GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Just ROCK

+29
Annmarie
raichu
itina
Amrita
SoulOfOcean
simona
Faun
Vax Populi
cris_is
myrk
Obi-Wan Kenobi
pitulicea
Woo Woo
Aliona
vivi222
nandy007
aristeu
parwous
dall
Pingu
kam3l3on
Florin2013
pauletz
Ronin888
atat de simplu
Krissunu
oli
shu
Violoncella
33 participanți

Pagina 29 din 45 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 37 ... 45  Urmatorul

In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Just ROCK

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 17 Noi - 21:07

Rezumarea primului mesaj :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ROCKUL. Huiduit de unii,considerat muzica diavolului.Adorat de altii ,iubit chiar pana la dementa. O plasmuire stranie, o imperechere perfecta a  ritmului si blues-ului cu muzica country. Cat de bizar poate suna o asemenea afirmatie? Si ea totusi nu e foarte indepartata de adevar…O latura a muzicii moderne cu nenumarate categorii si  genuri.
O latura a muzicii denaturata in ultimii ani .amestecata si corcita intr-un mod grotesc ,gen Tokio Hotel, My Chemical Romance si Linkin’ Park
 Acest topic se vrea un abecedar al rockului, o idee despre ce inseamna curentul rock in sine si despre ce inseamna rockul ca gen particular de muzica.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos


Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Mier 13 Noi - 11:36

Dance Dance Dance Suna bine melodia asta... Blondele canta bine rock Razz

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Joi 14 Noi - 12:52

O melodie de la Bon Jovi pe care n-o stiam. Dance Dance Dance 

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Joi 14 Noi - 13:05

Si daca tot am dat-o pe Bon Jovi, sa mai ascult una, ca nu i-am ascultat demult Smile 

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Joi 14 Noi - 13:11

Am aflat azi de existenta grupului Quiet Riot Very Happy Numele asta imi suna total strain, insa melodia interpretata de ei mi-e cunoscuta Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Vin 15 Noi - 14:31

Place melodia asta....place interpretarea Evil   Suna bine.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Vin 15 Noi - 21:01

Unul din cei mai buni chitaristi rock ai lumii,intemeietorul concertelor G3, unul din cei mai buni elevi ai lui Eric Clapton ,Joe Satriani.

Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Vin 15 Noi - 21:04

Satriani, da Cool  Imi aminteste de iubi Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Vin 15 Noi - 21:21

Steelheart, nu am mai auzit de baietii astia de prin anii 90. Am avut ocazia sa mi-i amintesc in dupa amiaza asta ascultandu-i la un coleg de munca , obsedat de rock. Formatia se intemeiaza in anul 1990 ,cand isi schimba denumirea din Red Alert in Steelheart odata cu sosirea vocalistului,Miljenko Matijevic una din cele mai bune voci de rock pe care le-am auzit vreodata.Dupa multe plecari si sosiri in formatie ,componenta ei la ora actuala ar fi asta:Miljenko Matijevic,vocal,chitara acustica, ritmica si pian ;Chris Risola, chitara;Rev Jones, chitara bass;Mike Humbert ,tobe si percutie. Discografia lor contine cinci albume: 1990 Steelheart ;1992 Tangled In Reins;1996 Wait ;2006 Just a Taste ;2008 Good 2B Alive.
Baietii astia suna bine tare de tot si mi-a facut placere sa-mi amintesc de ei.



Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  atat de simplu Vin 15 Noi - 21:34

Suna bine!Superbi membrii. Very Happy Smile 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Woo Woo Sam 16 Noi - 14:15

Nici "membra" nu-i de lepadat. Very Happy
Woo Woo
Woo Woo
3
3


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Dum 17 Noi - 13:52

Ziceam mai sus de concertele G3, intemeiate de Joe Satriani.Unul din cele mai bune concerte G3 a fost cel care i-a reunit pe Joe Satriani,Steve Vai si Jhon Petruci. Smoke on the water Live in Tokio!!

Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Dum 17 Noi - 14:28

Frumos ok 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Lun 18 Noi - 0:37

Seara de rock pub.Sau mai bine zis seara de dres pentru ca sefu a facut cinste aseara.Am ales un rock pub sa facem cinste , pentru ca e in fundul unei pivnite ,poti face ce vrei tu la muzica si mai ales poti sa o dai cat vrei de tare.A fost o seara de muzica rock la maxim.Unguri,cehi, englezi polonezi si romani.Fiecare am avut dreptul la o singura melodie care mai apoi trebuia votata de restul participantilor.Au castigat englezii cu Free "All right now",ungurii au trisat si au picat pe locul doi cu Omega si Scorpions"Fekete Pillango" neamuri proaste maxim, de maine nu le mai dau nici o tigara.Cehii au venit cu Marta Kubisova parca , nu mai stiu ce melodie ca deja eram la al nu mai stiu cat pahar iar polonezii sincer habar n-am daca au bagat ceva in afara de vodka,dar am reusit o calificare pe locul 3 cu IRIS "Ploaia de vise" .Am mers la statie , am ridicat bassul, am taiat mediiile si am dus inaltele pana pe la 50% si am dat drumul la muzica.La maxim!!!! Nu inainte de a le spune" take this mother f...er"! Very Happy 
Chestia e ca a sunat bine! Ingrozitor de bine! Am reusit sa-i invat pe englezi , cehi si poloni doua cuvinte in romana "ploaia de vise" si am reusit sa nu-mi platesc tequila, pe care am baut-o pentru ca a platit-o cehii si polonii.Ungurii nu au schitat nici un gest fir-ar ei de nationalisti da ` sa vezi nationalismu` dracu pe mine maine cand or sa vina la cerut de tigari.O sa-i pun sa cante "Noi suntem romani".
Doamnelor, domnilor, melodia ocupanta a locului, 3 Iris "Ploaia de vise"

Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Lun 18 Noi - 9:05

doua cuvinte in romana "ploaia de vise"
Mai numara odata. Sigur nu-ti ies 3 de data asta? Very Happy Laughing 

Faina melodia celor de la Iris Dance Dance Dance 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Lun 18 Noi - 9:49

Am dormitat destul cu ceasca de cafea in mana. E timpul sa ma trezesc cu ceva greu Party Party Party 

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 29 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 45 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 37 ... 45  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum