GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aniversari pe portativ

+7
simona
ionutz72
cris_is
atat de simplu
sharp00714
myrk
pitulicea
11 participanți

Pagina 14 din 51 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 51  Urmatorul

In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Joi 10 Iul - 8:52

Rezumarea primului mesaj :

Zilnic aniversam sau comemoram personalitati din lumea muzicii. Unii mai cunoscuti, altii mai putin cunoscuti.
Prin intermediul acestui topic m-am gandit sa le spunem in gand un LA MULTI ANI! celor care isi aniverseaza ziua de nastere Festivity sau sa aducem un pios omagiu celor care au fost, ne-au incantat si au trecut in nefiinta. Think of me
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 5 Noi - 11:41

Laughing Laughing Laughing E un fenomen totusi si esti de admirat daca ai reusit un sfert. Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Joi 6 Noi - 11:09

Thomas „Tom” Neuwirth (n. 6 noiembrie 1988, Gmunden, Austria) cunoscut mai mult după numele de scenă Conchita Wurst, este un cântăreț travestit austriac. El a reprezentat Austria la Concursul Muzical Eurovision 2014 cu melodia "Rise Like A Phoenix" reușind să câștige concursul.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Joi 6 Noi - 11:15

1945 - S-a nascut Rita Pavone, cântăreață italiană de șlagăre
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Dum 9 Noi - 9:58

Tom Fogerty (n. 9 noiembrie 1941, Berkeley, California - d. 6 septembrie 1990, Scottsdale, Arizona) a fost un muzician, cel mai cunoscut ca și chitarist în Creedence Clearwater Revival dar și ca fratele mai în vârstă al lui John Fogerty, vocalistul și principalul chitarist al trupei.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mar 11 Noi - 9:15

Pavel Stratan (n.pe 11 noiembrie 1970 în Nișcani, Raionul Călărași, Republica Moldova) este un cântăreț și textier de muzică folk, pop din Republica Moldova. Muzica pe care o face nu poate fi catalogată. Este un amestec de stiluri. Nu se știe exact cât la sută este inspirație și cât la sută muzică originală. De fapt, aceasta pare a fi noutatea pe care o aduce pe piață. Se remarcă crâmpeie din folk, dar și din motivele tradiționale.În 1977, cântă prima dată la chitară pe o scenă școlară, în 1983, compune primele versuri, iar în 1996 cunoaște prima lui adevărată experiență scenică în calitate de scamator.A absolvit Academia de Muzică, Teatru și Arte Plastice.În 2002, lansează în Republica Moldova primul album Amintiri din copilărie, album lansat după aceea și pe piața românească și vândut ”ca pâinea caldă”.
Pavel Stratan este tatăl cântăreței Cleopatra Stratan.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mar 11 Noi - 9:26

Ștefan Bănică (senior) (n. 11 noiembrie 1933, Călărași – d. 26 mai 1995) a fost un actor complex de teatru și film. S-a mai remarcat ca un bun cântăreț.
A realizat un cuplu comic alături de Stela Popescu în spectacole de revistă și divertisment la televiziune.
Printre cele mai celebre piese muzicale interpretate se numără „Îmi acordați un dans”, „Cum am ajuns să te iubesc”, „Gioconda se mărită”, „Hei, coșar, coșar” și „Astă seară mă fac praf”. Fiul său, Ștefan Bănică junior, i-a urmat cariera atât în actorie, dar mai ales în muzică.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Mar 11 Noi - 10:20

Am ramas in urma cu aniversarile. Pe Conchita e prima data cand o vad si o ascult. Auzisem despre ea (cum altfel? Very Happy ), dar n-am avut pana acum curiozitatea....
Rita Pavone, imi place Smile Frumoasa melodia pe care ai ales-o.

Imi place si Pavel Stratan... mult de tot Smile

Banica... are si el farmecul lui, desuet Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Lun 17 Noi - 10:14

Kathleen Emperatriz „Kat” de Luna (n. 17 noiembrie 1987, The Bronx, New York) este o cântăreață americană cu origini dominicane, câștigătoare a unui premiu Latin Billboard. A studiat opera în adolescență și a format la vârsta de 14 ani un grup muzical intitulat „Coquette”. În aprilie 2007 a lansat primul ei album solo, 9 Lives, care s-a comercializat în peste 65 000 de exemplare în Statele Unite ale Americii. De pe acest material discografic au fost lansate trei discuri single. În 2010, DeLuna a înregistrat piese noi pentru cel de-al doilea album al său, intitulat Inside Out, cel mai nou cântec promovat de pe acesta fiind „Dance Bailalo”
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  pitulicea Mar 18 Noi - 12:05

Buna de dansat melodia asta Dance Dance Imi place Kat de Luna, in general. Mai are si piese care ma enerveaza, dar are si care imi plac mult, cum ar fi "Am I dreaming" day dreaming
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Vin 21 Noi - 11:34

Björk Guðmundsdóttir n. 21 noiembrie 1965) este o cântăreață, compozitoare, actriță și producătoare de muzică islandeză. A fost de 13 ori aleasă drept candidată la Premii Grammy, o dată la Premiul Oscar și de două ori la Premiile Globul de Aur.
Este cel mai bine cunoscută datorită vocii ei expresive și a stilului muzical divers și eclectic, care refectă inspirații și influențe din multe genuri, incluzând pop, jazz, muzică de ambianță, muzică clasică, electronica, rock alternativ și muzică folk. A atras atenția și prin costumele ei excentrice.
Actualmente albumele lui Björk sunt lansate de către casa de discuri One Little Indian. În 2003 reprezentanții editurii au raportat că Björk a vândut 15 milioane de albume în întreaga lume. Albumul său cel mai recent, „Volta” a fost lansat la data de 8 mai 2007, iar la 29 septembrie 2008 va fi rândul unui nou single al ei „The Dull Flame of Desire”.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Vin 21 Noi - 11:44

O trista aniversare, pe 21 noiembrie 2001, a plecat dintre noi, in ceruri, sa incante ingerii Ion Cristinoiu (n. 26 ianuarie 1942 )
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Sam 22 Noi - 11:27

1934 - "Santa Claus Is Comin' to Town" este cantat pentru prima data in emisiunea lui Eddie Cantor
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Sam 22 Noi - 11:27

Ville Valo (n. 22 noiembrie 1976) este solistul formației HIM, născut într-o suburbie a orașului Helsinki, Finlanda.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Dum 23 Noi - 10:55

Miley Ray Cyrus (pe numele adevărat Destiny Hope Cyrus, n. 23 noiembrie 1992, Nashville, Tennessee, Statele Unite ale Americii) este o cântăreață și actriță americană. Miley este cunoscută pentru rolul ei din serialul Hannah Montana și din filmul The Last Song
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Vizitator Mier 26 Noi - 10:54

Natasha Anne Bedingfield (născută la data de 26 noiembrie 1981) este o cântăreață și compozitoare de origine engleză.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Aniversari pe portativ  - Pagina 14 Empty Re: Aniversari pe portativ

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 51 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 51  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum