GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Unde isi intalnesc zodiile sufletul pereche

4 participanți

In jos

Unde isi intalnesc zodiile sufletul pereche Empty Unde isi intalnesc zodiile sufletul pereche

Mesaj  Queensland Mar 15 Noi - 13:36

Berbec
Berbecul este o persoana dinamica si plina de idei. Mereu pe picior de plecare, traieste intr-un ritm alert si isi gaseste permanent ceva de facut. Nu se indragosteste usor dar ii place sa se implice in aventuri pasagere.Isi poate gasi sufletul pereche atunci cand se asteapta mai putin: mergand spre casa, la semafor sau la biblioteca. Trebuie doar sa se opreasca la timp pentru a-si recunoaste jumatatea.

Taur
Nativul Taur este o persoana sincera si afectuoasa. Tine foarte mult la siguranta lui, nu ii plac schimbarile bruste si nici nu obisnuieste sa riste. Ii place sa fie insotit de o persoana care-i impartaseasca punctele de vedere. Isi poate intalni sufletul pereche in cercul de prieteni. In general este foarte atent cu anturajul sau, asadar va prefera sa pastreze distanta daca se simte expus.

Gemeni
Gemenii sunt activi, foarte vorbareti si curiosi. Se imprietenesc imediat si se adapteaza cu usurinta intr-un spatiu necunoscut. Sunt deschisi spre nou si in general, raspund afirmativ la orice invitatie. Isi pot intalni sufletul pereche la locul de munca sau la diferite evenimente. Nativii se simt in largul lor in spatiile aglomerate si leaga cu usurinta prietenii.

Rac
Racul se defineste prin sensibilitate si un temperament placut. Ii place sa convietuiasca in armonie si este influentat cu usurinta de parerile celor din jur. Este romantic si visator, adora plimbarile lungi si cartile. Nu-i exclus sa-si intalneasca sufletul pereche la o plimbare in parc sau la cinema. Va face casa buna cu un partener linistit si afectuos, care-i seamana in gandire.

Leu
Calitatea lui majora este generozitatea. Leul stie sa-i rasplateasca pe cei din jur, atat timp cat primeste la randul lui aprecieri si complimente. In general se invarteste prin cercuri inalte, deoarece este exigent in privinta partenerului de viata. Isi poate intalni sufletul pereche in vacante sau la petreceri.

Fecioara
Este unul dintre semnele perfectioniste ale zodiacului, atent la fiecare detaliu. Nu-i foarte curios si nici nu vorbeste decat daca este intrebat sau are ceva de spus. Intotdeauna are un aspect elegant, deoarece ii place sa faca impresie buna. Si-ar putea intalni sufletul pereche la restaurant sau la teatru.

Balanta
Balanta este genul de persoana sociabila si plina de viata. Ii place sa traiasca intr-o armonie deplina si deseori se pierde in visare. Este un bun mediator si stapaneste excelent arta conversatiei. Sufletul pereche si-l poate intalni intr-o excursie, la un concert sau in cadrul unor petreceri restranse. Nativul este foarte curios, dornic sa acumuleze cat mai multe cunostinte.

Scorpion
Scorpionul este nativul extremelor, cu o personalitate complexa. Tempermentul lui este deosebit: cand prea tacut, cand hotarat si autoritar. Nu ii place sa se impuna, dar este usor de impresionat si se implica foarte mult in tot ce face. Ii place sa cerceteze, asadar si-ar putea intalni sufletul pereche in locuri aglomerate, la cursuri ori intr-o librarie.

Sagetator
Sagetatorul dispune de o intuitie fina si stie exact cum sa-si urmareasca interesele. Stapaneste foarte bine si arta conversatie, de aceea ii influenteaza cu usurinta pe altii. Ii place sa ajute si cauta mereu sa ii sprijine pe cei din jur. Isi poate intalni intamplator perechea, gratie prietenilor comuni sau la o plimbare prin parc. Nu are probleme cu socializarea.

Capricorn
Calitatea majora a Capricornului este simtul responsabilitatii. Aceasta ii aduce un renume bun si admiratia celor din jur. Nativul nu obisnuieste sa dezamageasca si militeaza pentru corectitudine. Profesia este foarte importanta. De aceea, si-ar putea intalni perechea la locul de munca sau prin intermediul familiei. Este exigent in alegerea partenerului.

Varsator
Varsatorul este o persoana rebela si nonconformista. Iubeste aventura, distractia si nu se da in spate de la nicio provocare. Permanent in miscare, cauta sa invete incontinuu. Este schimbator si se plictiseste repede. Si-ar putea intalni sufletul pereche oriunde. Trebuie doar sa ii impartaseasca aceleasi principii.

Pesti
Pestii sunt definiti de sensibilitate si au un caracter schimbator. Sunt atenti la detalii si se supara usor. Nu suporta comparatiile ori schimbarile bruste. Sufletul pereche ar trebui sa fie la fel de linistit, gata sa le accepte toanele. L-ar putea intalni intr-un cadru restrans, la o ceremonie importanta sau la o aniversare.
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Unde isi intalnesc zodiile sufletul pereche Empty Re: Unde isi intalnesc zodiile sufletul pereche

Mesaj  pitulicea Mar 15 Noi - 14:08

Ii place sa convietuiasca in armonie....
Forumistii pusi pe "scandal", sa tina cont de asta Very Happy
adora plimbarile lungi si cartile.
Exact Smile Plimbarile lungi si cartile lungi (groase) Very Happy
Nu-i exclus sa-si intalneasca sufletul pereche la o plimbare in parc sau la cinema
Ba e exclus. Nu ma las agatata in parc, deci n-as descoperi niciodata ca e sufletul meu pereche, iar la cinema n-am mai fost de vreo 12 ani. Rolling Eyes
Va face casa buna cu un partener linistit si afectuos,
Adica.....cu alt Rac? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Unde isi intalnesc zodiile sufletul pereche Empty Re: Unde isi intalnesc zodiile sufletul pereche

Mesaj  tegeusa Mar 15 Noi - 14:28

io cred ca fac casa buna singur Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Unde isi intalnesc zodiile sufletul pereche Empty Re: Unde isi intalnesc zodiile sufletul pereche

Mesaj  mielusica Mar 15 Noi - 15:09

"Nativul Taur este o persoana sincera si afectuoasa. Tine foarte mult la siguranta lui, nu ii plac schimbarile bruste si nici nu obisnuieste sa riste. Ii place sa fie insotit de o persoana care-i impartaseasca punctele de vedere. Isi poate intalni sufletul pereche in cercul de prieteni. In general este foarte atent cu anturajul sau, asadar va prefera sa pastreze distanta daca se simte expus."
Nu stiu de unde a luat Queen,asta dar mi se potriveste la fix,de aceea (poate) si sunt singura ca nu-mi plac schimbarile bruste,tin la siguranta mea si ma simt in "elementul meu" dor printre cei care ma cunosc pastrand distanta daca ma simt "expusa",adica - am rezerve. Mama ei de viata! Very Happy Din cercul meu de prieteni ,n-am privit nici pe unul ca pe un posibil iubit....poate aici am gresit Smile
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Unde isi intalnesc zodiile sufletul pereche Empty Re: Unde isi intalnesc zodiile sufletul pereche

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum