GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

BANCURI SI GLUME

+23
Indra
Andy11
Annmarie
Florin Popa
shu
casp
Amrita
SoulOfOcean
eledas
dorina_s
birdman
liviaionita
Wolff
Queensland
mario368
pitulicea
lion
habibi77
Faun
atat de simplu
myrk
RALUCA
itina
27 participanți

Pagina 45 din 53 Înapoi  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 49 ... 53  Urmatorul

In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mier 18 Feb - 9:54

Rezumarea primului mesaj :

Asa cum o anunta si titlul, aici e locul bancurilor si-al glumelor de tot felul geek Dar... nu doar bancuri, ci bancuri comentate Smile
Un comentariu bun face la fel de mult ca un banc bun Smile Si face dovada ca gandim Wink Very Happy Hai sa nu fim doar niste roboti care copiem o informatie dintr-un loc si o mutam in altul....
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  shadow Lun 20 Sept - 22:42

Laughing

Sotia ar fi comandat  o ciorba fierbinte in contul lui doar sa i o puna in cap, nicidecum pentru ca ii era foame Evil ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Lun 20 Sept - 23:42

Pai io n-am iesit cu nimeni la restaurant (nici altundeva)- ma refer la comentariul lui pitu. M-am "destrabalat" doar online. Laughing Adevarat c-a trebuit s-o sterg pe pitu de la prieteni pe fb din cauza altor comentarii. Laughing

Gaby "a noastra"? Verticalitate! Laughing


myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mar 21 Sept - 9:24

Laughing Laughing Chiar? A "trebuit" sa ma stergi? Foarte tare asta. Eu credeam ca ti-ai sters contul, nu ca m-ai sters pe mine. Laughing Laughing Oricum, eu pe Facebook numa' prietenoasa nu-s Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mar 21 Sept - 19:01

Hai sa va mai zic un banc... tot cu un fel de Gaby Laughing Laughing Se pare ca in viata fiecarui barbat exista cel putin o Gaby....alta decat sotia Very Happy

Soții, în pat, citind. La un moment dat, ea se uită spre el și îl întreabă:
- Auzi, eu dacă mor, te vei recăsători?
- Ești normală? Ce e cu întrebarea asta?
- Acum mi-a venit! Deci, ce vei face?
- Ești culmea! Cum pot să îți răspund la așa ceva?
- Hai zi, că nu mă supăr!
- Nu știu... Probabil.... Sincer, nu mă pot gândi la așa ceva acum!
- OK!
După un timp, soția revine.
- Și va dormi în patul nostru?
- Femeie, nu ești normală! Ce-s întrebările astea?
- Chestii de-ale mele!
- Chiar nu am habar! Crezi că mă pot gândi la o asemenea situație? Probabil că va dormi cu mine, aici! Nu știu! Lasă-mă sa citesc!
- Bine!
Dar ea, tot nu se lasă cu întrebările și revine.
- Dar va purta și hainele mele?
- Hai că ești culmea! Alte gânduri nu ai?
- Curiozitate, nimic mai mult!
- Posibil, nu știu! Nu cred! Poate, unele! Of, ce întrebări ai azi!
- Am!
Stau ei ce stau, și ea revine:
- Dar va conduce mașina mea?
- Nu, că nu are carnet!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  shadow Mar 21 Sept - 22:21

De obicei e invers, Gaby are carnet si sotia nu Evil ... iar el nu poate fi chiar atat de prost Very Happy Laughing Laughing
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Mar 21 Sept - 23:04

pitulicea a scris:Laughing Laughing  Chiar? A "trebuit" sa ma stergi? Foarte tare asta. Eu credeam ca ti-ai sters contul, nu ca m-ai sters pe mine. Laughing Laughing  Oricum, eu pe Facebook numa' prietenoasa nu-s Very Happy

"A trebuit" pentru ca Adriana ma tot seca cu intrebari despre "pitulicea" si "Simpla". Laughing Bine, pe Gaby n-o aveam la prieteni. Nici macar. Laughing

Cel putin o Gaby... de unde atata cel putin? Nici "macar" cel mult... Laughing Ma rog, nu egzista, da' nici "sfant" nu-s. Nu suntem, inca. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  dorina_s Mier 22 Sept - 5:34

Ce fain, m- facut sa zambesc dis de dimineata acest banc.
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Joi 30 Sept - 22:04

Nu e chiar un banc, dar e o gluma buna Laughing Laughing

În timpul celui de-al Doilea Razboi Mondial, pe o clădire din Londra a fost lipit urmatorul afiș: "Înrolați-vă în armată la parașutiști. În ziua de azi e mai periculos să traversezi strada decât să te arunci cu parașuta."
Sub afiș cineva adăugase: "Mi-ar plăcea să mă înrolez, dar biroul de recrutări e de cealaltă parte a străzii”...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Mier 20 Oct - 22:44

Da. Si eu as vrea sa traversez strada la pitu. Mai usor ar fi cu parasuta. Laughing Acu', as sta doar la portita, ca Ghita: pitu nu (mai) suporta musafirii! Laughing

-Dom'le, am fost la doctor, mi-a dat niste pastile, de tin minte acu' si ce faceam cand sugeam tzatza de la mama!
-Si cum il cheama pe doctorul ala, sa merg si eu, sa-mi dea si mie o punga de pastile?
-Pai il cheama... cum ii zice, ca stiam... daca nu ma intrebai, stiam... auzi... cum se cheama floarea aia?
-Care floare?
-Floarea aia cu galben pe mijloc si petale... albe.
-Mm... ma... mm... margareta!
-Aha! Margareta, Margaretaaa, draga nevasta, cum il cheama draga pe doctorul ala? Laughing

Ori bomboane, ori pastile, ori mentosane,tot aia... a, mentosane cred ca erau pastilele. Mens sana in corpore mentosano. Laughing
myrk
myrk
6
6


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Joi 21 Oct - 8:35

Laughing Laughing Radem noi radem, dar acusica ajungem si noi la fel. Si nici nu avem neveste cu nume de flori Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Joi 21 Oct - 15:57

Pitu, nu ajungem. Nu ca nu ajungem ca nu ajungem, ci ca nu ajungem. Asa. Sigur. Laughing

Toate nevestele sunt flori- chiar daca nu au nume (de flori). Si nenevestele. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mar 2 Noi - 13:08

Laughing Laughing Laughing  Figura myrk, dar si bancul pe care vi-l voi "spune" mi se pare figura. Chiar m-a facut sa rad Laughing

Învățătoarea de la clasa întâi întâmpină dificultăți cu unul dintre elevii săi...
L-a intrebat:
– Ce se întâmplă cu tine, băiețel?
Băiețelul răspunse:
– Sunt mult prea inteligent, pentru clasa întâi! Sora mea e in clasa a III-a, iar eu știu mai multe decât ea! Consider că și eu trebuie să învăț în clasa a III-a!
Învățătoarea îl conduse pe băiețel la director, explicând acestuia situația... Directorul se gândi și spuse băiatului:
– Te voi supune unui test, iar dacă nu vei ști să răspunzi corect măcar la una din întrebări, atunci vei merge înapoi în clasa întâi și te vei comporta bine!
Băiețelul căzu de acord.
– Cât fac 3 x 3?
– 9.
– Cât fac 6 x 6?
– 36.
Și uite așa, răspundea elevul de clasa întâi, la fiecare întrebare ce, în opinia directorului, erau întrebări pentru clasa a III-a....
Atunci directorul privi către învățătoare și zise:
– Cred că acest elev poate trece, fără probleme, în clasa a III-a!
Însă, învățătoarea:
– Am si eu niște întrebări: Ce are vaca în număr de 4, iar eu în număr de 2?
Băiețelul, după o pauză, răspunse:
– Picioare!
– Dar ce se găsește în pantalonii tăi, și nu se găsește într-ai mei?
– Buzunarele!
– Ce face bărbatul, stând în picioare, femeia așezată, iar câinele în trei labe?
În acest moment, directorul făcu ochii mari cât cepele, dar, înainte să reușească să spună ceva, băiețelul răspunse:
– Dă mâna!
– Ce cuvânt din limba engleză începe cu F și se termina cu K, semnificând foc și pară și emoții?
– Firetruck (Mașina pompierilor)!
– Ce cuvânt începe cu F și se termină cu K, și dacă nu ai asta, atunci ești nevoit să te servești cu mâna?
– Fork (Furculița)!
– Ce îi dă barbatul femeii sale, după nuntă?
– Numele!
– Ce organ nu are oase, are mușchi și multe vene, pulsează și răspunde de manifestarea dragostei?
– Inima!
Directorul răsuflă ușurat:
– Trimiteti-l dracului, odată, la Harward! La ultimele 7 întrebări, până și eu aș fi răspuns greșit!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Mar 2 Noi - 23:38

Da. Asta e baiatul si barbatul ideal. Laughing

(Cand nu te perpelesti. Laughing )
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  pitulicea Mier 3 Noi - 10:15

Acuma....depinde ce idealuri ai Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  myrk Mier 3 Noi - 10:55

Ce dealuri. Ce dealuri! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

BANCURI SI GLUME - Pagina 45 Empty Re: BANCURI SI GLUME

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 45 din 53 Înapoi  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 49 ... 53  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum