GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Urari de bine pentru Guvern

5 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  tegeusa Mar 3 Dec - 12:48

Draga Guvernule: iti doresc sa mergi acolo unde este Elodia!
P.S. Si sa ramai acolo!
Urari de bine pentru Guvern <a href=Urari de bine pentru Guvern U15
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  pitulicea Mar 3 Dec - 12:58

Draga Guvernule: iti doresc sa ai un salariu lunar egal cu premiul primit de bugetari de Craciun santa 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  myrk Mar 3 Dec - 19:00

Cu dragoste, pentru politicienii nostri... si nu numai ai nostri... Very Happy Asta ne ofera si ei... de ceva timp incoace... : scratch Urari de bine pentru Guvern B3e7
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  pitulicea Mar 3 Dec - 19:03

Surprised Surprised Surprised Embarassed
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  Vizitator Mar 3 Dec - 19:56

asta as darui guvernului  Smile   sa-l trimita dupa cei ce-au jefuit fara rusine si pe fata in toate guvernele Boc, in frunte cu Udrea, Videanu, Negoita, etc si sub atenta indrumare a tartorul sef Base, si sa le traga cate un incarcator in bucile alea nesimtite. Mad 
si-s de acord si cu darul lui Myrk...pentru toti in egala masura Laughing 

Urari de bine pentru Guvern <a href=Urari de bine pentru Guvern U368
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  myrk Mar 3 Dec - 20:17

Si cate-o floare peste buci... scratch 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  Vizitator Mar 3 Dec - 20:20

floare? peste ale cui buci? Surprised  cel mult niste urzici Very Happy 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  Pingu Mier 4 Dec - 20:56

doro50 a scris:cauta papagalii printre pdl-isti, in caz ca mai gasesti vreunul ...este interesant cum dupa tot dezastrul guvernarilor anterioare, de la Cluj tot altfel se vede  thinking   dar facem off topic si ne-o furam .
Nu zic ca nu au fost si PDL-isti si sunt cu gramada, dar un guvern mai prost nu am vazut de mult. Very Happy
Stii ca in Romania lui Ponta nu s-au colectat nici macar 50% din taxe si impozite, tot sub acest guvern se face cea mai mare evaziune fiscala, deoarece au desfiintat garda financiara si o mare perioada de timp nu mai face nimeni controale.
In schimb daca vede ca ii incompetent pune in acciza la benzica inca 0.85 de eurcenti, creste acciza la bere si vin (ca deh, sunt cele mai cumparate de populatie). Odata cu cresterea accizei la combustibil, cresc si preturile bineinteles.
Anul trecut Clujul nu a marit taxele locale, dar a venit ordonanta in ianuarie de la Ponta cu +16%, ca deh cel mai usor se iau banii din accize, TVA si impozit. Razz

Si noi astia de la Cluj suntem pe primul loc la plata de impozite si taxe cu un procentaj de 90%. Very Happy 
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  Vizitator Mier 4 Dec - 21:13

Pingule, esti prea tanar si nevinovat ca sa intru in polemica cu tine Smile  Dar inainte de a vorbi de acciza de 0,85 centi care de fapt este de 0,07 centi, iti pot face niste recomandari amicale:
1- da o cautare pe google si vezi cu cat a marit base accizele in timpul guvernarilor boc, nu numai la benzina, cred ca vei avea o mare, mare surpriza.
2- incearca sa si observi in jur, si nu numai in propria ograda, ca sa zic asa...foloseste-ti proprii ochi si neuroni, nu lua totul de-a gata din presa, in cazul tau clar presa basista care este si majoritara.
3-daca tu crezi ca evaziunea s-a nascut sub guvernarea ponta, te inseli foarte tare Laughing

daca vrei neaparat, pot continua mult si bine, probabil insa ca voi fi banata, imi pot asuma riscul asta, nu-i bai. Atata doar te rog, nu-mi mai spune ca fostii au guvernat bine, sau mai bine ca astia de acum. Diferenta este mare. Chiar daca si usl-ul are jigodii destule, nu vor reusi sa ii intreaca in numar si nemernicie pe cei din pdl.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  Pingu Mier 4 Dec - 21:27

Io vad din teren cum se misca mediul privat de cand guverneaza Ponta, mai mult nu-mi trebe. Razz 
Bun, as vrea sa stiu si eu o masura buna a guvernului Ponta in cei 2 ani de cand ii la guvernare si fara chestia cu TVA-ul la paine, ca ala s-a simtit numa in buzunarul altora. Smile
Si de ce are cea mai mica absortie de taxe si impozite. Razz
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  Vizitator Mier 4 Dec - 22:21

Pai daca nu iti trebuie mai mult decat ce vezi tu din tren, cred ca n-are sens sa mai discutam.
Asta cu cea mai mica absorbtie mi se pare incorecta. Din ce stiu eu, in 2012 s-au colectat cu cca. 4% mai mult decat in anul precedent. Pentru 2013 vom vedea cifrele oficiale, nu ma intereseaza ce gangaveste unul sau altul in particular.
Realizarí sunt destule, dar din tren e mai greu sa le vazi, nu ma ostenesc sa enumar ceva atata timp cat scaderea TVA-ului la paine ti se pare o ''chestie'' neimportanta. Cu siguranta nu economie studiezi Smile 
Crede-ma ca am destule argumente, din punctul meu de vedere, sa imi sustin afirmatiile. Insa am invatat pe pielea mea ca este mai bine sa evit polemicile pe teme politice. Intelege fiecare cat poate, si n-ar fi rau sa nu se puna prea mult patos in asemenea schimb de replici . In rest...sa traim bine! Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  Pingu Mier 4 Dec - 22:26

Io nu pun patos stai linistita, dar tva-ul a scazut la 9% la paine si painea s-a ieftinit s-a ieftinit mai cu nimic. Smile
Nu uita ca si in anul 2012 a fost Ponta. Very Happy
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  Vizitator Mier 4 Dec - 22:37

da, jumatate de an, si a crescut totusi, nu a scazut.
daca scade TVA-ul la 9%, de la 24%, ti se pare chiar nimic? sigur ca la o paine de 10 lei, scaderea este de doar 0,9, ceea ce pentru multi este important Pingule, mai ales pentru cei care cineaza cu ceai si paine, la fel ca la micul dejun Sad  Iar pentru firmele din domeniu este enorm. Dar zau ca nu are rost s-o lungim, eu nu te conving si nici nu tin s-o fac. Cu timpul poate vei vedea altfel si te vei intreba macar de ce pleaca atata lume din tara. Nu-mi raspunde ca inca pleaca si acum, este imposibil sa repari intr-un an jumatate tot raul imens facut in anii precedenti. Si inca ceva, nu sunt nici PSD-ista, nici Pontista Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  tegeusa Joi 5 Dec - 8:14

Io cand am pus aici chestia asta cu urarile ma refeream la toate guvernele care ne-au fericit cu competenta, sinceritatea, harnicia si transparenta lor. Sincer, ma indoiesc ca daca guvernul actual ar fii de la USL, UDMR, sau mai-stiu-io-ce-partide-sunt situatia ar fii diferita! Toti fura, intra in partide doar dupa ciolan. Se scuipa pe fata dar au afaceri prin spate. Asa ca nu va contraziceti, injurati-i pe toti, ca-s acelasi aluat! Very Happy 
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Joi 5 Dec - 8:57

Tege in mare parte ai dreptate.Eu am sa-i injur doar pe cucuveaua de Iliescu si pe baiatul ala fara gat dupa care erau lesinate femeile de la APACA, Petre Roman.Ei au dat startul gresit, au incercat sa faca un fel de cocktail comunisto-capitalist si le-a iesit un ...... Daca plecam cum au plecat cehii cu reforma monetara si impartire in mod egal a actiunilor acum eram altceva.Din pacate nenorocitii aia doi au tras Romania in jos cu mineriadele si greselile politice, in plus au fost taticii noii mafii.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Urari de bine pentru Guvern Empty Re: Urari de bine pentru Guvern

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum