GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aniversari pe portativ

+7
simona
ionutz72
cris_is
atat de simplu
sharp00714
myrk
pitulicea
11 participanți

Pagina 13 din 51 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 32 ... 51  Urmatorul

In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Joi 10 Iul - 8:52

Rezumarea primului mesaj :

Zilnic aniversam sau comemoram personalitati din lumea muzicii. Unii mai cunoscuti, altii mai putin cunoscuti.
Prin intermediul acestui topic m-am gandit sa le spunem in gand un LA MULTI ANI! celor care isi aniverseaza ziua de nastere Festivity sau sa aducem un pios omagiu celor care au fost, ne-au incantat si au trecut in nefiinta. Think of me
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 29 Oct - 9:51

Peter Green, născut sub numele Peter Allen Greenbaum la 29 octombrie 1946 în Bethnal Green, Anglia, este un chitarist și cântăreț englez și fondatorul formației Fleetwood Mac.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Mier 29 Oct - 10:38

Astia toti (Jackson-ii) canta in acelasi stil. Nu prea-mi plac Neutral Doar Michael imi place.

Cam galagios Peter Green asta Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Joi 30 Oct - 10:04

Marius Bațu (30 octombrie) este un interpret român de muzică folk care s-a remarcat în lumea muzicii românești în 1977, anul în care a înființat, alături de Eugen Baboi, grupul Poesis. În perioada 1982-1985 activitatea sa s-a învârtit in jurul „Cenaclului Flacăra”, iar în 1994, după o perioadă de 8 ani petrecută în Germania, a revenit în România și a reluat activitatea grupului Poesis, lansând în 1996 albumul Cântec Șoptit.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Joi 30 Oct - 10:39

Frumoase versuri Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Mar 4 Noi - 11:23

La 4 noiembrie 1963 - S-a născut Lena Zavaroni, copil vedetă britanic.

Mama, ce glas are fetita asta Surprised Ma rog....avea, la vremea aceea Smile Chiar merita ascultata.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Mar 4 Noi - 11:28

....si dupa ce a mai crescut... Smile N-am auzit de ea.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  myrk Mar 4 Noi - 11:42

Eu n-am auzit de ea nici mica, nici mare! confused
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Mar 4 Noi - 11:44

Laughing De-asta am pus-o aici... sa nu mai putem spune ca n-am auzit de ea Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  myrk Mar 4 Noi - 11:56

Gata... eu nu mai pot! confused Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 5 Noi - 10:56

Paul Kevin Jonas al II-lea[1] (n. 5 noiembrie 1987), cunoscut și drept Kevin Jonas sau K2, este un actor și muzician american, fondator al trupei Jonas Brothers.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 5 Noi - 10:58

Angela Nathalie Gossow, născută pe 5 noiembrie 1974, în Köln, Germania, este vocalista trupei suedeze de death metal melodic Arch Enemy. Anterior a cântat în trupe precum Asmodina, Devil in the Details și Mistress. Este considerată una din puținele vocaliste metal de succes care folosesc tehnica death growl ca stil principal de interpretare. Este influențată în special de Jeff Walker de la Carcass, David Vincent de la Morbid Angel, Chuck Billy de la Testament, John Tardy de la Obituary, Chuck Schuldiner de la Death, Dave Mustaine de la Megadeth și Rob Halford de la Judas Priest. Daca n-ai vede-o cantand, ai zice ca e barbat.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 5 Noi - 11:02

Arthur Ira "Art" Garfunkel (n. 5 noiembrie 1941) este un cântăreț, poet și actor american cel mai cunoscut ca membru al trupei de muzică folk, Simon & Garfunkel. În particular este cunoscut ca fiind vocalist pe hit single-ul "Bridge over Troubled Water" ce a atins primul loc în topuri. Cariera sa solo include un hit în top 10, trei hituri în top 20, șase hituri în top 40, paisprezece singleuri Adult Contemporary top 30, cinci Adult Contemporary pe primul loc, o nominalizare la Globurile de Aur și una la People's Choice Awards. A jucat in filmul american Boxing Helena.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 5 Noi - 11:03

Bryan Adams este unul dintre cei mai faimoși cântăreți și compozitori canadieni, iar printre marile lui pasiuni se numără fotografia, realizând în acest sens câteva expoziții. Cele mai cunoscute albume ale sale sunt Reckless, 18 till I die, Waking up the neighbours.
Adams s-a născut la 5 noiembrie 1959 în Kingston, Ontario, din părinți englezi, dar are rădăcini malteze din partea bunicii sale.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 5 Noi - 11:16

Joseph Ira Dassin (n. 5 noiembrie 1938 – d. 20 august 1980), cunoscut mai mult sub numele Joe Dassin, a fost un cântăreț și compozitor american de origine franceză și evreiască. Joe Dassin s-a născut la New York, tatăl său fiind regizorul american Jules Dassin, iar mama sa era violonista maghiară Béatrice Launer. A copilărit la New York și Los Angeles. După ce tatăl său a fost trecut pe lista neagră a Hollywoodului în anii 1950, s-a mutat cu familia în Europa.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Mier 5 Noi - 11:39

Nu stiam ca Bryan Adams e mare fotograf Smile O sa-i caut fotografiile.

Aniversari frumoase si mai putin frumoase Razz Pe Jonas l-am ascultat pana la jumate si m-a plictisit, pe Angela Nathalie Gossow am ascultat-o pe sfert si m-a scos din minti crazy Abia cu ultimii trei mi-am mai revenit Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 13 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 51 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 32 ... 51  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum