GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

COLTISORUL PREMIANTILOR

+18
dorina_s
Ravian
shu
ssdd
Queensland
Pingu
itina
pitulicea
Woo Woo
Obi-Wan Kenobi
myrk
magda17m
eledas
Violoncella
RALUCA
seaman65
egabi70
atat de simplu
22 participanți

Pagina 33 din 37 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Urmatorul

In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  pitulicea Sam 2 Feb - 22:35

Rezumarea primului mesaj :

Am deschis acest topic pentru fotografiile castigatoare la concursul: "Fotograful saptamanii"  Photo
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Un coltisor in care sa poata fi vazute, aplaudate, votate Smile

Asteptam si cateva cuvinte din partea castigatorilor, cu privire la fotografia castigatoare Wink 


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 22 Sept - 9:43, editata de 2 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  pitulicea Lun 22 Feb - 9:25

Tema concursului: COPIII!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asa cum cred ca v-ati dat deja seama, copilul din poza e Mara, nepotica mea.
Intr-una din zilele de vara, eram cu aparatul foto in mana, prin curte si pozam flori pentru concursul de flori. In timp ce ma invarteam pe-acolo, am zarit-o pe Mara cu coada ochiului cum se ghemuieste langa o tufa de bujori infloriti. Cand am vazut-o cu cata delicatete ia floarea in mana, cum o miroase si cum o priveste, mi-am zis: momentul asta trebuie surprins! N-a facut-o ca sa fi pozata, nici macar nu era atenta la mine... Tocmai asta m-a vrajit Smile A fost un gest spontan, pur, copilaresc.
Nu-mi place sa pozez oameni, pentru ca pozele cu oameni au cele mai mari sanse sa iasa banale. Totusi, de poza asta sunt incantata. O consider una dintre cele mai frumoase poze cu oameni pe care am facut-o Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  liviaionita Lun 22 Feb - 11:13

Chiar reusita poza,pitu,felicitari pentru nepotica ta frumoasa!Daca puteam ii dadeam mai multe voturi!
liviaionita
liviaionita
4
4


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  pitulicea Lun 22 Feb - 11:20

Multumesc, Livia big hug E suficient sa stiu ca place si altora, nu doar mie Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  pitulicea Sam 12 Mar - 21:29

Tema concursului: CEASCA DE CAFEA
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Poza asta am facut-o special pentru un concurs de pe forum, care avea ca tema tot ceasca de cafea. Nu am postat-o atunci, pentru ca facusem mai multe poze si am ales o alta pentru concursul respectiv. De data asta mi-a fost prea lene sa fac o cafea doar ca sa-i fac poza Laughing  asa ca m-am folosit de poze mai vechi ramase prin comp.
E cescuta mea personalizata, pe care am primit-o cadou si din care imi beau cafeluta in zilele de weekend. coffee
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  liviaionita Sam 12 Mar - 21:44

Foarte frumoasa poza,chiar mi-a facut pofta de cafea cand am vazut-o,de fapt mi-a facut pofta de un ness,ca nu prea am de obicei sa beau.Am avut si eu intentia sa particip la concurs,primisem o cutie de praline si ma tot gandeam sa nu le mananc inainte sa le pozez langa cafea,dar,nu m-am putut abtine si le-am papat pe toate....Am incercat si asa,dar se vedea ca e cutia goala...
liviaionita
liviaionita
4
4


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  Vizitator Dum 13 Mar - 11:42

Ambele poze sunt foarte reusite, felicitari Pitu! Smile ok
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  atat de simplu Dum 13 Mar - 21:57

Oo, o revad pe Mara. Smile Superba domnisoara. Pitu, cana aia ai primit-o de la vreun membru al forumului (sau membri)? Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  pitulicea Sam 19 Mar - 17:14

Multumesc, fetelor Smile
Nu, simpla. Cana aia am primit-o de la fostii colegi de serviciu... daca bine-mi amintesc scratch  Am primit-o cu multi ani in urma. Ma mir ca n-am spart-o inca Laughing
Livia, esti o figura, cu pralinele tale Laughing

Intre timp am mai castigat un concurs. Sa pun si ultima poza in coltisor, pana nu uit iar de ea.

Tema concursului: pisica

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pisicuta asta nu stiu a cui era, nici nu-mi mai amintesc daca era mama sau fiica, dar se aciuasera pe la noi prin curte pe vremea cand nu aveam caini. Era o familie intreaga. Veneau, mancau, dormeau la soare, probabil mai prindeau si cate un soarece si plecau. Plecau ca sa aiba de unde sa se intoarca. Zi de zi ne vizitau. Mama era mai prietenoasa, puii mai salbatici. Ii mai urmaream cu aparatul foto, mai ales cand era cate-un concurs cu animale  Laughing Am mai postat poze cu ei si la alte concursuri, dar acum, cautand printre poze, poza aceasta mi s-a agatat de retina. M-a vrajit privirera pisicutei.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  Vizitator Sam 19 Mar - 19:35

Este adorabila! Nu ma prea omor eu dupa pisici, dar pe asta as dragali-o fara rezerve. Smile day dreaming
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  dorina_s Sam 26 Mar - 21:57

Tema concursului: CASE
Se pare ca am castigat un nou concurs, sincer nu ma asteptam pentru ca am vazut case mai frumoase, dar daca publicul a fost de parere ca  aceasta e cea mai frumoasa poza nu pot decat sa ma bucur. Poza aceasta, ca multe altele a fost facuta la Sinaia, anul trecut intr-una dintre excuriile pe care le-am facut!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  pitulicea Sam 26 Mar - 22:03

La Sinaia? Surprised  As fi putut jura ca-i in Muzeul Satului din Sibiu.  Si continui sa cred asta Laughing
Foarte frumoasa "casa ta".


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 11 Apr - 23:09, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  pitulicea Sam 9 Apr - 17:51

Tema concursului: ARTIZANAT
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Au trecut deja doua concursuri, iar eu nu mi-am afisat poza la coltisor. Smile
Asa cum ati dedus este vorba de un gard. Am sa va spun eu ce anume imprejmuieste: Manastirea Prislop, acolo unde a fost staret parintele Arsenie Boca.
Am mers sa vizitam manastirea, sa spunem o rugaciune, sa ne incarcam sufletul cu pace duhovniceasca. Mi-a placut gardul acela frumos mestesugit si cum tocmai atunci aveam un concurs cu teme artizanale, am profitat de ocazie si mi-am procurat material pentru concurs Smile  Nu-i prea reusita poza, dar frumusetea e dincolo de calitatea imaginii... in arta traditionala romaneasca.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  Vica Dum 17 Apr - 16:12

Tema concursului: Copacul inflorit.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am fost in Italia acum 2 ani,si tot cautand magazine de unde vroiam sa cumpar"suveniruri"pentru acasa,amicului meu i s-a facut pofta de cafea si cum localul se gasea langa aceasta pensiune plina de pomi superbi am intrat,nu inainte de a face poze acestui pom inflorit.
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  pitulicea Dum 17 Apr - 20:00

Foarte frumos pomisorul. Bogat in ramuri bogat in flori, iar florile alea atat de rosii, sunt de senzatie. Eram sigura ca nu-i din Romania Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  pitulicea Lun 18 Apr - 21:29

Am luat topicul acesta de la inceput si am revazut toate pozele cu care s-au castigat concursurile pe forum. Multe poze s-au pierdut si-i tare pacat Sad Dar multe au ramas si-s tare frumoase Smile  A fost o placere sa le revad si multumesc celor care le-au postat, ca ne-au incantat ok
Am mai ramas datoare cu o poza in coltisor.

Tema concursului: TABLOURI


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cu toate ca am participat cu mai multe poze, cu tablouri de prin expozitii sau muzee, iata ca cel mai votat tablou a fost cel pictat de sora mea Smile  Chiar nu ma asteptam. A terminat Scoala de Arte Plastice, are oarece talent, prea putin cultivat si exersat, dar uneori o mai apuca dorul de pensula si mai mazgaleste cate o panza. Tabloul acesta mi-a inveselit mult timp dormitorul. Acum l-am inlocuit cu altul, tot pictat de ea. Poate la urmatorul concurs cu aceasi tema il veti vedea si pe acela Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

COLTISORUL PREMIANTILOR - Pagina 33 Empty Re: COLTISORUL PREMIANTILOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 33 din 37 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum