GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Exista suflete-pereche?

+23
magda17m
AlbertM
kam3l3on
freda white
Florin2013
Joita Florin
atat de simplu
Violoncella
mercur
Tizona
elis27
oli
curcubitza
Mandarax
Monica777
shadow
habibi77
Pingu
soryn
seaman65
tegeusa
RALUCA
pitulicea
27 participanți

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Exista suflete-pereche?

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Vote_lcap49%Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Vote_rcap 49% 
[ 26 ]
Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Vote_lcap15%Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Vote_rcap 15% 
[ 8 ]
Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Vote_lcap11%Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Vote_lcap2%Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Vote_lcap23%Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Vote_rcap 23% 
[ 12 ]
 
Total voturi : 53
Inapoi
 
 

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Exista suflete-pereche?

Mesaj  pitulicea Lun 17 Sept - 12:28

Rezumarea primului mesaj :

Exista suflete-pereche?
Cred ca e interesant de vazut cam cum gandeste lumea Smile Considerati aceasta sintagma un adevar sau o legenda?
Exista? L-ati gasit? Il asteptati? two heart

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot". Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Smile

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  pitulicea Lun 17 Sept - 20:20

Ce va mai plac povestile de dragoste Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  habibi77 Lun 17 Sept - 20:25

Notiunea de suflet pereche nu se traduce prin compromisurile pe care le faci pentru cineva. Daca ar fi asa, pitu ar avea dreptate, de-a lungul vietii am avea mai multe suflete pereche. Laughing

Un potential raspuns gasiti AICI
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  pitulicea Lun 17 Sept - 20:29

Eu am raspunsul meu, nu mai caut altul Laughing Eu stiu ca nu exista un suflet pereche, dar exista oameni pe care-i consideram, la un moment dat, cei mai potriviti pentru a crea o pereche reusita. Dar, asa cum zicea si tege, omul este intr-o continua schimbare...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  soryn Lun 17 Sept - 20:39

habi, eu am citit articolul, dara ai citit si comentariile din josul paginii?
fiecare intelege suflet-pereche in alt mod, asa trebuie sa fie...totul e relativ Very Happy
soryn
soryn
4
4


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  soryn Lun 17 Sept - 20:43

"Notiunea de suflet pereche nu se traduce prin compromisurile pe care le faci pentru cineva. Daca ar fi asa, pitu ar avea dreptate, de-a lungul vietii am avea mai multe suflete pereche"
habi,uite, nu te-am contrazis cu teoria ta despre compromis, deci tocmai am infaptuit un compromis Laughing , daca asa gandesti tu pe mine nu ma deranjeaza in mod deosebit Very Happy ,
dar nu putem exista fara compromisuri, mai ales intr-o relatie Smile

soryn
soryn
4
4


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  habibi77 Lun 17 Sept - 20:45

Le-am citit! Cel mai mult mi-a placut asta :

Belean Mariana ·
am crezut ca mi am gasit sufletul pereche dar sufletul meu pereche ma batea zdravan cu siguranta nu era el ....sperantele sint !!!!!

Laughing Laughing Laughing
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  soryn Lun 17 Sept - 20:49

l-ai cautat mult? Laughing
mie mi-au placut altele, dar nu le mai reproduc Smile
soryn
soryn
4
4


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  Pingu Lun 17 Sept - 20:50

Laughing Laughing Laughing
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  shadow Mar 18 Sept - 19:37

Exista suflete pereche , au existat mereu ...
Sunt acei oameni care stiu a se completa de minune unul pe celalalt , in asta sta frumusetea unei relatii si trainicia , nu in compromisuri la nesfarsit ... Smile
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  pitulicea Mar 18 Sept - 19:42

Poate ca exista si astfel de oameni, dar eu nu cred in existenta lor Laughing Adica nu cred in existenta unor cupluri perfecte, despre care sa poti spune ca sunt suflete pereche.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  Pingu Mar 18 Sept - 19:44

Tege si cu berea se complecteaza de minune. Laughing
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  shadow Mar 18 Sept - 20:03

Eu cunosc , multe astfel de perechi ... doar moartea le-a destramat pe unele Smile ...
Este o vorba in popor cu mai multe intelesuri : ''tot un bou si o belea '' , eu o citez in sensul bun : adica unul este moale de fire , celalalt are o personalitate mai puternica ...am observat ca acest fel de cuplu are cele mai multe sanse de reusita , indiferent cine este ''beleaua'' , el sau ea Laughing ...
Probleme vor exista mereu in cupluri unde amandoi sunt ''belele'' si trebuie sa tzina stingatoarele pe aproape , sau ''boi '' si le mananca cainii din traista Very Happy ...
Dar cine sta sa ia in calcul astfel de date cand ''i se pune pata'' ? ... dragostea e oarba si nu stie ca un suflet pereche se cauta si cu ratiunea , decat cand e prea tarziu Rolling Eyes ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  pitulicea Mar 18 Sept - 20:05

Poate ca ai dreptate, dar eu, incapatanata cum sunt, o tin pe-a mea Very Happy Oamenii aia au facut multe compromisuri, tocmai datorita firilor lor atat de diferite.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  shadow Mar 18 Sept - 20:16

Eu le numesc completari , nu compromisuri ...fiecare are nevoie de celalalt , fie sa-l tempereze , fie sa-l traga inainte ...tu peste tot vezi compromisuri Laughing ... in dragoste sau prietenie dai pentru ca asa simti , oferi , nu pentru ca esti obligat Smile ...compromisul il faci cu parere de rau sau scrasnind din dinti Laughing , normal ca nu are-a face cu sufletul pereche .
Sa stii ca nu incerc sa-ti schimb convingerile Razz , doar discutam ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  Monica777 Mar 18 Sept - 20:30

Sunt de acord cu Shadow, trebuie sa fie unul "tare" si unul "moale" sau amandoi sa stie sa faca compromisuri sau cum le spune el " completari".
Pe de alta parte, cred ca pana la 30 de ani crezi in "suflete pereche" si faci orice sa crezi ca el e "the one", accepti multe si treci peste multe, mai apar si copiii si altele, o data cu ei, si nu mai ai ce face...ramai casatorit si vorbesti cu copiii despre "sufletul pereche"=sotul tau, chiar daca el te insala si stie toata lumea, chiar daca el se imbata si iti vorbeste urat de fata cu ei... "chiar daca" by Florin Chilian. Dupa 30 de ani, in cazul celor care nu si-au gasit "sufletele" pana aici, exista compromis si parteneriat: vrem amandoi un copil si timpul trece, ne intelegem bine, hai sa-l facem...avem amandoi atat de multi bani si putem face ce vrem noi, dar daca le-am impreuna si face "la comun" ar fi ceva senzational pentru viitorul nostru...sau el e bogat, ea e frumoasa si proasta, hai cu nunta!!!! Care suflete pereche?? Ale cui? Doar oamenii care traiesc cu vise mai cred in asta. gun
Monica777
Monica777
2
2


Sus In jos

Exista suflete-pereche? - Pagina 2 Empty Re: Exista suflete-pereche?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum