GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Am masina mea si ma mandresc cu ea!

+32
myrk
Woo Woo
Pingu
shadow
dall
preotul1
elis27
GANDACEL
parwous
ionutz72
dersky
seaman65
remusn1
daffy_
ghost
deea
oli
juliette
Mr Nobody
atat de simplu
dragos
aspidistra76
mrs nobody
moonstone
man
habibi77
lynn
Radu
LiquidSilk
nadufmic
pitulicea
snow
36 participanți

Pagina 2 din 24 Înapoi  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Urmatorul

In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Dum 31 Ian - 12:40

Rezumarea primului mesaj :

Astept aici toti membrii forumului posesori, fosti sau viitori proprietari de masini. Conducatori auto, viitori conducatori sau chiar fosti conducatori. Pareri despre masina fiecaruia sau ce ne-am dori, probleme tehnice sau legislatie rutiera. Asa ca ...ambalati motoarele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asta-i babutza. Cealalta e la reefrech.
snow
snow
6
6


Sus In jos


Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 10:11

OK Liqid, incerc printre picaturi sa rezolv, majoritatea fotografiilor le am in PC de acasa, sper ca nu-i graba.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 10:15

nu fotografiile sunt asa importante, mai mult detaliile ma interesau Smile...si aspectul conteaza...dar parca mai mult ce e sub capota
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  pitulicea Joi 4 Feb - 10:20

Ba pe mine ma satisfaceti mai degraba cu poze, decat cu detalii tehnice Very Happy
Ce-i sub capota, e important, dar nu estetic Very Happy
Mai bagati si cate-o poza, sa priceapa si ochiul meu ceva What a Face
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 10:54

Ok Liqid, sa incerc pe fuga cateva date.
Masina la origine avea un clasic 1,6 de serie, multumitor in anumite conditii dar pacatuind prin consum exagerat in interior(8,5 - 9l), recuperand putin afara, 7 - 7,5 in 4- 5000rpm. Am cumparat un 1,8is, mult mai economic la acelesi regim, dar m-a luat vantul si l-am alezat, aducandu-l la 2,2 cu pistoane Maruba dar cu aceleasi biele si vibrochen. Aici a fost prima greseala, s-a marit cuplul si volanta nu amai facut fata. A trebuit sa schimb tot kitt-ul de ambreiaj, volanta cu masa dubla, cutia de M7 si grupul. A trebuit sa resoftez calculatorul, sa schimb instalatia electria la motor, si dracu' mai stie cate alte amanunte. In rest suspensie pe gaz cu arcuri Arranco sport, interiorul clasic dar modernizat,cateva body-kytt-uri discrete. Ce am facut eu nu recomand nimanui, costurile nu sunt rentabile, eu am facut-o la mine deci nu am avut cheltuieli decat de achizitionare, fara manopera. Daca mai doresti amanunte, intreaba-ma, acum nu-mi mai trece nimic notabil prin cap.

Am uitat ce era mai important cred. Initial motorul de 1,8 are cam 138hp, dupa modificare, pe dyno arata la volanta cam 155. Greu de precizat cu adevarat, se masoara si la roata unde e mai mic, dar de ,cine stie. Il banuiesc de vreo 180cp dar nu bag mana in foc.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 11:05

180cp...si cat cantareste?..scaunele le-ai lasat originale? ori ai pus recaro?
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 11:09

Nu stiu cat cantareste, scaunele sunt clasice, doar imbracate in piele, cred ca mai mult sintetica. E intradevar putin greoaie, dar are mai multa stabilitate pe ploaie.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  pitulicea Joi 4 Feb - 11:13

Parca ati vorbi in limbi straine Very Happy Va citesc si nu inteleg aproape nimic.
Numai ca scaunele-s imbracate in piele sintetica Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 11:18

Oke, eu am un Pro_cee'd. E micut, 1.4 benzina 109 cp...si are 1300kg standard, cuplul maxim la 5000 rpm, putere maxima la 6200 rpm. Nu i-am facut nimic, doar cate retusari micute...o pereche de pleoape, un pic de molding rosu si jante, pt ca e in leasing si momentan am niste indoieli ca o sa il pot termina.
In schimb inainte de el am avut un cielo din 95 coreean, si cu el m-am jucat: body kit, jante la exterior. La motorul standard de 1.5 am pus injectoare de espero de 1.8, am pus etrieri cu placute de llanos. Vroiam sa ii pun un motor de calibra de 2l, dar trebuia refacuta instalatia electrica si ...nu facea nimeni asa ceva in galati si am renuntat. Oricum facea destule probleme si am ales sa il dau sa iau o masina noua.


Din cate am citit eu printre randuri lucrezi la un service cred, ce faci tu acolo? Asta daca vrei si poti spune Smile
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  pitulicea Joi 4 Feb - 11:36

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Va sunt cititoare fidela, chiar daca nu inteleg mai nimic din ce spuneti Very Happy
Dati-i inainte...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 12:41

Revin putin mai tarziu cu ceva comentarii despre bijuteria ta.
Si nu, nu este nici-un secret, lucrez la un service auto, sunt asociat impreuna cu o ruda din localitate si detin 85% din actiuni. Sunt destul de transparent sa stii, pana la o limita, pe care cred ca o au toti forumistii din motive evidente.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 13:49

Sa stii ca astept cu nerabdare Smile

Hai snow, m-ai facut curios....si m-ai lasat asa ....
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 14:57

Da-mi mai multa amanunte despre masina, dar fiind in leasing ce anume te intereseaza in mod special?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 14:58

snow a scris:Revin putin mai tarziu cu ceva comentarii despre bijuteria ta.

asta asteptam Smile...


oricum la 1.4 ...109 cp...si benzina ...e cam stors motorasul...nu cred ca se mai poate face ceva
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 15:06

Sincer, nu sunt un mare fan al chinezariilor cum le zic eu, dar nu mi-ai spus ce motor are, e sub licenta sau autohton?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 15:21

G4FA e motorul Smile
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

Am masina mea si ma mandresc cu ea! - Pagina 2 Empty Re: Am masina mea si ma mandresc cu ea!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 24 Înapoi  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum