GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Visele si realitatea

+43
Annmarie
Florin Popa
SoulOfOcean
East17
dorina_s
Pingu
myrk
itina
freda white
eledas
RALUCA
mielusica
dcbal
Ostional
Queensland
Obi-Wan Kenobi
Constantin
Amrita
shadow
teardrop
parwous
serpico
Adriatica
tegeusa
Anna
Angel
Irinna
atat de simplu
lexus
zexe
sharp00714
Nana_Duval
oli
daffy_
Demostene
mrs nobody
lynn
Radu
HAUU_HAUU
aspidistra76
habibi77
pitulicea
snow
47 participanți

Pagina 22 din 43 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 43  Urmatorul

In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Visele si realitatea

Mesaj  snow Sam 10 Apr - 10:17

Rezumarea primului mesaj :

Se spune ca daca iti amintesti ziua ce ai visat noaptea, visele se vor implini.
Asa sa fie? Rolling Eyes
snow
snow
6
6


Sus In jos


Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  itina Mier 12 Feb - 9:44

Cunosc genul acesta de vise... Razz  Iti da asa, o stare, de nici tu nu stii cum s-o denumesti.  Razz 
Eu am visat naspa'... Neutral  Stergeam "rahat" de pe wc, din baie, a sarit si pe mine... Cah!  No pale 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Mier 12 Feb - 9:46

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor  Nu esti normala.
Pai... rahatul asta, ma gandesc eu, ar trebui sa fie noroc Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Mier 12 Feb - 9:50

Laughing Laughing Laughing  Poate castigi la loto, dar trebuie sa joci, Itina.  Laughing 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Joi 20 Feb - 13:38

Am dormit cam prost, m-am tot trezit dar desi stiu ca am visat nu-mi amintesc decat fraza din vis care m-a si trezit de-a binelea. Nu pot spune daca in vis a rostit-o cineva, daca am auzit-o venind asaaa...ca de la tv sau din ceruri
Voi face ceva sapaturi sa vad de unde a venit fraza asta, dau vina pe vreun email primit ieri, sau pe filmul vazut aseara...

Incepem sa invatam din greseli cand este deja cam tarziu si nu mai avem chiar atat de mult de trait.  Rolling Eyes 

Asta-i fraza si o suspectez ca nefiind creatia creierului meu, ca doar nu munceste si in pauza, de obicei visez usurel, uneori ciudat, rareori urat, dar asa ''intelept'' nu prea.  Very Happy 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Joi 20 Feb - 13:42

Nu mai avem mult de trait, comparativ cu vesnicia Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Joi 20 Feb - 13:47

Laughing Twisted Evil 
comparativ cu vesnicia, nici nu apucam sa traim ca deja ''dam coltul''  Laughing 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Joi 20 Feb - 13:50

Eu sper ca a fost doar un gand....fugar... Nu un glas divin.  Neutral 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Joi 20 Feb - 13:53

habar n-am, dar sigur o sa ma uit prin emailuri, ieri am primit unul cu tot felul de recomandari din partea lui Jane Fonda...recomandarile, nu emailul  Razz si s-ar putea ca de acolo sa vina, sau cum spuneam, dintr-un film.
Ia ca ma uit chiar acum, sa-mi iasa din cap.  ciocanel 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mar 25 Feb - 20:12

Azi-noapte am visat, ca Itina  Very Happy , un veceu din asta, ca la tara. Mare si din lemn, dar cu colac din plastic. Cand am ridicat colacul, era plin de rahati. Am zis atunci, cu glas de tunet: -Bine, ma, nenorocitilor, nu puteti sa va căcaţi si voi ca toata lumea, ca oamenii adica, tre' sa faceti nenorocirile astea aici? Da' nu stiam cine erau nenorocitii!  Very Happy Laughing M-am pus pe curatat rahatii si m-am umplut de c...t! Da' stii, nu puţeau, asta era bine- ca nu puţeau! cheers Am luat un furtun cu apa sa ma curăţ... si s-a schimbat visul!  confused 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Mar 25 Feb - 21:22

Daca ai visat ca ai calcat intr-un rahat: asteapta-te la cresterea salariului, avansare in cariera, afaceri profitabile. Daca in vis ai curatat rahatul: pot aparea mici probleme financiare.Daca ai fost tot in rahat in vis: in viitor vei avea parte de noroc si bogatie.Daca ai simtit mirosul rahatului in vis: succesul este aproape, trebuie sa mai depui un pic de efort pentru a-ti atinge telul.

Mirk, ai grija cu banii.  Smile  Mai bine, mirosea.  Laughing 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Joi 3 Apr - 11:37

pitulicea a scris: LaughingLaughing Ciudat vis am avut. Nu am timp acum sa va povestesc despre el, dar daca nu uit si am timp, o fac diseara.  Very Happy
Nici aseara n-am avut timp, dar incerc sa-l povestesc acum - visul - pe scurt. Cred ca n-ar trebui sa mai beau Bloody Mary Very Happy

Se facea ca eram la o petrecere a membrilor. Erau tare multi si pe majoritatea nici nu-i cunosteam  Laughing  Cu unul dintre ei ma culcasem la petrecerea trecuta. Nu stiu sa va spun cine era acela, dar ne faceam planuri ca "la noapte", dupa ce se sparge petrecerea, se furiseaza in camera mea si "ne iubim" iar  Embarassed  Numai ca... tot povestind aprins cu unul dintre cei prezenti la petrecere, am luat foc amandoi si ne-am gandim ca ne-ar sta bine.... la noapte....in acelasi pat Very Happy Sex  Asa ca l-am anuntat pe primul sa nu ma mai caute "la noapte", ca vreau sa dorm... cu altul  Laughing  Acela, fireste, s-a suparat si-a plecat acasa. Incet, incet au plecat toti de la petrecere si pana sa se faca noapte, sa ne culcam, n-am mai ramas decat eu, tege si tipul cu care urma sa fac nebunii. Dar innebunise si el si voia sa plece acasa  Laughing   M-am enervat rau si am ajuns la concluzia ca nici macar in vis nu-i bine sa fugi dupa doi iepurasi  Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  itina Joi 3 Apr - 12:28

Pitule, aproape ca a ajuns un cosmar!  Laughing  Laughing  Laughing
itina
itina
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Joi 3 Apr - 12:41

Laughing Laughing  Cam da!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Joi 3 Apr - 14:52

Eiiiii, si acum interpretarea :
Atunci cand visezi ca faci dragoste cu cineva, semnifica expresia clara a dorintei sexuale, sperantele si temerile ascunse.
Atunci cand visezi ca faci dragoste cu altcineva decat partenerul tau, sugereaza nemultumirea fata de partea fizica a relatiei voastre. De asemenea, astfel de vise pot reprezenta o fantezie inofensiva.
Daca visezi ca faci dragoste cu fostul partener, sau cu o alta persoana care nu este partenerul tau actual, semnifica teama de a incepe o noua relatie.
Cand visezi ca faci dragoste cu un strain, reprezinta o incertitudine cu privire la viitorul tau. Atunci cand visezi ca faci dragoste cu mai multi parteneri, semnifica detasare fata de relatia actuala. In astfel de situatii, simti ca sexul este doar un act lipsit de orice emotie si pasiune. Poate ca viata ta sexuala a devenit prea monotona.
Visele in care faci dragoste cu un amic, pot semnifica gradul de apropiere dintre voi doi. Intrucat impartiti multe, si stiti multe unul despre celalalt, subconstientul descrie aceste aspecte ca o apropiere sexuala. De asemenea, poate reprezenta nivelul de atractie dintre tine si amicul tau, si teama de a actiona in acest sens. Astfel, dorintele tale se manifesta sub forma unui vis.

Pai atunci spune-ne cu cine planuiai sa te iubesti.  Laughing  Laughing  Laughing 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  itina Joi 3 Apr - 14:55

Asa e. Zi-ne pana la capat.  Laughing
itina
itina
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 22 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 43 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum