, fosti sau viitori proprietari de masini. Conducatori auto, viitori conducatori sau chiar fosti conducatori. Pareri despre masina fiecaruia sau ce ne-am dori, probleme tehnice sau legislatie rutiera. Asa ca ...ambalati motoarele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asta-i babutza. Cealalta e la reefrech.
snow
snow
6
6


Sus In jos


Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 15:27

Zii frate pe nume ca nu stau cu nomenclatorul langa mine. Ala e cod de motor, te intreb, e Peugeot, coreean Opel?
Astia lucreza cu producatori de asta te intreb, cu toate ca la 1,4 cred ca e coreean. Da se pot face cateva artificii pentru putere dar trebuie umblat in lant, te intereseaza?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 15:29

E original ..coreean..cred ca e facut de hyundai. Ce inseamna umblat in lant?
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 15:35

In momentul cand ridici puterea motorului, urmeaza calculatorul resoftat, evacuarea, catalizatorul si in functie de ce cai adaugi suspensie(o lasi mai jos, suspensie tare) si cutie dar asta doar daca treci de 2000. La motorul tau merge un cip cred ca un Jim Conforti e deajuns (20 de cai) dar termina injectoarele mai repede.

Tu ai totusi un cuplu bun la ea,recomand in faza asta doar suspesii rigide si sandale, cand se termina, un motor mai "Tare".
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 15:41

ah...credeam ca umblu la transmisie cand ai zis de lant....de asta nu intelgeam....

are suspensii pe gaz din fabrica ...sunt aproape de sport ...iti rupe rinichii in orice denivelare. iar cu sandale nu stiu la ce te referi. Pe langa asta ma gandesc ca motorul de 150cp ...de 2l ..are aceasi evacuare nu?...ar merge numai cip?..si eventual un filtru KN?
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 15:51

Gresit. Suspensia sport nu e sinonima cu gaz, lucreaza asemanator dar cu performante diferite. Tu ai gaz mixt, ceva intre sport si tweed.
Filtrul ala e sa mergi pana la Crevedia cu el,la 2000 ai catalizator sau nu, dar fara, citeste calculatorul aiurea si o baga cu avarie.
Evacuarea e 20% din putere, inoxul e sfant, dar scump, se pot face totusi la comanda pe bani mai subtiri 3-400 =E, cipul e cel mai convenabil financiar, termina multe pe la motor, in special senzori.
Sandale= talpa, viteza, ce dracu"
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 16:00

Pai nu am spus ca e sport ...doar ca e aproape sport ...cum ai admis si tu. Si filtrul ala ...toata lumea il lauda ..si mai costa si o gramada de bani ...asa prost sa fie?.
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 16:05

Romanul saracu' lauda si gumele resapate.Are marja lui de folosinta si capacitate, si e strict pt noxe, catal. e altceva. Daca te dai mai sportiv la masina se arde ca lemnul. Liqid, mai continuam diseara ca e tarziu, ok?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 16:08

ok...dar nu ma refeream la catalizator ...ci la filtru de aer KN...nu de noxe...scuze daca nu m-am exprimat bine
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 17:44

Ramasesem dator.
Eu am fost neatent,nu ai nici-o vina, filtrul de aer la motor, pe langa uleiul de calitate si schimbat la timp, reprezinta viata motorului. Pastreaza cu sfintenie filtrul original si schimba-l la jumatatea perioadei indicate in carte, nu costa o avere.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 17:47

Pai ..si peste tot ...am vazut la masinile tunate.schimbat asta cu kit de inductie.
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 17:59

Ti-am zis, cipul reprezinta cea mai ieftina varianta de tunat motorul, nu si cea mai indicata, lucreaza cu partea cea mai sensibila a motorului,
-calculator, senzori, practic instalatia electrica si mai apoi injectoarele, daca purjeaza in gol se bulesc fuga. Filtrul e pentru zgomot de motor puternic, dealtfel are valoare doar pe motoare mari, incepand de la bavarezul 230ix in sus. Sub 1600 e fitza si necunoastere.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 18:02

Pai de asta spuneam ...in concluzie ...la 1400...stai linistit cu ce ai ...nu prea iti vine sa faci nimic Smile..cu taote ca fiat bravo la 1.4 are turbina si 150 cp


dar recunosc ca mi-ar place un evo 9 ....cu turbo si blow off valve...sunt inebunit dupa sunetul ala Smile
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 18:09

Liqid nu vreau sa ma laud, de 2 ani am si un Fiat Brava de 2000 JTD. Am facut 170 000 cu el si nu deschid capota decat sa ma dau mare nu am facut nimic la el in afara de consumabile, si este ca atunci cand l-am luat. nul dun cele mai tari motoare pe care le-am intalnit eu.

Peugeot, preparat de bavarezii de la BMW, asistat complect electronic. Dealfel nemtii il au dotare pe Aotobahn in varianta standard.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 18:11

cum ai facut 170 000 in 2 ani? Smile)
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 18:13

E masina de toata ziua, concedii, deplasari prin tara si pe afara. Anul asta a avut cred ca vreo 25 de iesiri de Franta.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 3 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 24 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum